Ocena kierowcy - Renault Captur I Crossover

Wincent, 7 lat temu
Silnik 0.9 Energy TCe 90KM 66kW
Rok produkcji 2015
Renault Captur I Crossover 0.9 Energy TCe 90KM 66kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Captur jest moim drugim autem marki Renault po Clio. Po pierwszym roku użytkowania i ponad 20 tys. km mogę stwierdzić, że jest świetne. Gabarytowo jak dla mnie idealne, silnik 90KM dość ekonomiczny i jak potrzeba to dynamiczny.
Silnik 90KM doskonale sobie daje radę. Mimo, że na początku obawiałem się trochę 3 cylindrowej jednostki to szybko moje obawy zostały rozwiane. Może mógłby być lepiej wyciszony ale mnie to nie przeszkadza.
Doskonale zestrojona z silnikiem. Dość elastyzna praca i nawet przy 30 km/h na 4 biegu dobrze sobie radzi. Ruszanie z 2 też nie sprawia problemów (przypadłość mojej żony).
Captu jest fajnie zestojony jeśli chodzi o zawiezenie. Dobrze wybiera nierówności na jezdni i co mnie zdziwiło po dwóch przejażdżkach polnymi drogami całkiem nieźle sobie poradził.
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra. Trochę może gorzej z widocznością do tyłu ale czujniki parkowania niwelują tą niedogodność. Auto trzeba wyczuć i się przyzwyczaić.
Jak na razie wszytsko jest świetnie. Auto nigdy nie zawiodło. Polecam przy wypadach z większą liczbą osób zakup bagażnika dachowego (mi udało się w salonie Renault w Siedlcach kupić za niespełna 1000 zł.)
Przy włączonej klimatyzacji dość szybko usuwa zaparowane szyby - na tylne boczne trzeba trochę poczekać ale chyba to normalne. Może nawiewy na przednią szybę mogłyby być na całą jej szerokość gdym musiał się czegoś czepnąć. Ale ogólnie jest OK
Przy moim 178 cm, żony 175 i syna 170 cm podróżujemy komfortowo i bez ocierania się z przodu łokciami ;-) Miejsce za kierowicą regulowane w kilku płaszczyznach więc można wybrać najlepszą dla siebie pozycję.
To według mnie mogłoby być nieco ciszej zwłaszcza przy włączonej funkcji eco gdzie trzeba przyspieszyć auto lubi zawarzeć i trochę głośnę. Później wszystko się uspokaja i jest OK.
Po ponad roku użytkowania i pierszym przeglądzie auto praktycznie bezkosztowe - benzyna i nic więcej. Zdecydowałem się na pierwszą wymianę oleju po 5 tys. ale to koszt był nieco ponad 200 zł.
Jak dla mnie bardzo dobre auto spełniające wszystkie moje wymagania. To czego oczekiwałem od tej klasy auta zostało w 100% spełnione i jestem bardzo zadowolony.
Nic nie mogę napisać gdyż z samochodem nic się nie działo. Przegląd, benzyna i zero dodatkowych kosztów i wizyt w serwisie. Na marginesie polecam ASO Renault w Siedlcach. Świetna obsługa i dobre ceny - ale to może z racji, że tam kupiłem Captura.

Usterki Renault Captur I

Renault Captur I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu