Ocena kierowcy - Peugeot 407 SW

Rok produkcji 2006
Peugeot 407 SW 2.0 HDi 136KM 100kW 2004-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Nie działające czujniki parkowania
Układ elektryczny : Komputer zgłasza usterki, których fizycznie nie ma
Ogółem auto godne polecenia pod warunkiem, że poprzednik dbał o stan techniczny - ilość różnych pierdół do zrobienia bo niechlujnym użytkowniku może zniechęcić na zawsze do francuzów (poprzednio miałem Citroena Xsarę II oraz Citroena C4). Denerwuje zbyt długi przód, czasami łatwo zahaczyć o kraweżnik/śpiący policjant.
2.0Hdi to jedna z lepszych jednostek wysokoprężnych, napędza nie tylko auta koncernu PSA, ale również Fordy i Volvo. Odpowiednio eksploatowany silnik pozbawi Cię wszelkich niespodzianek.
Skrzynia sama w sobie jest raczej zadowalająca. Ma 6 biegów i możliwość manualnej zmiany przełożeń. Moja przeszła już remont u poprzedniego właściciela i niby działa w porządku, ale przy ruszaniu odczuwalne jest szarpnięcie. Na zimnym czasami przeciąga bieg z 4 na 5 - po prostu się jej zapomina. Możliwe, że po wymianie filtru i oleju objaw ustąpi.
Widok z każdej strony pojazdu OK.
Dużo przycisków, niepotrzebnie rozbudowany szereg opcji dot. klimy, navi i reszty ustawień.
Climatronic 2-strefowy działa należycie. Nie można nic zarzucić.
Z przodu jak najbardziej ok, ale z tyłu stanowczo za mało miejsca na nogi.
Każdy ma różne wymagania względem hałasów z zewnątrz - w tym przypadku Peugeot się nie postarał. Słychać wszystko, przy wyższych prędkościach hałas męczy.
Miasto w zależności od temp. i ciężkości nogi: w lecie jazda umiarkowana ok. 8,5-9L; lato jazda dynamiczna ok. 9,5-10L; zima jazda umiarkowana ok. 9-10L; zima jazda dynamiczna ok. 10-11L. Trasa prędkość 120km/h ok. 6,5-7L; trasa 130-140km/h ok. 7,5L; trasa 160km/h ok. 8,5L Przy obliczeniach spalania nie brałem pod uwagę wskazań komputera - zaniża o ok. 0,5L. Komputer w aucie pokazuje przejechany dystans 9999km i średnie spalanie 8,5L (w rzeczywistości ok. 9L).
Cena za którą można kupić dobrze wyposażone 407 z ostatnich roczników pozwala na zakup o kilka lat młodszego VAG'a z bardzo słabym wyposażeniem. Jeżeli ktoś nie kieruje się stereotypami i dokona dobrego wyboru to będzie zadowolony.
Nie działają czujniki parkowania - były demontowane i czyszczone - nic nie dało. Uszkodzona manetka kierunkowskazu, nie zawsze sama odbija, przez to BSI odbiera jakieś błędne sygnały i zgłasza przepalone żarówki (gdzie wszystko są ok). Często też wyskakuje komunikat o wyłączonym module ESP (myślę, że jest to kwestia wymiany przegubu, na którym znajduje się koronka od ABS).
Jeszcze się żadna nie zdarzyła, ale poprzedni właściciel (mój kuzyn) niestety miał szereg rzeczy do zrobienia, m.in.: turbo, wtryskiwacze, łożyska, regeneracja skrzyni - nie było to w sumie nic niespodziewanego. Auto ma zapewne cofnięty licznik co widać wizualnie jak mogło być eksploatowane i były to elementy, które się już zużyły.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]

11,0