Peugeot 5008 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Peugeot 5008
lista silników Peugeot 5008
Ukryj

Oceny Peugeot 5008

6% lepiej niż w segmencie Vany (4,12)

dodano 10.10.2013 przez

Zakupiłem samochód w 2011 r. w salonie Peugeot. Po jeździe próbnej z silnikiem 1,6 HDI 110 KM uznałem, że to silnik za słaby do tego auta. Komfort kierowania tym samochodem i ergonomia deski rozdzielczej sprawiły, że chciałem ten samochód. Dzięki życzliwości handlowca (załatwił z innego salonu) przejechałem się Peugeotem 5008 z silnikiem 2,0 HDI o mocy 150 KM. Po przejechaniu się tym autem z tym właśnie silnikiem byłem zachwycany, przyspieszenie "wyrywa asfalt", wyprzedzenie samochodu to żaden problem. Jeździłem przez 5 lat Audi A4 B7, kupiłem roczne kombi sprowadzone z Niemiec po niewielkiej kolizji (były uszkodzone prawe drzwi i prawy błotnik, poduszki były niewystrzelone). Na początku samochód sprawował się dobrze, jednak po roku zaczęło się dziać z silnikiem 2,0 TDI. Tylko dlatego tym samochodem tak długo jeszcze jeździłem bo chciałem, żeby pieniądze wydane na naprawę silnika zwróciły się. I to był mój błąd kolejny. Za pół roku zaczęły się problemy z elektroniką, które sprawiły, że chciałem sprzedać auto, ale kupca znaleźć było trudno. Kupujący chcieli za śmieszne pieniądze kupić, a ja nie chciałem za pół darmo sprzedać auta. I tak z przerwami było przez 5 lat - po drodze problemy z turbiną, sprzedałem z przebiegiem 186 tyś. i osoba, która ode mnie kupiła zadzwonił samochód po 1,5 miesiącu zadzwoniła, że poleciała jej dwumasa. Tak więc wyleczyłem się z niezawodnej niemieckiej technologii i jeżdżę francuzem, który przez ponad dwa lata nie zawiódł mnie, a przejechałem nim ponad 48 tyś km. Nie stresuję się, że jadąc za granicę musze mieć w rezerwie pieniądze na wizytę u mechanika. Bardzo rozpisałem się na temat poprzedniego auta, ale pragnę podkreślić, że Peugeot, którym obecnie jeżdżę jest bardzo dobrze wyposażony, komfortu można tylko pozazdrościć. Sylwetka jest nowoczesna, ale nie szokująca. Bardzo solidnie spasowane elementy, deska rozdzielcza z miękkiego tworzywa o ciekawej fakturze. Szklany dach jest bardzo ciekawym dodatkiem nie tylko w czasie pięknych nocy, ale również podczas podróży w górach. Jeżeli ktoś pisze, że nie warto płacić więcej za silnik mocniejszy, a potem narzeka na brak mocy, niech ma pretensje tylko do siebie. Pytanie czy lepiej zapłacić ok. 120 tyś za francuski komfort czy kupić to co sąsiad mówi, że jest niezawodne ? Peugeot 5008 to samochód godny polecenia !

dodano 01.12.2014 przez

Potrzebowałem auta rodzinnego i funkcjonalność 5008 doskonale spełnia te wymagania: jest przestronny, wygodny, ma 7 miejsc (wyjątkowo przydatna cecha), jest też cichy i w wersji allure b. dobrze wyposażony. Niestety jest też awaryjnym autem: w ciągu 2,5 roku 6 wizyt w serwisie. Problemy dotyczą przede wszystkim zawieszenia: łączniki stabilizatora, tuleje wachaczy, przegub kulowy, wspornik amortyzatora, do tego doszły problemy z naprężeniami w kolumnie kierownicy, cieknący elektrozawór sterowania pompą oleju, popękany pasek alternatora, awaria czujnika temperatury płynu chłodzącego (unieruchomienie auta w drodze do przedszkola, dramat!), trzeszczenie z okolic deski rozdzielczej i na koniec konieczność wymiany akumulatora po 2,5 roku. Martwię się czy, po lekturze książki serwisowej przez potencjalnego nabywcę, uda mi się sprzedać ten samochód.

