Oceny Peugeot 508 I SW 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014

Peugeot 508 I SW 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014 - Oceń swoje auto

Najnowsze oceny Peugeot 508 I SW 1.6 THP 156KM 115kW 2011-2014

~maciek2031
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Witam, Zazwyczaj przy wyborze auta posiłkuje się komentarzami zamieszczanymi na tym forum, wiec postanowiłem wpisać swoją opinię. Auto godne polecenia, po prostu nie wiem skąd biorą się złe opinie dla tego silnika, jestem mega zadowolony spalanie w mieście 8,7l /100km przy jeździe wcale nie ekonomicznej normalnej dynamicznej ale też bez przesady to limuzyna. Wygodne, eleganckie i świetnie wyposażone, jeżeli będziemy o nie dbali odwdzięczy...
~roman112
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Użytkuję auto z przebiegiem 180 tys. silnik chodzi ładnie, równo, bez turbo dziury przyspiesza, w kabinie jest cichutko,czasem zafaluje na wolnych obrotach i to wszystkie mankamenty. Ma specyficzną pracę na wolnych obrotach- leciutko cyka jak świerszcz. To jego normalna praca Natomiast są to silniki wymagające dobrego serwisu, a nie pana Józka z garażem, wtedy chodzą bezproblemowo, znam takich co mają już drugie thp i sobie chwalą. Koszt...
~Sebastian
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Dwie strony medalu: jedna to wygoda, przestrzeń, wygląd, bogate wyposażenie z drugiej strony, awarie silnika, pompa vacum, rozrząd, łańcuch padł przy 160tys, wtyczka od klimy, plamy oleju, zjadanie oleju i zbyt słaby silnik do gabarytów. Może bym kupił jeszcze raz ale na pewno z innym silnikiem i małym przebiegiem. Raczej unikać.
3,2
~Lukasz
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Ten samochód to jakaś porażka. Owszem bardzo wygodny i przestronny, ale ten silnik psuje wszystko. Przez ostatni rok, a jeździłem nim 4 lata, głównie stał w ASO. Poszedł najpierw łańcuch (przy 80000), potem rozrząd, a na koniec zagwozdką dla serwisu było znalezienie wadliwej pompy paliwa - szukali 2 tygodnie. Także auta nie polecam, a wręcz odradzam.
~Piter
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Po 3 latach i 50 tys przebiegu postanowiłem podzilić się wrażeniami. Tak jak kilka osób tu oceniających przed zakupem i ja brałem uwage Skode S (poprzednia była paskudna), kolejną generację Mondeo, Hyundaia i40 (gdzie te 177KM w 2.0 benzyna) Mazdy 6 w obecnej odsłonie jeszcze nie było ;-). Za wyborem zdecydował stosunek ceny do wyposażenia Active za ok 90K PLN. Za duże kombi, całkiem dobrze wyposażone, z niezłymi materiałami w środku - jest ok.
2,7
~Peter
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Totalnie zraził mnie do francuskiej motoryzacji, a to mój szósty "Francuz", w tym czwarty Peugeot. Zapowiadał się fajny samochód, jednak po czterech latach eksploatacji potrafię powiedzieć jedno - dramat! Miałem wybór między 508 a i40, ze względu na silnik turbo i przywiązanie do marki poszedłem w 508, czego bardzo żałuję. Auto tragicznie wręcz awaryjne i nietrwałe, wręcz marzę o chwili, w której będę się mógł tej kupy szmelcu pozbyć.

Usterki Peugeot 508 I

Peugeot 508 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kenji
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Bardzo ładna linia nadwozia; starannie wykonane wnętrze;materiały wewnątrz zdecydowanie najlepsze na tle konkurencji w segmencie (porównując podobne wersje wyposażeniowe);malkontenci mogą narzekać na brak wyściółki w kieszeniach drzwi,ale w codziennym użytkowaniu to nie przeszkadza;
~Ml
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Przed zakupem przetestowałem wszystkie samochody klasy średniej oprócz klasy premium, kilka kompaktów i minivanów. Nie miałem żadnego problemu z wyborem. Za te pieniądze i w tej klasie jest to najbardziej optymalny wybór. Niestety słaba polityka marketingowa producenta oraz nieobiektywne artykuły w prasie motoryzacyjnej nie zapewniają dużej sprzedaży tego modelu.
~Wojtek Katowice
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Mimo mankamentów kokpitu, ogólnie bardzo łądnie wyposażone auto za cenę konkurencyjną do japońskich czy niemieckich rywali. Ładne proporcje, nowoczesny design. Silnik benzynowy 1,6 THP już po poprawie usterek, o wystarczającej mocy. Obszerne, ciche, z dobrym zawieszeniem, moim zdaniem lepiej prezentujące się i prestiżowe, niż np Skoda czy Seat, Honda.
4,1
~Anselmo
SW 1.6 THP 156KM 115kW
Na pewno francuzi zrobili olbrzymi krok do przodu - ale nie są to jeszcze niemieckie, czy japońskie auta. Na plus - design - samochód ma bardzo ładną linię, doskonałe materiały wykończeniowe - miękkie plastiki,fotele półskórzane, kierownica dobrze leży w dłoni. Na pewno dużo ładniejszy samochód niż octavie, avensisy, passaty, superby inne z tej klasy.
Peugeot 508 I SW