Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

jacekjelonka, 17 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2003
Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Auto jest takie jakie oczekiwałem, że będzie za te pieniądze. Wozi mnie wszędzie i zawsze i do tego bardzo tanio, a do tego go kupiłem. Mimo opisanych powyżej wad nie mogę narzekać, bo co można oczekiwać po samochodzie tej klasy. Na pewno jest lepszy od jakiegoś Opla, czy Daewoo.
Silnik 1,5 dCi 65KM; elastyczny, jak to nowoczesny TD, bardzo dobre przespieszenie w porównaniu do np benzyny 1,2, szczególnie przy wyprzedzaniu. Jest jednak głośnieszy od benzynowych. Jak na razie bez awarii.
Jest OK. Przełożenia dobrane do silnika. Trochę za krótki 5 bieg, brakuje obrotów na autostradzie (za wysokie do rozwijanej prędkości).
Trochę miękki, jak to francuz, ale za to jest bardzo komfortowy, jak na swoja klasę, dobrze wybiera polskie dziury. Bardzo trwałe: ponad 100tyś km po naszych drogach, cięzkie zimowe warunki w górach, a jeszcze nic nie robiłem i na razie jest OK.
Małe auto, więc nie ma z tym problemów.
Normalnie. Nie powala, ale nie można mieć zastrzeżeń.
Wentylacja jest OK, jest klima więc nie ma problemów latem, chociaż nie jest super wydajna. Za to zimą wnętrze bardzo długo się nagrzewa. Całą zimę mam ogrzewanie ustawione na maxa a tylko na bardzo długich trasach robi się naprawdę ciepło.
Czego można oczekiwać po samochodzie segmentu B. Z przodu jest OK, ale z tyłu jest raczej ciasno.
Jeździłem cichszymi autami, szczególnie słychać silnik diesla, ale nie ma tragedii. Głośno robi się szczególnie po przekroczeniu 100km/h.
Nie ma wielu samochodów, które mogą się z nim równać. Ekonomia to jest główny atut tego auta. Najciekawsze jest to, że zużycie paliwa spada wraz z przebiegiem. Początkowo palił między 5-6 litrów, po przekroczeniu ok. 80 tyś km spalanie spadło poniżej 5l (teraz 4,5 - 4,8 l/100km). Nie staram się jeździć oszczędnie, a mieszkam w górach, więc sinik ma co robić. Nawet w zimie w głębokim sniegu, nie spalał więcej niż 5,5 l. Tankuję za 180 zł i robię 1000km. Teraz wychodzi zawsze ok. 4,8 l/100km jazdy głownie po górach i po mieście. Więcej pali przy szybiej jeździe na autostradzie (powyżej 130 km/h). SUPER.
Kupiłem go w salonie i był to wtedy najtańszy diesel na rynku, a dla mnie najważniesza była ekonomia w zakupie i ekploatacji. Samochód spełnił moje oczekiwania.
Jedyne co się zepsuło to oświetlenie tablicy rejstracyjnej. Blaszka która stanowi styk dla żarówki zaśniedziała i odpadła. (???). Słabe są żarówki świateł mijania, czesto się przepalają i są drogie (H7). Pozatym kompletnie nic (przebieg 106tyś km.).
Na razie nie mogę nic powiedzieć, bo nic się nie zepsuło z większych rzeczy.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

3,4