dodano 03.02.2012 przez

Bardzo fajne rodzinne auto, które daje też dużą przyjemność prowadzenia. Uważam, że jest godne polecenia, ale tylko do ceny 75 tyś zł. Wtedy cena jest adekwatna do jakości tego samochodu. Nie ma sensu kupować mocnych silników, bo nie jest to rajdówka, choćby ze względu na swoją wysokość. Kupowanie wersji wyposażenia wyższych niż standardowa też jest nieopłacalna, bo cena zwiększa się bardzo a przydatność dodatkowego wyposażenia jest dyskusyjna. Za pieniądze wyższych wersji można kupić lepiej zrobione samochody jak np S-MAX, Mzada 5, czy VW Touran. 5008 jest samochodem fajnym, ale wykonanym poniżej przeciętnej światowej. Daleko za autami niemieckimi, japońskimi czy koreańskimi. Warto zważyć cenę do jakości.

dodano 19.07.2014 przez

Jest to moja druga opinia. Pierwszą dodałem po przejechaniu 10.000 km. Teraz jest 60.000. Samochód nie sprawia większych problemów, nigdy nie zawiódł. Niemniej pojawiło się pewne problemy o których warto napisać. Po pierwsze, co 20 tyś. km konieczna jest wymiana łącznika stabilizatora. Po drugie, w trzecim roku użytkowania na tylnej klapie pojawiła się korozja. Ujawnił się również pewien mankament użytkowy - samochód ma niewygodny fotel kierowcy, co czuć na dłuższych trasach. Kilkoro znajomych miało okazję przejechać się moim samochodem i wszyscy stwierdzili to samo. Poza tym podtrzymuje wszystko co napisałem 2 lata temu.

dodano 26.01.2015 przez

Bardzo dobry samochód dla rodziny. Miałem porównanie z innymi - w tej klasie w grę wchodził VW Touran, Opel Zafira, Ford S-Max. Moim zdaniem jeśli chodzi o funkcjonalność oraz współczynnik cena/jakość to 5008 bije wszystkich na głowę. Wbrew opinii o awaryjności "francuzów" - nie sprawdza się to. Samochód póki co się nie psuje - odpala nawet jak jest zimno, choć owszem ma parę swoich mankamentów. Parkowanie wbrew pozorom dość łatwe, dobra widoczność. 2 dodatkowe siedzenia z tyłu - wykorzystywane okazjonalnie (brak wtedy bagażnika) ale się przydają. Na obecną chwilę nic lepszego nie ma w rozsądnej cenie.

dodano 26.07.2010 przez

Choć auto jest prawie nowe, zostało już wypróbowane w różnych warunkach - polna droga, autostrada, góry - i w każdych sprawdziło się doskonale. No, może tylko na polnej drodze okazało się raz, że ma nos zbyt blisko ziemi. Od pasażerów nie usłyszałem żadnych narzekań, a jako kierowca czuję się na swoim miejscu świetnie. Jeśli tylko (odpukać!) nie dopadną go z czasem jakieś usterki, to niczego więcej nie potrzeba do spokojnego i wygodnego podróżowania.

dodano 01.12.2012 przez

W tej klasie cenowej moim zdaniem najlepszy wybór, jeśli ktoś ma 3 dzieci. Bardzo dobry silnik. Stabilne, choć nieco za głośne i za twarde zawieszenie. Jednak dzięki niemu samochód potrafi dać sporo radości z jazdy, gdy dzieci zostaną w domu... Wnętrze rozwiązane bardzo dobrze w relacji do wymiarów zewnętrznych (to tak naprawdę nieduży samochód), dość wygodne. Ogólne poczucie jakości jeszcze nie idealne, ale już niezłe.

dodano 08.10.2013 przez

Z czystym sumieniem mogę polecić Peugeot 5008. Poprzednio jeździłem Passatem 2007 r. sedan z silnikiem 2,0 tdi, sprzedałem go dopiero w 2010 roku ze względu na spłatę kredytu zaciągniętego na ten samochód. To była moja udręka z tym samochodem. Dlatego po częstych wizytach w serwisie z tym co miało być niezawodne, mogę zdecydowanie polecić Peugeot 5008.

dodano 09.02.2015 przez

Całościowo autko bardzo fajne. Jestem zadowolony z zakupu. Po 3 latach od nowości kosztował połowę ceny, więc nie ma tragedii... Kupa miejsca, 2 dodatkowe fotele w bagażniku się przydają. Silnik rewelacyjny - ładnie się zbiera... Topowe wyposażenie (szklany dach, DVD, ekrany w zagłówkach itd.) za tą cenę... Rewelacja!

dodano 19.02.2013 przez

Bardzo dobry samochód dla rodziny ze względu na przestrzeń dla pasażerów, ogromny bagażnik, przeszklony dach :-). Znakomity silnik i dość sztywne zawieszenie sprawiają, że wrażenia z jazdy są również bardzo przyjemne. Problemem zaczynają być awarie (już dwa razy naprawiane zawieszenie)