Ocena kierowcy - Peugeot Boxer I

nevra@op.pl, 20 lat temu
Silnik 2.5 D 86KM 63kW
Rok produkcji 1997
Peugeot Boxer I 2.5 D 86KM 63kW 1994-2006 - Oceń swoje auto
Autko ogólnie bardzo przyjazne dla użytkownika, dobrze mi się nim jeździ i nie czuję się specjalnie zmęczona po kilkusetkilometrowych trasach. Wspomaganie działa bez zarzutu, nie napracuję się podczas manewrówki. Przestrzeń bagażowa w normie, choć przydałyby się wykładziny ścian bocznych do sufitu. Przegroda łatwo demontowalna i wtedy jest bardzo fajnym autkiem do wyjazdu na wakacje. Cały majdan się wrzuca i jedzie. Na pace mamy dorobione dodatkowe zapalniczkowe gniazdko, do którego podłaczamy na czas jazdy lodówki turystyczne. Trochę brak łatwego do montażu wyposażenia turystycznego - szafki itp. Nie mogę też nigdzie w Polsce kupić osłony termicznej na przednią szybę. Kłopot też z fabrycznymi szybkami bocznymi na pakę, gdybym go chciała przerobic tak trochę bardziej na camper.
Trzeba go było kręcić do bardzo wysokich obrotów, by się rozpędził, zwłaszcza, jak był nowy. Potem po naszych usilnych prośbach coś przestawili pod maskę i jest trochę lepiej.
Kiedy skrzynia jest OK, biegi wchodzą świetnie, jednym palcem, lepiej niż w nielednym osobowym. Joystick to super patent. Kiedy jest zimno, z biegami jest gorzej. Nistety, skrzynia bywa usterkowa.
Na koleinach zachowuje się, jakby był po kielichu
Bardzo dobra, widać wszystkie kawałki auta podczas manewrówki i świetnie wszystko w trasie
Wszystko w zasięgu ręki, może trochę mało schowków na tysiąc drobiazgów, między siedzeniami jeździ plastikowy sklepowy koszyk na zakupykoszyk
Nawiew bez zastrzeżeń, ogrzewanie przez pierwsze trzydzieści kilometrów do niczego
Nie mogę dopasować dla siebie pasów, za mała regulacja w dół, producenci ewidentnie zapominają, że kobiety też jeżdżą takimi autami. W rezultacie pas mam na szyi albo wgniata mi biust w mostek. Fotele mogłyby być wygodniejsze. Mało miejsca na środkowym fotelu.
Jak na tak duże auto, nie jest źle, choć po kilkuset kilometrach chciałoby się mieć nieco ciszej. Poprzednie autko było zdecydowanie cichsze.
Pali mało, 9 - 9,5 l, niezależnie od tego, czy jeździ w trasie (gdy nie przekracza 130/h, przy 150/h dochodzi do 12, ale u nas ze względu na dziury nie da się jeżdzić z taką prędkością), czy po mieście. Zimą je o pół litra więcej. Przeglądy i obsługa i dealera drogie i byle jakie. Zawsze wlewali mi pół litra oleju za dużo, a potem odlewali. A ja za to płaciłam. Po gwarancji robię przeglądy i naprawy za jedną trzecią ceny robocizny z ASO.
Mógłby być o 10 -15% tańszy, a za to trwalszy.
Nie mam zastrzeżeń, choć na austriackich górskich serpentynach zablokował mi się wentylator chłodnicy i nie można go było wyłączyć. Synchronizatory w skrzyni mogłyby być trwalsze.
Skrzynia - piaty bieg padł zaledwie po 140 000, a powinien przy takiej cenie wytrzymać jakieś 500 000, tyle nam wytrzymał w starym Ducato, kupionym zresztą jako używany. Do wymiany szykuje mi się napinacz paska rozrządu, co wcale nie będzie tanie
Peugeot Boxer I