Ocena kierowcy - Renault Clio IV Grandtour

olekkus, 10 lat temu
Silnik 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW
Rok produkcji 2013
Renault Clio IV Grandtour  0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Inne : przyjemnosc z jazdy. autentycznie lubie nim jezdzic... mimo tego czym jezdzilem poprzednio.
moim poprzednim autem byla alfa romeo 159 2.4 200 km silnik z automatyczna klimatyzacja i skorzanymi siedzeniami. wiec niech to bedzie moj punkt odniesienia i wobec tego auta bede ocenial clio na ktore przezocilem sie z powodu kosztow jakie ta cudowna alfa generowala. alfa jako auto wyzszej klasy jest nieprzecietna dopoki dziala :D. clio wpadlo mi w oko pod koniec zeszlego (2012) roku i doszedlem do wniosku ze sprzedam alfe i kupie clio od razu praktycznie. tak mniej wiecej zrobilem i teraz musze przyznac ze dobrze zrobilem. jezdzilem clio z 1.5 dci 75 hp i tce 90 hp (to co mam teraz) i powiem tak. ten 75 konny silkik byl mocniejszy niz ten tce ktory mam teraz mimo ze na papierze jest napisane inaczej, tak bylo i juz. polecam przejechanie sie motorem 75 konnym diesla, naprawde. zakupilem wersje kombi ze wzgledu na wozek dla dziecka ktory musze wszedzie wozic. i po zastanowieniu sie dochodze do wniosku ze to jedno z najladniejszych kombi na rynku. wiec tak: male auto wiec koszta male ale przestrzen w zupelnie wystarczajaca. nie planuje kupowania uzywanych aut wiecej w zyciu. mialem mazde 323 i alfe 159 wiem co to znaczy psujacy sie diesel... nigdy wiecej auta bez gwarancji.
Silnik ma swoj urok. jest chrypiacy niczym diesel. i dynamiczny raczej od dolu. jesli chodzi o glosnosc to do predkosci 120 km/h jest naprawde ok, powieeedzmy do tych 130. 140 i 150 tez mi sie zdaza jezdzic ale raczej poczekam z taka ekslpoatacja gdy przerobie te 3000 km (teraz mam ok 2500 jakos przejechane)
skrzynia jak skrzynia, balem sie tych 5 biegow bo w poprzednich autach mialem zawsze 6. wsteczny czasem mi nie chce wejsc ale to podejrzewam ze minie jak sie auto dotrze. skrzynia jest chyba jaka byc powinna, nie koncentruje sie na niej.
komfortowo jest, skretnie tez jest i naprawde lubie nim jechac i kierowac. uklad wspomagania jest lekki w miescie i sztywny na drodze, tak jak byc powinno.
widocznosc jest wg mnie wporzadku, okna w koncu sa. nie mam z nia zadnych problemow. czujniki cofania mam bo po prostu nigdy nie mialem wyczucia samochodu, zadnego.
wszystko jest ok, znowu, nie moge sie do niczego przyczepic. moze nie jestem wymagajacy, ale uwazam ze naprawe wszystko jest na swoim miejscu. plus za nie automatyczne wycieraczki... w koooooncu moge ustawic czestotliwosc wolnego machania tak jak chce bez magicznej reki ktora mi to wszytko robila zle za mnie w poprzednim aucie. moze po prostu nie wykupilem takiej opcji w clio, nie wiem, jeden kit. :D
w poprzednim aucie mialem nieco chyba wiecej nawiewow i bylo ciut lepiej. mam teraz manualna klime i dziala jak klima dziala, chlodzi w lecie, grzeje w zimie. nie narzekam w kazdym razie.
z przodu jest naprawde ok. fotele sa wygodne. z tylu jest miejsca mniej. ale fotelik dzieciecy wszedl i moja zona tez. radze przejsc sie do salonu i po prosu usiasc. jesli chodzi o bagaznik. jest to moje pierwsze kombi i to supermini wiec nie mam porownania. powiem tak: wozek sporych rozmiarow do tylu wchodzi ale wtedy miejsca na bagaze nie ma... mam relingi dachowe wiec w nastepne lato pewnie zrobie z nich uzytek.
wszystko jest okej do 120 km/h. potem robi sie glosno i trzeba dac glosniej radio aby slyszec slowa. ale nie jest zle. mi i mojej zonie wystarczaja predkosci do 140 kmh wiec da sie zyc. przejechalem ostanio 1000 (wlasciwie prosto z salonu) do niemiec i jakos zyje.
pali mniej niz moje poprzednie auto acz wiecej niz sie spodziewalem. liczylem na wyniki okolo 6.5 litra bez oszczedzania silnika i obrotow. mam na razie wynik 7.5 ale auto jeszcze nie dotarte wiec moze sie to zmieni.
ja mialem bardzo fajna oferte w okolicach 50 kilku tysiecy i uwazam to za dobra cene. jezdzilem rowniez na jazdach probnych dacia sandero stepway i dusterem. sandero jednak jak na moj gust byla za \"tania\" i dlatego padlo na clio. ale polecam przejechac sie wszystkimi 3 samochodami. duster byl to taki Fun car powiedzmy ale silniki troche slabe.
nowe auto wiec ciezko powiedziec. clio maja bardzo dobre opinie jesli chodzi o niezawodnosc. volkswagenolubne gazety pewnie tego nie potwierdza w kazdym razie. dokupielm dodatkowe 2 lata gwarancji wiec w sumie mam 4... tak na wszelki wypadek
JW

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.9 ENERGY Tce 90KM 66kW [l/100km]