Konkurs gokartowy - tydzień 4

Peugeot 508 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Peugeot 508

lista silników Peugeot 508

Oceny Peugeot 508

8% lepiej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 29.09.2013 21:51:30 przez

Długo zastanawiałem się nad wyborem auta i silnika. Za te pieniądze wybór na rynku jest duży. Wiedziałem tylko jedno, że nie ma to być dwuletni rodzynek z Niemiec, tylko auto nowe. Myślałem o Japończyku ale ludzie piszą o lakierach, które rysuje wiatr. Jeździłem też ASX z silnikiem 116KM ale ten silnik to obraza kierowcy. W środku też Mitsubishi jest jeszcze w erze wytwarzania deski rozdzielczej przy pomocy dłuta. Dużo oglądałem, czytałem fora i opinie kierowców. W połowie drogi trafiłem na 508-kę i dalej już nie oglądałem nic. Auto to przypadło mi swoją stonowaną linią, tak inną od agresywnych stylizacji aut koreańskich czy obłych niemieckich. Zastanawiałem się więc dalej nad silnikiem. Jazdy próbne, analiza danych technicznych i wybór padł na HDi 163KM. Ten silnik to strzał w 10tkę. Na każdym biegu czuć, że auto ma mocy do przyspieszania. I ten dźwięk przy wysokich coś pięknego. O pięknych liniach nadwozia już pisałem. W środku nie mniej ładnie, wysmakowany kokpit, wszystko ładnie równo spasowane, wysokiej jakości materiały. Kierowca ma wrażenie, że wszystko jest pod ręką, że wszystko jest tak umiejscowione, żeby intuicyjnie jechać autem. Kolorowa nawigacja ze sterowaniem pokrętłem między fotelami, łatwo sparować z telefonem komórkowym. Całe szczęście, że ekran nie jest dotykowy - nie będzie ubrudzony palcami. Dyskretne podświetlanie tunelu środkowego diodami LED. Reflektory ksenonowe z doświetlaniem zakrętów sprawują się wyśmienicie. To były długie poszukiwania auta ale teraz nie chce się z niego wysiadać. Ma się wrażenie, że tutaj wszystko jest dla kierowcy, który nie jest tylko dodatkiem. I smaczki w środku jak test zegarów, oświetlenie powitalne. Jeśli się zastanawiasz, kupuj nie pożałujesz. Napisałem tą opinię aby pomóc innym, gdyż sam przed zakupem wiele przeczytałem Waszych opinii, za co dziękuję. Jeśli chodzi o spalanie, ciężko obecnie powiedzieć. Cały czas jeżdżę z ciężką nogą (cieszy silnik) i obecnie komputer wskazuje 7,2. Spalanie zaznaczyłem tylko jedno średnie, gdyż posiadam go od niedawna. Proszę brać tylko pod uwagę średnie maksymalne spalanie 7,2 - reszta jest wybrana z przypadku.

dodano 21.04.2014 23:10:04 przez

To moje 17 auto w życiu, miałem już i niemca, japończyka, włocha, koreańca itp. dwa razy kupiłem 407SW raz 2.0HDi i raz 1.6HDi, auta sprawowały sie bardzo dobrze. 508 w porównaniu do bezpośredniej konkurencji wyróżnia się wyglądem, rewelacyjnym silnikiem (w Mondeo miałem ten sam lecz jakby nie ten sam, niby 2.0TDCi 103KW ale jednak trapiły go problemy i to już od 119tyś przebiegu). Peugeot jest zdecydowanie nie doceniany i tego nie rozumiem, Passat jest autem awaryjnym i relatywnie drogim w utrzymaniu własnie przezdrogie naprawy i awarie a jednak ludzie ulegają magii znaczka VW, mondeo to szczyt awaryjności i problemów technicznych (przekładnia kierownicza, łuszczące si,e pompy wysokiego ciśnienia, lecące wtryski, elektronika) poprzednia generacja Mazdy 6 to absolutna porażka techniczna, zdecydowanie jedno z najbardziej awaryjnych aut w swojej klasie, citroen c5 jak dla mnie ok, hyundai i40 przekonuje gwarancją, kia to samo, renault laguna - po modelu nr 2, nie chce nawet się do tego auta zbliżać, strach że, cos odpadnie. Toyota avensis - jesli nic nie stanie sie z wtryskami to "będzie Pan zadowolony", jesli padną to cię zniszcza finansowo. Tak więc na tle konkurencji peugeot wypada naprawde dobrze. Auto ładne, dobrze skrojone jak to bywa u Francuzów, ładnie, schludnie i z polotem. Duży, wygodny, przestronny i z dobrym silnikiem i bogatym wyposażeniem. Polecam

