Ocena kierowcy - Renault Clio I

Kapitanplaneta, 16 lat temu
Rok produkcji 1994
Renault Clio I 1.2 55KM 40kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : silenblocki
Jak dla mnie za mały silniczek. Trochę za mało dynamiczny wydaję mi się, że takie 1.4 było by zupełnie lepsze:) W sumie nie bierze oleju, żadnych poważniejszych napraw oprócz wymiany uszczelki pod zaworami :)
Chodzi całkiem całkiem tylko jak jest zimno to jest toporna i ciężko wchodzą biegi szczególnie wsteczny 1 i 2
Jak to francuz jest miękki czyli jak wchodzisz w zakręt to trochę się przechyla. Trochę kiepskie zawieszenie, tylnia belka to kompletna klapa, silentbliki są praktycznie do dupy bo ciągle coś stuka. Strasznie droga jest robota przy belce około 250 zł za samo jej rozłożenie!! i nie każdy to robi.
Z tyłu widać bardzo dobrze ale przód no cóż. Osobiście jestem wysoki 183 cm trochę jestem odsunięty od kierownicy więcmocno przeszkadza mi słupek:/
Tutaj jest fatalnie, długo się trzeba czekać aż będzie ciepło w zimie. (może to wina nagrzewnicy :/ ) Słabo wygląda odparowywanie szyb.
Dla kierowcy większego jest ok i dla pasażera ale dla tych co siedzą z tyłu sprawa wygląda trochę gorzej ale ogólnie jest na plus:)
za małe autko na takie rzeczy:)
Powiem szczerze, że w mieście jest do bańi spala koło 10 litrów a poza miastem jak jest taka prędkość około 100 km/h to z 5,5 :) napraw miałem mało tylko wymiana paska rozrządu i pompy wodnej kosztowała mnie 550 zł.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 55KM 40kW [l/100km]

7,9