Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

marcin7713@wp.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 98KM 72kW
Rok produkcji 2003
Renault Clio II Hatchback 1.4 16V 98KM 72kW 1999-2010 - Oceń swoje auto
Kupiłem to auto we wrześniu 2003. Jest to limitowana wresja EXTREME bardzo bogato wyposażona. Jakość wykonania i wygląd auta jest rewelacyjny (zwraca na siebie uwagę). Jeśli chodzi o układ silnik skrzynia nie mam zastrzeżeń. Przy pojemności 1,4 i 16 zaworach inne auta tej klasy na rynku nie mają najmniejszych szans można powiedzieć że to mała wyścigówka. Ostatnio próbowałem sie na skrzyżowaniu z Passatem 1,9 TDI no i chłopak mógł tylko pomażyć. Dla mnie auto jest rewelacyjne i nie myśle nawet o jego zmianie jeśli faktycznie kiedyś zmienie to napewno na Renault.
Silnik tego auta jest rewelacyjny, duża moc, około 10 sekund do 100 km/h pozwala na naprawde niezłą zabawę. Lubie patrzeć na miny kierowców w autach z wyższej klasy jak na skrzyżowaniu nie mają najmniejszych szans :-)))). Prędkośc maksymalną z jaką jechałem to 200km/h i jeszcze czuło się że auto ma ochotę pojechać więcej.
Biego wchodzą płynnie choć czasem jak auto się toczy cieżko wbić jedynkę i wsteczny czasem zgrzytnie.
Auto w wersji EXTREME wysposażone jest w opony o niższym profilu (185/55 R15) co bardzo dobrze wpływa na przyczepność. Dokuczają troche nasze dziurawe drogi ale na autostradzie rewelacja!!!!
Nie narzekam torche musiałem sie przyzwyczaić do lusterka wewnętrznego ponieważ troche zniekształca. Z parkowaniem nie ma problemu rególowane elektrycznie lusterka przydają się.
Wnętrze auta jest wykonane z bardzo dobrych materiałów. Wszystko jest na miejscu radio sterowane przy kierownicy nie mam zastrzeżeń
Klima automatyczna to cudo !!!!!!
Przód fotele kubełkowe W wersji extreme. Z tyłu mogłoby być trochę wiecej miejsca w sumie i tak z tyłu rzadko ktoś jedzie. Auto ma dwoje drzwi które sie dość szeroko otwierają nie ma problemu z wsiadaniem do tyłu.
Rewelka powyzej 140 km/h troche szumi i zaczyna być słychać silnik ale dla mnie jest ok.
Przy dość osterej jeżdzie pali ok 8 litrów / 100 km po mieście. Na trasie przy prędkości 120 - 140 ok 6,5 litra / 100 km. Moim zdaniem przy takiej mocy to i tak niewiele.
Nic dodać nic ująć. Moim zdaniem w porównaniu z konkurencją wypada bardzo dobrze.
Skrzypienie zasłony przeciwsłonecznej po stronie pasażera. Czasem conieco skrzypnie.
Brak
Renault Clio II Hatchback