Ocena kierowcy - Renault Espace III Van

r34d0nly, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 140KM 103kW
Rok produkcji 2002
Renault Espace III Van 2.0 i 16V 140KM 103kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Dużo plastikowych elementów (elementy karoserii nad nadkolami). Nie boję sie o korozje :)
Super auto rodzinne. Jedyne czego mi w nim brakuje to pasów przymocowanych do foteli, które są w nowszej wersji. Powoduje to, że nie można jeździć tyłem do kierunku jazdy.
Na 2 wyciskam ok 90km/h Ogólnie skrzynia naprawdę dość elastyczna. Osobiście nie mam się do czego przyczepić.
Jak dla mnie chodzi bez zarzutu. Mam wersję 5 biegową i przy tej mocy auta brakuje 6 biegu. Szczególnie przydatne na autostradach
Auto jak na te gabaryty jest lekkie i przy ostrych zakrętach po dziurach tył potrafi lekko pływać.
Widoczność w tym aucie jest poprostu wspaniała. Wcześniej miałem lagunę ale espace bije ją na głowę czy mówimy o widoczności do przodu czy do tyłu. Jedynym mankamentem jest patrzenie na światła (trzeba się schylać jak się za blisko stanie) ale to udręka każdego wysokiego auta (kąt przedniej szyby)
Jak dla mnie wszystko jest na właściwym miejscu. Masa schowków 1,2 a nawet 3 rząd siedzeń. Auto super na wyprawy rodzinne.
Dwustrefowa klimatyzacja + 8 stopni nawiewu potrafią zadowolić naprawdę każdego. Odparowywanie przedniej szyby po naciśnięciu jednego przycisku bardzo sprawne i szybkie.
Mam 185 cm wzrostu i czy siedzę z przodu czy z tyłu miejsca jest naprawdę wiele. Jedynie przy tym wzroście siedzenie w 3 rzędzie powoduje lekki dyskomfort.
Nie jest to może super wygłuszone auto. Do 80-90 km/h całkiem ciche. Powyżej głośność silnika wg jest trochę za duża. Podejrzewam że to przez 5-biegową skrzynię biegów. 6 mocno wymagana :)
miasto: ok 14 litrów gazu/100km przy klimatyzacji i jeździe bez większego dbania o spalanie. Wg całkiem nieźle jak na 2l silnik. Poprzednio moja dwulitrowa laguna spalała o ok 1 l więcej.
Auto kupione w 2010 roku. Ze wstępnymi naprawami serwisowymi (rozrząd itp) ok 20 tys. Za to co to auto oferuje: bardzo dużo miejsca,bardzo fajna dynamika jazdy (140 KM przy jego masie), super widoczność i masa praktycznych schowków. Polecam każdemu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 140KM 103kW [l/100km]

13,1