dodano 06.10.2013 16:16:06 przez

Napisałem ocenę ( jarek66 ) po zakupie samochodu. Teraz po przejechaniu ponad 110 000 km potwierdzam swoje spostrzeżenia i uwagi, choć spodziewałem się niespodzianek jak to zwykle bywa, a tu pozytywna niespodzianka - nic się nie dzieje, nawet jest lepiej niż na początku,elementy dotarły się i ciche skrzypienie ustało, silnik po 60 000 km okazał się sprawniejszy, elektronika nie dała znać o sobie, klima wydajna nawet przy +38st.C i -30stC. Skrzynia biegów po prostu działa bez zarzutu. Jedynie zawieszenie mogłoby być wyposażone w amortyzatory o zmiennej charakterystyce. Liczyłem na uruchomienie produkcji przez firmę KONI amortyzatorów FSD, sa rewelacyjne, bo bez elektroniki, a efekt jest niporównywalny ( zastosowałem w dużym, sztywnym Suwie, po wymianie rewelacja nie do porównania.) Z drobnych awarii - pióro wycieraczki wymienione 4 razy, dywanik welurowy kierowcy do wymiany po 100 000 km.Jest jedna rzecz, której projektanci niedopatrzyli - klapa bagażnika podczas otwierania po myciu lub deszczu, trochę się zalewa wnętrze komory, warto kupić podkład piankowy. Ale patrząc na ogólną jakość wykonania tego samochodu, to można wybaczyć ten wypadek przy pracy ( inni producenci też mają wpadki )Następny mój zakup będzie z silnikiem 210 KM ( nie hybryda ).

dodano 15.04.2014 22:19:08 przez

Cześć Mam od roku Peugeota 508 Rzeczy, które mnie denerwują: - szum wiatru od 100km/h, jest głośniej niż w octavii. - bardzo twarde zawieszenie ( na 16 zimowych i 17 letnich) bez znaczenia. ( tak jakby amortyzatory przy dużej ilości małych dziur pukały) pasażerowie pytają czy mam jakieś sportowe zawieszenie bo takie twarde! - dosyć ciężko kierownica chodzi - oryginalne głośniki niskiej jakości - woda z klapy bagażnika - drzwi się zamykają jak w kompakcie a nie limuzynie - czujniki parkowania działają dopiero po kilku sekundach od odpalenia - sprężyny od klapy brzęczą podczas otwierania, serwis smaruje co starcza na 3 dni. Może ktoś miał takie problemy i ASO coś z tym zrobiło? Słyszałem coś o smarowaniu odbojów amortyzatorów. pozytywy: [b]- 30 000 km i zero usterek ani jakichkolwiek problemów[/b] - wygodne fotele - multimedia łatwe w obsłudze, mp3, zestaw głośnomówiący itd - piękny wygląd w środku i na zew. - system bezkluczykowy - super wygoda - xenony i ledy automatyczne - spalanie 5,5-5,8 L/100km

dodano 11.01.2014 23:03:43 przez

samochód dla rozważnych. Nie jest to sportowiec ale bardzo wygodny i praktyczny pojazd. Mój drugi 508, pierwszy był służbowy. Zdecydowanie twardszy od 407 co pozwala lepiej trzymać się w zakrętach. Bardzo oszczędny a jednocześnie bezpieczny silnik (wyprzedzanie itp bez problemu i kompleksów). Dopracowane wnętrze - wszystko na swoim miejscu a i tak większość funkcji dostępnych z kierownicy. Wygodne siedzenia z pełna elektryką i przedłużeniem siedziska. Wyposażenie w wersji Allure całkiem wystarczające. Dobry stosunek jakość cena. Dobrze wygląda ale to zawsze kwestia upodobań. Owszem, nowa Mazda 6 ma w sobie dynamikę ale ten jest wciąż elegancki i wciąż zostawia w tyle pudełkowatych niemców spod znaku vw czy audi.

dodano 21.07.2013 12:03:22 przez

Świetne auto i doskonały silnik. http://www.peugeot.pl/aktualnosci/engineoftheyear/ Bawią mnie ludzie zakochani w audi/vw, które sypią się na potęgę a lata świetności minęły już jakiś czas temu - podobnie z niemiecką "niezawodnością" mercedesa. Wiem co piszę bo wiele lat jeździłem autami VW i merca. Mówiąc szczerze mam już dość tej propagandy niemieckiej jakości. Najbardziej niezawodnym autem w mojej firmie był Citroen Berlingo. Tak - Berlingo - kupiony z salonu pokonał 270.000 kilometrów bez żadnej usterki - żadnej! To ewenement nieosiągalny dla dzisiejszych passatów i audi - także drodzy Niemcy - WSTYDŹCIE SIĘ.

