Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

Konrad, 8 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Świetne zawieszenie.
Auto szalenie mnie zaskoczyło. Poza momentami zbyt głośna praca silnika auto rewelacyjne. Moje pierwsi Renault i po doświadczeniu z Capturem nie ostatnie.
Silnik 90 KM na tej klasy auto zupełnie wystarczy. Poza tym jednostka ekonomiczna i dobrze zsynchronizowana ze skrzynia biegów.
Krótkie przełożenie dla mnie dobrym rozwiązaniem. Skrzynia dobrze pracuje z jednostką 900 cm.
No i kolejny atut. Auto świetnie się prowadzi. Na teren raczej odpada ale na leśne i polne drogi radzi sobie nieźle. W ruchu miejskim zwinne i krawężniki to nie przeszkoda.
No cóż auto francuskie więc i komfort w porównaniu z niemieckimi to bajka. Auto nie za miękkie nie pluwające ale dobrze tłumiące nierówności na drodze i komfortowe.
Spalanie w cyklu mieszanym z włączoną funkcją eko poniżej 6 l/100 km. Auto kosztem tego nieco mniej żwawe ale po wyłączeniu funkcji już wystarczające ale aptet wzrasta do 7 l/100 co i tak daje dobry wynik. Wtradie udalo mi się zejść poniżej 5 litrów nie katując silnika ale też nie jeżdżąc jak za kółkiem różańcowym.
Dobrze usuwa odparowane szyby a silnik benzynowy szybko się nagrzewa. Jeżdżę z autem o manualnej klimatyzacji i jest OK.
Przy naszej 3 osobowej rodzinie wystarczy. 14 letni syn nie meczy się na tylnej kanapie.
Jedyny momentami mankament jaki dostrzegłem to zbyt wg mnie głośno pracujący silnik na wolnych obrotach.
Spalanie niskie, serwis w ASO do przyjęcia.
Jak powyżej.
Zero problemów po roku użytkowania.
Nie ma.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 Energy TCe 90KM 66kW [l/100km]