Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Mariuscyna@vp.pl, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V 107KM 79kW
Rok produkcji 1999
Renault Laguna I Hatchback 1.6 i 16V 107KM 79kW 1997-2000 - Oceń swoje auto
Inne : Absolutny brak usterek od początku zakupu auta.
Układ elektryczny : Zaśniedziała kostka czujnika położenia wału - koszt przeczyszczenia 10zł
Auto kupiłem w lipcu 2009r. miało przebieg 97000 km. dziś - luty 2011 ma najechane 138000 km czyli w ciągu półtora roku zrobiłem nim 41000km. i ABSOLUTNIE ZERO USTEREK. Poza wymianami oleju, filtrów i klocków hamulcowych z przodu przeczyściłem tylko kostkę czujnika położenia wału. Co do niezawodności auta naprawdę jestem zaskoczony.
Osiągi jak na silnik o pojemności 1600cm3 sa co najwyżej na średnim poziomie, nie ma szału. W trasie niestety brakuje mocy - czytaj elastyczności.
Skrzynia to bardzo dobry element mojego auta, biegi wchodzą płynnie i precyzyjnie.
Poprawnie, zawieszenie ani twarde ani miękie, w miarę ciche, nic nie stuka nie puka. W szybko pokonywanych zakrętach auto mocno się przechyla na boki ale nigdy nie straciło przyczepności.
Co najwyżej przeciętna, przednie boczne słupki są grube, zasłaniają widoczność. Widoczność do tyłu również przeciętna.
Ergonomia stoi na dobrym poziomie, wszystkie przyciski i przełączniki są na swoim miejscu, intuicyjna obsługa.
Szybko zaczyna ogrzewać wnętrze nawet przy -20st.C. Para z szyb również szybko znika.
Dużo miejsca jak dla mnie, mam 190cm. wzrostu a i tak do tapicerki na dachu mam jeszcze ok. 6cm. Przestrzeń dla pasażerów również wystarczająca.
Silnika przy niskich obrotach praktycznie nie słychać w kabinie ale powyżej 80km/h daje już o osobie znać, powyżej 130km/h jest już bardzo głośno.
Jak na 1.6 spalanie wygląda przeciętnie ale awaryjność ZEROWA.
Bardzo dobrze.
Narazie jedyna naprawa to przeczyszczenie kostki od czujnika położenia wału - koszt 10zł :)
Auto kupiłem przy przebiegu 97000 km. Dziś ma 138000 km. i dosłownie żadnej poważnej jak i drobnej usterki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V 107KM 79kW [l/100km]

9,5