Ocena kierowcy - Renault Clio III Hatchback 3d

Marcin, 8 lat temu
Silnik 1.5 dCi 106KM 78kW
Rok produkcji 2007
Renault Clio III Hatchback 3d 1.5 dCi 106KM 78kW 2005-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Spalanie - ponad 800 km na jednym baku (wyjazd nad morze, wycieczki po wybrzeżu, powrót do domu i ponad tydzień jeżdżenia po mieście)
Inne : żadne
Całokształt określam na poziomie 4+. Rewelacyjny silnik i stosunek mocy do spalania. Na zdecydowany minus określam zwrotność tego auta. Dla porównania tam gdzie "na raz" wykręcę Passatem kombi to wielokrotnie dużo mniejszym Clio na 2 razy trzeba.
Powiem tak - jeśli się dba - wymienia olej, filtry itd. to silnik spisuje się bez zarzutów. Elastyczny, dynamiczny i oszczędny. Jako minus - można się przyczepić do głośności pracy.
Biegi wchodzą lekko, bez zgrzytów. Zestrojenie przełożeń - jak dla mnie ciut za krótka "1". To to już moje subiektywne spostrzeżenie.
Trzyma się na zakrętach jak przyklejony. Reaguje nawet na minimalny ruch kierownicą. Ja mam wersję Rip Curl - jest bardzo twarda. Każdą nierówność mocno odczuwa się.
Widoczność określam na 3+ ale to może ze względu na moje gabaryty - prawie 200 cm wzrostu. Widoczność przez tylną szybę - jest. Po prostu jest. Ja polecam cofanie tylko na lusterkach. Słupki boczne mocno ograniczają widoczność.
Duże pojemne schowki, bagażnik całkiem spory. Jadąc w dwie osoby plus dwa psy (owczarek i york) na tydzień nad morze - nie miałem problemów z zapakowaniem się. Wszystkie przełączniki/włączniki w zasięgu ręki.
Klima pracuje jak trzeba, mogę się jedynie przyczepić, że zimą zanim się ruszy to bardzo długo trwa ogrzanie przedniej szyby - proponuje od razu na okres zimowy zakupić sobie matę na przednią szybę - zaoszczędzicie sporo czasu.
Na przednich fotelach - bez zarzutów. Nawet przy moim prawie 200 cm wzroście - ale od razu nadmieniam, że wtedy za mną tylko już dziecko usiądzie wygodnie. Na tyle trochę mało miejsca na głowę.
Tutaj Clio się nie popisuje. Głośna praca, na autostradzie przy większych prędkościach jest wręcz bardo głośne.
Jak pisałem wcześniej - jak się dba to można długo jeździć i się nie martwić. Zalecam dbać o silnik - terminową wymianę filtru, oleju oraz dbać o sprężarkę. W innym przypadku koszty naprawy silnika, sprężarki są pokaźne.
Kupiłem od pierwszego właściciela z Niemiec. Właściciela wręcz pedantycznego i bardzo dbającego o auto - mam faktury i paragony na każdą nawet najmniejszą rzecz (np. wymiana żarówki). Przy cenie 13 tyś zł naprawdę uważam, że stosunek jakości (jako całokształt) do ceny jest na poziomie dobry+.
Jeździmy tym autkiem z Żoną ponad 2 lata. Głownie po mieście, ale zdarzają się też dłuższe wyjazdy (np. urlop). Uważam, że przy 8 letnim używanym aucie usterka drobna typu przepalona żarówka - to żadna usterka. Nich innego, przez nasz okres użytkowania, nie stwierdziłem.
Ponad dwa lata, ponad 20 tyś przejechanych po polskich drogach - poważnych usterek słownie ZERO.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 106KM 78kW [l/100km]

5,7