Ocena kierowcy - Peugeot Partner I

Mateusz, 16 lat temu
Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 2003
Peugeot Partner I 1.9 D 68KM 50kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Wycieraczki szyby, ich prędkość wycierania jest zależna od prędkości jazdy, bardzo fajny patent, nie spotkałem czegoś takiego w innych markach.
Przeniesienie napędu : urwana linka
Zawieszenie : szybko wybijają się elementy gumowe
Silnik : alernator padł
Bardzo słaba dynamika, przy wcale nie małym zużyciu paliwa. Aha, to wcale nie jest TDi, tylko zwykły diesel wolnossący. Za słaby jak to tego auta.
Czasem biegi nie chcą wskakiwać, zwłaszcza gdy szybko się go chce włączy.
Jak był nowy to było super, ale po kilkuletnim teście na naszych kochanych drogach to trochę gorzej. Szybko wybijają się elementy gumowe zawieszenia, nie wymienione w porę bardzo negatywnie wpływa na własności trakcyjne samochodu.
Wyprostowana i wysoka pozycja za kierownicą i duże lusterka bardzo sprzyjają widoczności, pod tym względem jestem zadowolony.
Zbyt krótkie siedziska foteli jak dla mnie, choć wcale nie jestem taki wysoki (182cm). Kierownica mogłaby być bliżej w stosunku do pedałów, mam wrażenie jakbym miał za krótkie ręce, a za długie nogi (chyba że rzeczywiście tak jest). Klakson jest na kierownicy, ale zanim go znajdę to już jest nie potrzebny, za to czasem jak wysiadam to trąbię naciskając go przypadkowo (może to wynikać z niezdarności, ale jeździłem różnymi autami i nigdy takiego problemu nie miałem) boczne drzwi ciężko otworzyć od środka, a jeszcze gorzej zamknąć. Często jak włączam kierunkowskaz to sobie niechcący wyłączam światła.
Nie zachwyca, ani nie zniechęca, OK
Wystarczająca.
Standardowe, lepiej niż w maluchu, gorzej niż w Mercedesie. Odpowiednio do klasy.
Jak na nowoczesny samochód dużo pożera paliwa, może dlatego że trzeba mu nieźle cisnąć żeby nie odstawać od innych uczestników ruchu, za słaby silnik jak do niego. Drogi serwis: wymiana rozrządu (robocizna z częściami) to koszt ponad 1 tys. zł, poza serwisem około 400 zł.
Plastik gorszy od chińskiego, Na jakości materiału zaoszczędzili najwięcej. Od wibracji odkręciły się blokady otwartych drzwi oraz zamek w klapie, dźwignia kierunkowskazów rozleciała się. Różne zbędne plasticzki łamią się jak zapałki TANDETA!!!
Tłumik, rura wydechowa, pompa wody, dmuchawa, napinacz paska alternatora, alternator, linka sprzęgła, jeszcze coś, ale nie pamiętam.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]

7,6