Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

alojzy, 9 lat temu
Silnik 1.5 dCi 65KM 48kW
Rok produkcji 2005
Renault Clio II Hatchback 1.5 dCi 65KM 48kW 2002-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : w samochodzie najbardziej zaskoczyło mnie jego spalanie, jest naprawdę bardzo mało, póki co w samochodzie nie miałem żadnych usterek, koszty utrzymania clio są bardzo małe. Naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić ten samochód, jest to mój 5 samochód i jak do tej pory najlepszy.
Układ elektryczny : śniedziejące kable w tylniej lampie
ogólnie autko bardzo dobre, spełnia swoje zadanie, posiadam je już pół roku i na nic nie można narzekać, z usterek jedyne co w nim roiłem to czyściłem zaśniedziałe kable w tylniej lampie, spowodowane niedbałością poprzedniego właściciela.
co do silnika, jedyne co tam robiłem to czyściłem zawór egr, zajęło mi to dosłownie 15min, nigdy wcześniej od nowości nie był czyszczony przez co samochód troszkę kopcił, po wyczyszczeniu jak ręką odjął
skrzynia biegów jest bardzo dobra, przełożenia są dobrze dopasowane, nie mam nic złego do zarzucenia jeśli chodzi o skrzynie biegów.
układ jezdny nie jest najgorszy, pracuje cicho i dobrze wybiera dziury, w trasie nawet daje rade, dobrze trzyma się jezdni, ale jeśli chodzi o jazdę po mieście to układ jezdny jest trochę za miękki
Komfort jazdy jest dobry, siedzenia są wygodne, miejsca z przodu nie brakuje czego nie można powiedzieć o tylniej części samochodu, widoczność bdb. wnętrze w miarę dobrze wygłuszone, silnik 1.5dci ma wysoką kulturę pracy, samochód posiada wszystko co potrzebne, el. lusterka, szyby, klimatyzację, jest dobrze ;)
ergonomia samochodu jest bardzo dobra, prowadzi się przyjemnie i z uśmiechem na twarzy, wszystko jest pod ręką, fotele wygodne, zegary proste i czytelne, samochód nie męczy prowadzeniem.
klimatyzacja latem jest bardzo wydajna i potrafi mocno schłodzić wnętrze auta, zimą nawet przy -15 samochód rozgrzewa się bardzo szybko i bardzo dobrze nagrzewa wnętrze.
no cóż, z przodu jest miejsca nawet sporo, mam 183cm lecz z tyłu wręcz bardzo mało, podróż w 3 osoby jest nawet ok, bo pasażer po przesunięciu fotela do przodu, daje nawet sporą przestrzeń do siedzenia z tyłu, ale w 4 osoby to już ciasnota.
wyciszenie samochodu jak na jego gabaryty i klasę jest świetne, silniczek pracuje cichutko, powyżej 100km/h szum w środku jest niewielki, jadąc po dziurach też dobrze tłumi. jestem zadowolony z wyciszenia
koszty utrzymania są bardzo małe, części są tanie, np. łącznik stabilizatora, kupiłem za 16zł i sam wymieniłem w 20 min. koszty ubezpieczenia niskie, spalanie w trasie 3.9l w mieście 5l max 5.5l
stosunek jakości do ceny jest ok, co prawda samochód nie jest drogi i dlatego nie można wymagać nie wiadomo jakiej jakości, jest dość mocno plastikowo, ale wszystko jest dobrze spasowane.
samochodem śmigam już rok, od razu po kupnie, wyczyściłem styki w tylniej lampie bo kable były zaśniedziałe i nie wszystko działało jak trzeba, nie zamykały się tylnie dzwi, wyczyściłem siłownik elektryczny WD40 i działa do dziś, były to usterki spowodowane niedbalstwem poprzedniego właściciela, mimo iż pojęcie o mechanice mam znikome to nawet amator da sobie radę z takimi drobnymi usterkami.
poważnych usterek nie zanotowałem, póki co to jeżdżę i dolewam tylko płynu do spryskiwaczy i tankuje raz na miesiąc, jestem bardzo zadowolony

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 65KM 48kW [l/100km]

3,8