dodano 14.09.2013 21:59:54 przez

Pug 508 to naprawdę fajne auto, które odpowiednio traktowane będzie cieszyło własciciela. Po początkowej niepewności rasowego Polaka związanej z zakupioną marką (przecież to awaryjny Francuz!!), z każdym dniem i każdym km te auto sprawia i coraz wieksza frajdę. I chyba o to w tym wszystkim chodzi, zeby za kazdymrazem chcialo sie do niego wsiadac bez zmruzenia. I w nosie mam teraz opinie, że to Francuz, złom itp, itd.. czy złom to się jeszcze okaże.. Ja samochód polecam, do naprawde jest warty zaufania!!!

dodano 28.01.2013 12:36:54 przez

Do niczego nie można się przyczepić - proszę wziąć pod uwagę że jest to klasa średnia, czyli moja ocena jest adekwatna do tej klasy samochodu. Jest nieodparte wrażenie poruszania się bardziej luksusowym autem niż jest w rzeczywistości. Świetnie wyciszone, spokojne (z tym silnikiem), komfortowe (jednocześnie nie pływa) auto, z wrażeniem jazdy luksusową limuzyną. I jak dla mnie jest to aktualnie najładniejsze auto, może nie na całym tynku, ale w tej klasie napewno. Piękny samochód zwłaszcza w sedanie.

dodano 08.04.2014 09:47:45 przez

Awaryjny Francuz?... Nic blednego! Typowy stereotyp wspolczesnego Polaka) - Moj Francuz okazal sie byc fajnym i rozsadnym rozwiazaniem! Mialem rozne samochody od Koreancow (Daewoo, Hyundai) i Wlochow (Fiat ) oraz Niemcow (Audi, Ford, Passat) poczawszy, a na Japonczykach skonczywszy (w tym dwie tzw. "bezawaryjne marki"!? - Mazda i Honda :)). Francuzow - nigdy nie mialem I ... zaryzykowalem? - Nie , nie zaryzykowalem to byl swiadomy i po 3 latach musze stwierdzic - b.dobry wybor!

dodano 24.08.2012 11:27:16 przez

Jestem bardzo zadowolony. Brałem najbardziej pod uwagę skodę superb i 508. Długo oglądałem jeździłem, porównywałem ceny, wyposażenie itp... Wygrała 508... Wcześniej miałem już peugeota i uważam, że większość opinii o "francuzach" są wyssane z palca przez ludzi którzy nigdy nie mieli takiego samochodu lub mieli model "przejeżdżony" z floty. Wygląd moim zdaniem bardzo ciekawy, ale oczywiście to kwestia osobistego gustu.

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Demonstracyjny Hyundai i40 Comfort Plus

Rocznik: 2014. Przebieg: 10 km. Silnik: 2.0 177KM, benzynowy.

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Dowiedz się więcej o Peugeot 508

Przeczytaj o Peugeot 508

Peugeot 508 2.0 HDI Allure - francuska klasa średnia
Peugeot 508 2.0 HDI Allure - francuska klasa średnia Nie przepadasz za stylistyczną banalnością niemieckich limuzyn? Rzuć okiem na Peugeota 508. To samochód dopracowany w najmniejszych szczegółach, który pozytywnie zaskakuje komfortem oraz właściwościami jezdnymi.

Peugeot 508 - zobacz filmy

Peugeot 508 SW 2.0 HDI 163 PS MT - acceleration 0-100 km/h
Peugeot 508 SW 2.0 HDI 163 PS MT - acceleration 0-100 km/h Peugeot 508 SW 2.0 HDI 163 KM - dokładny pomiar przyspieszenia za pomocą Driftboxa.
Peugeot 508 SW 2.0 HDI 163 KM Active, 2013 - test AutoCentrum.pl
Peugeot 508 SW 2.0 HDI 163 KM Active, 2013 - test AutoCentrum.pl W tym dniu mogłem wybrać pomiędzy Audi RS7 i Peugeotem 508 SW. I co wybrałem? Peugeota! Bo lubię oszczędne auta, a 2.0 HDI to mistrz oszczędności. I wszystko by było dobrze gdyby... 508 nie udawała sportowca. Więcej w teście :-)

Peugeot 508 64