Ocena kierowcy - Renault Espace IV Van

Waldek, 16 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2005
Renault Espace IV Van 2.2 dCi 150KM 110kW 2002-2012 - Oceń swoje auto
Inne : komfort,na prawdę jeździ się super zwłaszcza na dłuższych trasach, silnik jest dobrze wyciszony a zawieszenie raczej miękie niż twarde.Można przejechać dlugie trasy w kilka osób i nie jest się zmędzony.Prawidzie rodzinne auto.Spalanie jak na taką masę i osięgi uważam że do zaakceptowania , zwłaszcza iż silnik jest całkiem dynamiczny-oczywiście zdecydowanie lepiej na trasie,ale i tak uważam że jest OK
Układ elektryczny : w 1,5 rocznym wymieniono mi akumulator na nowy
Przeniesienie napędu : 55tys.km wyciek oleju z simeringa na wałku skrzyni biegów
Generalnie auto zdecydowanie polecam, choć z uwagi na cenę i utratę wartości lepiej chyba kupować jako używane.
Przede wszystkim silnik jest na prawdę dobrze wyciszony.Aktualnie używam jeszcze Mercedesa E-Klasse W211 220CDI i proszę mi wierzyć ,że Espace ma lepiej wyciszony silnik.Szumy powietrza i toczenia też raczej nie przeszkadzają (mój ma17"felgi)Dynamika silnika nie jest rewelacyjna ale w zupełności wystarcza-oczywiście wyraźnie lepiej jest na trasie aniżeli po mieście(na niemieckiej autostradzie 180km/h załadowanym i w 4 osoby bez problemu)
Skrzynia dość dobra, na całe szczęście 6 biegowa.Mogłaby być bardziej precyzyjna, trochę długie drogi prowadzenia drążka.Trzeba sie po prostu przyzwyczaić.
Według mnie dobry.Zawieszenie raczej nastawione na komfort. Nie jest też głośne
Po prostu super
Absolutny hit.Wszystko dobrze przemyślane.Składanie foteli proste, możliwość ich przesuwania, składania,ustawiania itd.-absolutny hit (ja posiadam Grand-a).Dzięki temu samochód można aranżować na bardzo wiele sposobów od niemalże dostawczaka do minibusa.To chyba największa zaleta tego pojazdu.Niektórym mogą przeszkadzać zegary,ale mi się to akurat podoba o dziwo nie tylko fajnie wyglądają ale po przyzwyczajeniu się czytelne.Uchwyty pod ręką, sporo schowków, stoliki na fotelach i oparciach-dla mnie super.
Z tym według mnie nie jest najlepiej.Ogrzewanie tylko przeciętne.Faktem jest, iż jest co ogrzewać,ale moim zdaniem mogłoby być lepiej.Zimą zdecydowanie brakuje czegoś na kształt ogrzewania postojowego.Oczywiście można to zamontować, ale tu znów przywołam mój drugi samochód tj.Mercedesa W211.W nim fabrycznie jest zainstalowane tzw.ciepło resztkowe.To nic innego jak możliwośc pracy dmuchawy i grzania wnętrza z wykorzystaniem temperatury silnika po jego wyłączeniu.Jeśli czegoś mu brakuje w Espace to właśnie tego.Taka funkcja w zupełności wystarcza na ok.0,5 godz.i miło jest , zwłaszcza zimą , wejść do samochodu w którym w środku jest ciepło, zwłaszcza że w żaden sposób nie wpływa to na zużycia paliwa-Może trochę wybredzam ale gdybyście mogli z tego skorzystać to jestem przekonany że też chcielibyście to mieć.
Absolutna rewelacja. Nic do dodania.
Według mnie dobre
Ja nie narzekam.Wiem co kupowałem.Przy takich gabarytach i takiej masie trudno spodziwać się cudów.Jasne,że wolałbym mniej , ale coś za coś.
Dobry
Jak to Renault. Zawsze trzeba się liczyć z tym ,że coś będzie do naprawy lub wymiany. Ale czy w innych markach ( może za wyjątkiem Toyoty, Mazdy i Hondy) jest aż tak dużo lepiej?Jak ciekawostkę mogę tylko dodać,iż mi mój Mercedes jakoś się trzyma( choć przechodził 2 akcje serwisowe),ale dwóch znajomych miało sporo z tym modelem kłopotów.Tak więc wszystko chyba zależy trochę od szczęście i sposobu eksploatacji.Ja miałem to szczęście , iż obie usterki ujawniły sie w okresie gwarancji.Szczerze mogę tylko narzekać na jakość fabrycznych sprzętu grającego. Ja mam R+CD+ZM. Ani radio nie jest rewelacyjne , ani głośniki.Generalnie moim zdaniem za słaba moc na tak duże auto.
Opisałem je poniżej. Na razie to wszystkie. Mam nadzieję , że więcej poważniejszych nie będzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 150KM 110kW [l/100km]

8,6