Ocena kierowcy - Renault Kangoo II Mikrovan

Rok produkcji 2009
Renault Kangoo II Mikrovan 1.5 dCi 105KM 77kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy
Układ elektryczny
Przejechałem w życiu ponad półtora miliona km i już wiem, że nie ma aut idealnych. W każdym są jakieś totalne porażki, ale z tymi z Kangoo da się żyć. Nawet, gdy ESP nie pozwoli ominąć debila stojącego za zakrętem. Serwis drogi, ale szybki i skuteczny.
Mimo sporego nadwozia sprawia wrażenie, jakby miał 150, a nie 105.
Dziwne przełożenie na szóstce - jeżeli wskazania komputera są prawdziwe, szóstka zwykle podwyższa spalanie w stosunku do piątki, nawet powyżej 130/godz.
W zimie rewelacja, ale nie liczcie na ESP. Robi dziwne rzeczy, dlatego to moja druga \"trójka\"...
Za szerokie przednie słupki
Fatalne położenie włączników szyb. Przy samotnej jeździe problemy z opuszczeniem prawej osłony przeciwsłonecznej.
Chłodzi rewelacyjnie, grzeje nieźle.
Niestety głośny. Nie tak, jak poprzednie generacje, ale za 70000 mogłoby być ciszej.
Spalanie w porządku, ale ceny serwisu koszmarne.
Zależy, co ktoś potrzebuje. Jeżeli przestrzeń i równocześnie niezły komfort - polecam.
Haczyki nad drzwiami przesuwanymi są ozdobą. Zawieszenie kurtki powoduje zerwanie czegoś podobnego do kołka rozporowego i już po haczyku. A cena nowego - patrz EKONOMICZNOŚĆ powyżej.
1. Bezpieczniki - tragedia. Niestety potrafią się spalić, bez szans na wymianę poza serwisem. Zaliczyłem nocną jazdę bez świateł. Idiotyczny podział obwodów, ten sam bezpiecznik zabezpiecza wszystko, co świeci z jednej strony i w rezultacie auto po ciemku udaje motocykl. 2. Klocki tylne - znikają w oczach, poniżej 20000. 3. Tarcze przednie do wymiany wcześniej niż pierwsze klocki.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 105KM 77kW [l/100km]

6,7