Ocena kierowcy - Renault Kangoo I Minivan

Silnik 1.2 i 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: 5 lat
Renault Kangoo I Minivan 1.2 i 16V 75KM 55kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : Wybrałem ten samochód z uwagi na uniwersalność i przestrzeń ładunkową. Po 5 latach użytkowania nie czuję by mnie kiedykolwiek rozczarował.
Zawieszenie : Pękające drążki skrętne tylnego zawieszenia. Należy też okresowo kontrolować i wymieniać (co około 120000km) tuleje gumowe łożyskujące tylną belkę by uniknąć poważnej i drogiej awarii zawieszenia.
Układ elektryczny : Elementem, który najczęściej wymieniam są sondy lambda... pewnie dlatego, że nie kupuję najdroższych.
Karoseria : Po dłuższym okresie eksploatacji tylne drzwi przesuwne zaczynają zgrzytać i trzeszczeć na elementach ustalających ich pozycję.
Kupiłbym chętnie ten samochód raz jeszcze.
Maleńki silniczek jak na tak duży samochód, do bezpiecznego wyprzedzania potrzeba bardzo długiej drogi rozbiegowej... niemniej jednak silnik jest bardzo oszczędny przy tych gabarytach samochodu.
Skrzynia ma krótkie przełożenia na niskich biegach, przez co łatwo i żwawo samochód rusza z miejsca, nawet zapakowany po dach.
Dla mnie niekwestionowaną zaletą tego samochodu jest wysokie zawieszenie. Konstrukcja tylnej belki zapewnia maksymalny możliwy do uzyskania prześwit. Pewnym mankamentem może być niska wytrzymałość fabrycznych drążków skrętnych zawieszenia tylnego, lecz po wymianie ich na wersję pełną (wzmocnioną) zawieszenie tyłu staje się niezniszczalne.
Nie ma się do czego przyczepić.
Ergonomia to rzecz indywidualna. Dla mnie samochód jest idealny jak na małego dostawczaka. Dużo miejsca, wysokie siedzenie i ogromna przestrzeń ładunkowa.
Wentylacja działa choć nie wzbudza zachwytów. Ogrzewanie jest wystarczające, jedyne co można krytykować to sposób dystrybucji ciepłego powietrza wewnątrz kabiny... a w zasadzie jego brak.
Przestrzeń jest taka, że słychać echo.
Nie jest najgorzej ale też nie jest idealnie. Jednak duża powierzchnia bagażnika przy złożonej kanapie działa jak pudło rezonansowe i robi się wewnątrz dosyć głośno. Jednak po założeniu tylnej półki i rozłożeniu kanapy hałas przestaje być uciążliwy.
W mieście źle nie jest: 8.5l benzyny, 9.5l gazu... na trasie przy średniej około 70kmph jest bardzo dobrze: 7.2l gazu. Niestety, wraz ze wzrostem prędkości zużycie paliwa gwałtownie rośnie (duża powierzchnia czołowa) i tak, jadąc autostradą 120kmph można spodziewać się już zużycia paliwa na poziomie 10l gazu. Przy 150kmph weźmie już około 20l benzyny na każde 100km.
Wśród wszystkich kombivanów moim zdaniem stosunek ceny do jakości jest najlepszy w przypadku Kangura.
Niestety, drobnych usterek trzeba się spodziewać w dużych ilościach. Zwykle są to rzeczy, które średnio zdolna małpa jest w stanie usunąć od ręki.
W trakcie 130000km nie miałem usterki takiej, bym nie mógł dojechać do celu podróży. Jak dla mnie jest OK.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 75KM 55kW [l/100km]

8,4