Ocena kierowcy - Peugeot 607

KARAS WROCŁAW, 13 lat temu
Silnik 2.0 HDi 136KM 100kW
Rok produkcji 2007
Peugeot 607 2.0 HDi 136KM 100kW od 2003 - Oceń swoje auto
Inne : BEZAWARYJNOŚĆ...wielu straszyło peugeotem jako autem awaryjnym - w przypadku 607 to bzdura.
Szcerze ....5+ PRAWIE doskonale.Pisałem opinię o 607 rok temu ..jakiś miesiąc po zakupie ,ale niestety nie ukazała się ona na forum :(. Byłem wtedy bardzo zadowolony z zakupu i ciekawy czy to zadowolenie,czasem nie zniknie w trakcie użytkowania. Minął rok ,przejechałem 15 000 km -auto ma teraz 121 000 km oryginalnego przebiegu -niezwykle dokładnie sprawdziłem je przed zakupem stąd mam pewność co do przebiegu i bezwypadkowości.Z perspektywy tego roku mogę powiedzieć jedynie ,iż początkowe zadowolenie przerodziło się w zachwyt.Auto jest bardzo komfortowe ,uwielbiam nim jeździć .Czarna karoseria + kubaryty ponad 5 metrów zwracają uwagę przechodniów . W środku białe skóry(wersja Ivory) ,komfort ,wszelkie dostępne bajery jak elektryka foteli navi i telefon to norma . Do tego super dodatki jak komendy głosowe i wiele innych .Auto prowadzi się świetnie...choć to nie auto na tor wyścigowy. Za to gracja , cisza(tak cisza jakbyś stał przy każdej prędkości)i elegancja z jakim się porusza bez względu na to czy licznik wskazuje 110 km/h ,czy 140 km/h,czy 200 km/h są niebywałe .Do tego wygoda przez pełne W..rzekłbym luksus!!!.Wygodne fotele,wygodna pozycja,pełna ergonomia. Mile zaskoczyła mnie także bezawaryjność - znajomi pytali kupujesz peugeota? Przecież to się psuje ...nic bardziej mylnego -auto chodzi jak w zegarku . Pragnę podkreślić ,iż szukałem egzemplarza zza granicy , niewytłuczonego na polskich drogach , bardzo skrupulatnie zweryfikowałem przebieg ,powłokę lakierniczą sprawdzali lakiernicy + była sprawdzana miernikami . Przed zakupem byłem na stacji diagnostycznej+ w aso KIM Peugeot + opłaciłem rzeczoznawcę z dekry. Niby kosztowało to trochę ...jakieś 1200 zł ,ale wiem co kupiłem :). Auto jest naprawdę świetne ,jeśli ktoś ma jakies pytania i szuka 607 to proszę śmiało pisać na karas@mtech.pl - chętnie podpowiem . P.S. Jeżeli moja średnia oceny nie wyjdzie tak okazale jak opisuje tekst powyżej, to tylko dlatego iż wachałem się dać doskonale ,to jest-5 na portalu autocentrum .Pomiędzy dobrze,a doskonale jest jeszcze bardzo dobrze i taką mocną piątkę dełbym peugeot 607. Za rok znowu wpiszę swoją opinię tuż przed sprzedażą.
Przy silniku daję \"dobrze\" ,ale to tylko dlatego że nie jest to \"as przestworzy\" i przydałoby się trochę więcej koni . Wprawdzie z wieku szczeniackiego już wyrosłem ,kiedy musiałem wyprzedzać wszystko i wszystkich ...a także to co na drzewo nie ucieka :)..jednak do wyścigów to auto nadaje się średnio. W każdym razie silnik pracuje miarowo ,jest elastyczny i w zasadzie taka mocna 4+ byłaby najbardziej odpowiednia.
Skrzynia również dobra ... bardzo dobra ... doskonała to jet moja żona:) i dlatego brakuje mi tu oceny 5-bardzo dobrze. 6 biegów świetnie współpracuje z silnikiem ,zapewnia odpowiednią elastyczność.Do tego to coś ....\" nazwę to zestrojeniem\" ...kiedy sunę 150 km/h... subiektywne uczucie jakbym stał ... w środku cisza a obrotomierz pokazuje ledwie jakieś 2800 obr/min
Bardzo dobry- powinna być możliwa w ocenie piątka i dopiero szóstka jako doskonale . Auto pomimo swoich gabarytów jest bardzo zwrotne i prowadzenie stanowi przyjemność ...wyższej klasy .
bez zarzutu,bardzo fajny system parkowania,dałbym 5 czyli pomiędzy dobrze i doskonale.
Wszystko ok wszystko jet na swoim miejscu ...tutaj mocna czwórka.
Tutaj pierwsza szóstka ,układ jest rewelacyjny ,szybko schładza środek w upalne lato , jest bardzo wydajny .
Tutaj również szóstka ,ponad 5 metrów długości robi swoje . Jest wygodnie , jest przestronnie i z nutką luksusu ;).
Tutaj więcej niż szóstka ,komfortowa błoga cisza niezależnie od rozwijanej prędkości-naprawdę trzeba spróbować .
Cóż ...nigdy nie przywiązywałem zbytniej wagi do spalania-jeździ się to trzeba tankować :) ,ale i tu miła niespodzianka . Na trasie 10 000 km komputer pokazał 6,9 litra średniego zużycia. Przy tych rozmiarach limuzyny wydaje się nierealne :)...a jednak :)
TUTAJ NAPRAWDĘ WIĘCEJ NIŻ DOSKONALE ... ZA 55 000 KUPIŁEM DWULETNIĄ ,PIĘKNĄ LIMUZYNĘ ...CZARNĄ W BIAŁYCH SKÓRACH=POEZJA :)
Cóż ...z usterek zepsuło się automatyczne otwieranie bagażnika i hałasował ogranicznik drzwi kierowcy . Mam niezwykle pedantyczne podejście do samochodów,jak tylko coś puka to natychmiast to naprawiam, jak spali się dioda podświetlająca deskę rozdzielczą to jadę do serwisu ...auto naprawdę jest bezawaryjne .
całkowicie bezawaryjny samochód

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HDi 136KM 100kW [l/100km]