Ocena kierowcy - Renault Laguna I Kombi

Andrzej, 18 lat temu
Rok produkcji 1995
Renault Laguna I Kombi 2.0 115KM 85kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Super, miłe zaskoczenie, mam ten samochód 10 lat i jestem bardzo zadowolony!!! Korzystam od paru lat również z innych aut ale do Laguny wsiadam zawsze z przyjemnością. No i stylistyką zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną przebija inne auta tej klasy z tamtych lat.
Super elastyczność, nie bierze oleju mimo przebiegu 340tyś ale od nowości między 110-120 km/h nieprzyjemnie warczy.
długi skok dźwigni ale skrzynia precyzyjna i ma dobrze dobrane przełożenia
Świetne prowadzenie i komfortowe zawieszenie, co 80 tysi sworznie do wymiany, co 130 tyś elementy gumowometalowe sanek z przodu. Zawieszenie tylniego jeszce nie ruszałem, amory są pierwsze i dobrze działają.
Do tyłu słabo
Wszystko pod ręką może poza regulacją oświetlenia tablicy rozdzielczej, chyba jedna z ładniejszych i ponadczasowych desek rozdzielczych. Mój samochód nie ma podłokietnika a przydałby się, jest regulacja lędźwiowa fotela kierowcy, trwałe welury
Klimatrinic super ale dosyć długo się nagrzewa zimą mimo nowej nagrzewnicy
Przestrzeń baaaardzo poprawna, bagażnik też duży a po złożeniu siedzeń prawie jak kombi - można wyjąć tylnie siedziska!!
Silnik głośny przy dużych szybkościach, przy otwartej osłonie świszcze szyberdach. Dosyć przyjemnie przy szybkościach 130-140 km/h
średnio 8-9l.
Był wówczas tańszy niż passat a lepiej wyposazony. A tracą tak samo na wartości. Przez pewien czas po zakupie miałem obawy co do tego, ile nim pojeżdżę ale z biegiem lat przestałem się martwić a teraz się cieszę, że dokonałem takiego wyboru. Kupiłem w 1999 r. minivana ale laguny nie sprzedaję bo bardzo ją lubię.
Do 200 tyś względny spokuj poza cieknącą anteną, po 200.000 wymiana sprzęgła (nie trzeba ruszać silnika gdyż jest dostęp od dołu więc i cena wymiany normalna), wysiadł klimatronic (!!! naprawa 30 zł- wymiana kostki wentylatora!!! a juz sie bałem), problemy z zaciskami tylnimi - nie odpuszczał ręczny i znowu problem powraca, przy 300.000 wymiana nagrzewnicy i szczotek - Parę razy żarówki. Tarcze z przodu co 100.000, tył zmieniłem przy ok 200.000 km.
Mam problemy z tylnimi zaciskami - chyba czeka mnie wymiana albo całkowita regeneracja. W trasie nigdy mnie nie zawiódł!!! Fatalny serwis, w którymś momencie pojawiło się dużo zamienników więc zaczołem serwisować go poza autoryzowaną siecią i wtedy wzrosło moje zadowolenie a koszty znacznie spadły. Prz ok 250.000 km wymienino tłumiki środkowy i końcowy oraz tylnią poduszkę od silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 115KM 85kW [l/100km]

10,5