Ocena kierowcy - Renault Clio II Hatchback

Silnik 1.9 dTi 80KM 59kW
Rok produkcji 2000
Renault Clio II Hatchback 1.9 dTi 80KM 59kW 2000-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : bezawaryjny, mało paliwożerny
polecam ten samochód ale z silnikiem diesla dti, różne wersje wyposażenia, mam wersje rxt bardzo bogatą, blacha ocynkowana więc rdza nie tyka, spalanie zadowalające, części jak do innych, cena nie zwala z nóg,
zrobiłem przez dwa lata 45 tys km i tylko raz czyściłem zawór egr poza tym żadnej awarii, szkoda że nie ma intercoolera bo 80 koni to trochę mało jak na te pojemność ale za to spalanie super niecałe pięć litrów na 100, palił w 30 stopniowe mrozy choć przy dwukrotnym podgrzewaniu świec, no i dodatek zimowy do paliwa,
krótkie skoki lewarka, nic nie zgrzyta, łatwo wchodzą, ale przy jeździe w korku bez wciskania gazu jedynka jest zdecydowanie za szybka,
silnik nie przenosi drgań na kierownice, jak i droga, jest bardzo sztywny (podobno zależy to od pojemności)przy komplecie pasażerów jest za bardzo nadsterowny w koleinach i zakrętach,
jak najbardziej w porządku, krótki przód i tył nie sprawiają problemu podczas parkowania,
większość na swoim miejscu, mało widoczna kontrolka włącznika klimatyzacji, włącznik świateł awaryjnych też mało intuicyjny, fajna sprawa z klawiszem centralnego zamka w kabinie, dobra akustyka z sześciu głośników, nawet radio przy zwiększaniu prędkości automatycznie zwiększa głośność, no i sterowanie przy kierownicy,
ogrzewanie mało słabe, wolno się nagrzewa, klimatyzacja za to jest bardzo wydajna,
jak na gabaryt pojazdu z przodu można zająć wygodna pozycje, z tyło jednak ciasno i łatwo uderzyć głowa o górny uchwyt przy drzwiach sporo schowków,
do 120 km/h jak na diesla jest bardzo cicho, na zewnątrz też bardzo dobre wyciszenie nie klekocze,
w moim przypadku żadnych awarii z silnikiem, spalanie na dłuższej trasie 4,5 na setkę podobnie jak komputer pokazuje, krótkie wyjazdy do 10 kilometrów i po mieście około 5,0 litrów, silnika nie żyłuje nie startuje ostro, prędkość utrzymuje w granicach 100km /h chyba że w dalszą drogę to około 120,
za te cenę z tym wyposażeniem raczej nic innego bym nie wybrał, twierdze że lepiej młody rocznik (2001) z wysokim bezpieczeństwem (4 airbag) i klimatyzacją niż nastolatek praktycznie \"goły\" ale z legendarnym znaczkiem na masce.
czyściłem zawór egr może go zamuliłem, wymiana łożysk kół tył, jedna żarówka świateł mijania (lampy soczewkowe)i jedna postojowych przód,
jak na razie nic nie zatrzymało mnie na drodze (chodzi o samochód) może się trafił dobry egzemplarz.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dTi 80KM 59kW [l/100km]

Renault Clio II Hatchback