Ocena kierowcy - Peugeot 607

foto, 9 lat temu
Silnik 2.2 16V 158KM 116kW
Rok produkcji 2001
Peugeot 607 2.2 16V 158KM 116kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Miałem to auto 1,5 roku, piękne, świetnie się prowadzi. ale przy przebiegu 220 000 żywot tych aut zaczyna się kończyć, plaga usterek: Wycieki oleju, sprzęgło, siadające sprężyny, przepustnica, korozja na kielichach, cały wydech, łączniki stabilizatorów a silnik zaczyna chodzić coraz głośniej. Auto sobie gasło aż nie osiągnęło max temperatury i mimo wymiany wszystkich czujników, przepustnicy, cewki, świec, sond, filtrów nikt tego nie potrafił naprawić, śledząc fora zauważyłem, że to nie tylko mój problem. Widziałem sporo ogłoszeń z tymi autami za grosze, przebieg około 230 000 i w sporej części dopiski typu szklanki do wymiany, albo że głośno chodzi. Wydałem na to auto 3000 zł w pół roku a i tak szybciej coś siadało niż ja naprawiałem, mimo sporych inwestycji stan samochodu był kiepski. Miałem potem BMW e39 2.0 z przebiegiem 300 000 a silnik chodził jak nowy ale to nie było auto jakiego szukałem, teraz mam audi a6 2.4 99r. z przebiegiem 250 000 i wygląda jak by miało 50 000, wszystko się świetnie trzyma i jak na razie żadnych problemów. Peugeot był najfajniejszym autem ale się sypał, może tylko źle trafiłem, szkoda że tak się stało bo był najfajniejszym autem jakie miałem i sprawiał sporo frajdy. Może kiedyś kupię młodszy ale z silnikiem 3.0 bo do 2.2 mam już uraz.
po 220 000 zaczynają się problemy
często wsteczny nie wchodzi, trochę za długie przełożenia

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 158KM 116kW [l/100km]

11,5