Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 5d

Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2007
Renault Clio III Hatchback 5d 1.2 i 16V 75KM 55kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność jest zaskakująca, nawet jeżdżąc na LPG
Piszę tą ocenę w nieco ubogim charakterze, ponieważ opisuję auto na którym miałem kurs prawa jazdy. Jednak myślę że 33 godziny jazd wystarczają, żeby co nieco powiedzieć na temat tego auta. Zacznę od pozytywów: mocny i oszczędny silnik, \"ostre\" hamulce (dla doświadczonych), przestrzeń w środku, świetne sterowanie radiem, wygodna pozycja za kierownicą oraz komfort jazdy. Negatywy: \"ostre\" hamulce (dla nieskordynowanych kierowców), problemy ze skrzynią biegów, za mocne wspomaganie
Praca silnika bardzo mi się spodobała - cichy i dynamiczny. Moc zupełnie wystarczająca do miasta, a jeżeli ktoś ma cięższą nogę, może całkiem sporo zdziałać tym autem. Na LPG pracuje niemal identycznie jak na benzynie. Zaskoczyła mnie pozytywnie elastyczność na V biegu
W samochodzie, którym jeździłem skrzynia była już nieco zużyta (w końcu auto nauki jazdy), jednak mimo tego biegi wskakiwały bardzo przyjemnie. Przeszkadzają długie drogi prowadzenia biegów i ciężko wchodzący wsteczny
Mam mieszane uczucia, samochód nieźle trzyma się drogi, jednak bardzo wnerwia zbyt czułe wspomaganie (choć można się przyzwyczaić z czasem)- no może poza parkowaniem. Bardzo mocne hamulce, również wymagają przyzwyczajenia, gdyż można spowodować wręcz wjechanie auta za nami w bagażnik, jeżeli nie będziemy obchodzić się z nimi ostrożnie.
Widoczność jest dobra - ja jako (wtedy jeszcze) kursant, nie miałem problemu ze zrobieniem wszelkich manewrów
Miejscami jest nieco zbyt zawiła obsługa przełączników, ale można ogarnąć. Bardzo podoba mi się pomysł z pilotem do sterowania radiem - jest położony w idealnym miejscu i bardzo ułatwia obsługę.
Ciężko mi tu cokolwiek powiedzieć, ponieważ jeździłem jesienią, więc nie używałem ani klimy ani ogrzewania. Myślę jednak, że są wydajne
Miejsca jest bardzo dużo, nie ma problemu z brakiem przestrzeni, nawet wysocy kierowcy nie będą narzekać. Ogólnie bardzo dobrze
Silnik słychać dopiero od wysokich obrotów (3,5+tyś) generalnie bardzo cicho, do wnętrza nie docierają żadne niemiłe dźwięki
Jako, że robiłem jedynie niewielkie przebiegi, raz na jakiś czas ciężko mi powiedzieć coś więcej o ekonomiczności - jednak gazu pali raczej niewiele
Moim zdaniem za stosunkowo niewielką kwotę można dostać bardzo wygodne i dynamiczne autko, które dodatkowo ładnie wygląda i ma sporo miejsca w środku. W mojej rodzinie mamy kilka samochodów Renault i chociaż czasem wymagają opieki, to są w stanie zaoferować wiele w zamian. Tak jest także i tu.
Clio ma swoje małe bolączki, jak każde auto
Poważne awarie również się zdarzają, ale bez przesady

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

Renault Clio III Hatchback 5d