Ocena kierowcy - Renault Laguna I Hatchback

Szafa, 14 lat temu
Rok produkcji 1997
Renault Laguna I Hatchback 1.8 90KM 66kW 1993-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : To francuski samochód, więc nie rdzewieje jak niemieckie i japońskie. Przy tym wieku auta to dość istotne.
Samochód ten kupiłem na dojeżdżenie się(tuż po odebraniu prawo jazdy). Miało go nie być szkoda w razie jakiejś poważnej awarii. Spełnia swoją rolę. Jest tani w zakupie, tani w utrzymaniu, dobrze wyposażony, wygodny, przestronny, bezpieczny. Mam go ponad rok. Przejechałem ok 45kkm.
Wersja 1.8 8V to dość stara konstrukcja. MI przyspiesza w ok. 13s do setki. Prędkość maksymalna ok 180km/h. Kultura pracy silnika raczej dobra. Równa i cicha.
Biegi mi haczą. Na układzie zewnętrznym zrobił się luz po 170tys km.
Prowadzenie w miarę. Jest to dość miękki samochód i łuki przy 140km/h mogą być stresujące. Fotele są bardzo wygodne i maja dobre trzymanie boczne.
Widoczność doskonała. Wersja liftback ma wszędzie szyby:) Widzisz wszystko.
Ergonomia rewelacyjna. Zarówno na długie trasy jak i w mieście ciężko jest się w tym aucie zmęczyć. Wszystko jest pod ręką. Ma wygodne fotele z szeroką możliwością regulacji, automatyczną klimatyzację, elektryczne sterowane szyby, lusterka etc. Wszystkie przyciski pod ręką.
Bardzo szybko schładza wnętrze w lecie. Pomimo czarnego koloru w środku jest taka temperatura jaką chcemy. W zimie ciut gorzej. Silnik nagrzewa się po ok. 10 min. Dopiero wtedy zaczyna się ciepło. Dla mnie to dość długo, bo nie jeżdżę w kurtce, czapce i rękawiczkach jak niektórzy.
Miejsca wystarczająco. Mimo, że jestem dość spory 190cm/110-125kg, za mną spokojnie ktoś może usiąść. Podróżowanie w 4 osoby jest bardzo wygodne. Ale i tak kupowałem go dla 2-ki
Samochód jest leciwy. Nie może się równać ze współczesnymi autami. Jest ok.
Zużycie paliwa? 16-20zł/100km. Jeżdżę sporo (40kkm/rok). Przeglądy standardowo. Sam się zbytnio nie psuje. Usterki zazwyczaj z mojej winy(połamana felga, itp.)
Jak to z francuskimi samochodami. Są zazwyczaj tańsze niż inne a jakość podobna)
Z drobiazgów to są żarówki (4-6 na rok), raz na rok bezpiecznik i poza tym nic nie pamiętam.
Hmmm. 175tys. km i.... pęka śruba przy poduszce trzymającej silnik. Jechałem wtedy 10km/h(zakręt 90 stopni). Gdybym jechał na jakiejś trasie to już bym nie miał samochodu. naprawa błaha (1,6zł za części), ale nie powinno się coś takiego stać. Druga poważna naprawa to wyciek oleju na silniku(simering). Poza tym raczej nic.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 90KM 66kW [l/100km]

10,3