Ocena kierowcy - Renault Clio III Grandtour Phase II

Jarek, 9 lat temu
Silnik 1.5 dCi 88KM 65kW
Rok produkcji 2012
Renault Clio III Grandtour Phase II 1.5 dCi 88KM 65kW 2011-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się, że silniczek typu 1,5 mający 88KM pozwoli mi na tak dynamiczną jazdę, gdy jestem do niej zmuszony.
Zawieszenie : Przeguby
Ogólnie samochód jest bardzo przyjemny, zarówno cicha praca silnika jak i spalanie miło zaskakuje. Jestem przyznaję fanem tej marki, tak więc może troszkę nazbyt subiektywnie oceniam, jednak jest znacznie dla mnie wygodniejszy od scenica czy mastera (wiem, nie ten segment :) )
Spalanie na poziomie 4.5 do 4.8 na zimowych oponach i to przy dosyć dynamicznej jeździe. Silnik dobrze dobrany do gabarytów, szybko i zwinnie rozpędza masę. Pozytywne odczucia!
Precyzyjna i "łatwa" w obsłudze. Biegi wchodzą bez żadnych problemów, a i cena ewentualnej naprawy nie sprawia, iż właściciel chce się zastrzelić na miejscu.
Jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Dobra przyczepność, nie "kiwa" się na zakrętach. Nie boję się o zniszczenie lusterka o asfalt szybciej pokonując zakręt.
Widoczność jest dobra. Irytują tylne słupki, gdyż czasem mocno ograniczają widok przy wyjeździe z podporządkowanej. Poza tym, jest ok!
Zaprawdę dobra. Wszystko powinno być tak, jak jest. Nie mam się do czego doczepić, ale czegoś mi brak. Nie wiem czego.
Ogrzewanie i wentylacja... Nic dodać nic ująć, grzeje jak się silnik zagrzeje. Wentylacja jest i to dobra.
Tutaj można by napisać esej. W skrócie będzie to tylko cytat przyjaciela, którego podwoziłem do pracy. " Ty, ale tu masz w ... miejsca więcej niż ja w punciaku!" - Siedział z tyłu za kierowcą, a sam posiada grande punto z 2009.
Mogłoby być ciszej, jednak delikatnie puszczone radyjko i już jest ok :)
Póki co, tanio i jeszcze raz tanio.
Jestem zadowolony i to bardzo.
Jedyne co na razie musiałem zrobić, to wymienić przeguby. Tak to brak problemów.
Brak poważnych usterek na chwilę obecną.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 88KM 65kW [l/100km]

5,1