Konkurs gokartowy - tydzień 3

Renault Laguna I 1.8 16V 120KM 1998-2000 - Oceń swoje auto

Oceny Renault Laguna I 1.8 16V 120KM 1998-2000

1% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 19.11.2008 20:53:10 przez

Oceniam auto mojego taty powiem tak wszyscy mówią że francuzy to szmelc ale ja nie wiem czemu... Najpierw mieliśmy Lagunę I 1,8 8V z gazem przez pięć lat z 1996r. zaskoczyła nas bardzo małym spalaniem niesamowite auto rozstaliśmy się z nim po drugim wypadku coś za bardzo ludzie w nas celowali...(dodam że jakby to nie była laguna po drugim wypadku mogło by być nie ciekawie :(ale prawie nic się nie stało nikomu) Było bardzo przykro rozstać się z tym autem ale... Mój tato zakupił lagunę I 1,8 16V z roku 2000 czyli po liftingu o ludzie... niby taka sama ale nie ma co porównywać to jest maszyna (też z gazem). Teraz ja myślę o zakupie Laguny ale 2.0 (140) z silnikiem podobno volvo i tego się boję bo nie wiem jak to jest z tymi silnikami czy ktoś może miał lagunę z silnikiem renault i volvo który jest lepszy i czy czasem nie jest gorszy?? (na marginesie: o spalaniu nic nie piszę bo i tak nikt nie uwierzy bo sam bym nie uwierzył. Muszę się przyznać że jeśli chodzi o ten pierwszy model który nie miał komputera do liczenia spalania to teraz myślę sobie że pomyliłem się w obliczeniach :))

dodano 04.10.2009 14:20:05 przez

Za nieduże pieniądze fajne autko, ale przed zakupem radze dokładnie sprawdzić zawieszenie i elektrykę.Linia nadwozia ponad czasowa dobrze wyposażony, miły w dotyku welur i wytrzymały. Autko posiada wiele wad ale są też i zalety. Gdy autko jest dopieszczone naprawdę potrafi się odwdzięczyć i być posłuszne. Niestety auto jest bardzo wrażliwe na przeciążenia. Silnik bezproblemowy nie jest zawalidrogą. Za mało posiada schowków ale wersja kombi ma olbrzymi bagażnik który ma chyba ponad 500l. Podobnież blacha jest ocynkowana ale u mnie rdza gryzie cały próg, oraz na klapie widzę małe pęcherzyki rdzy. Podsumowując jeśli ktoś chce ładne i komfortowe auto i nie będzie je przeciążać to polecam.

dodano 02.05.2006 19:29:01 przez

naprawde wygodne, dobrze wyposażone auto (moja wersja to RXT - nie ma tylko skóry i dachu otwieranego). Doskonale sprawdza sie komputer pokładowy z systezą mowy. czasem jest upierdliwy, ale naprawde sie przydaje. mozna podszlifowac angielski :-) to moja czwarta renówka (słuzbowo jezdziłem laguna 1.6). jak ktos lubi francuskie samochody to bedzie naprawde zadowolony. I moja rada: KUPUJCIE LAGUNY Z AUTOMATYCZNĄ KLIMATYZACJĄ, naprawde warto za to dopłacić. Nie jest to auto wolne od wad, ale jak sie o nie dba to odwdzięcza sie naprawde duzym komfortem podrozowania.

dodano 20.03.2003 15:00:09 przez

Czytając komentarze innych użytkowników można odnieść wrażenie,że zapomnieli lub nie zwracają na to uwagi, że praktycznie każdy samochód (nawet te najlepsze i njdroższe) po bardzo dużych przebiegach (50 000 km i więcej rocznie)po naszych dziurawych drogach wykazują bardzo dużą usterkowość. Uważam (jako użytkownik wielu innych samochodów w tej kalsie), że za te pieniądze Laguna II oferuje bardzo wysoki komfort i BEZPIECZEŃSTWO dal jego użytkowników. Także niskie (w tej klasie jedne z najniższych) koszty ubezpieczenia mówią same za siebie.

dodano 15.04.2005 01:06:05 przez

Taki model jak mój mozna kupić już za ok 25000-27000 zł., blachy - 0 problem, silnik - żyleta (jak się nie boisz policji i masz wprawę to wiele nowych furek będzie oglądać elegancki tył renówki niejednokrotnie przeklinając), w trasę aż chce się jechać ( dobre radyjko, klimka na 20 st. C i jazda, aż zabraknie drogi lub wachy), pali jak pali, ale wart jest tych pieniędzy no i najważniejsze - jego elegancka ( moim zdaniem ) linia nadwozia obecne furki są trochę brzydsze przecudowane ( zastrzegam, że jest to moje zdanie ).

dodano 11.04.2003 07:32:08 przez

Po zmianie Astry z silnikiem 1.6 i wcześniej po jeździe Peugotem 309 1.4 muszę przyznać, że Renault wypada niesamowicie korzystnie. Eksploatacja samochodu polega tylko i wyłącznie na dolewaniu benzyny (wyłączając drogie nie oszukujmy się przeglądy). Samochód niezawodny, przy ostatniej przeprowadzce mogliśmy się przekonać, że jest to komfortowa ciężarówka. Świetnie spisuje się również w mieście. 125 koni pod maską wystarcza w zupełności, niewiele aut może mnie wyprzedzić. Nie zmienię już marki na pewno.

dodano 24.03.2006 19:38:40 przez

zacznę z grubej rury - nigdy więcej renault, kupiłem czteroletnie auto, z przebiegiem ponad 100000 km, po dużym przeglądzie, początek był niezły, ale czar prysł szybko, najpierw komputer (w ASO tylko 3000 zł) na szczęście dało się go uratować, później pęknięcie kolektora wydechowego, w którym jest jeden z katalizatorów, chyba nie muszę dodawać, że katalizatora już nie mam, w wyniku spadek mocy silnika, dodatkowo cały czas pocenie silnika, nieszczelność, itp.

dodano 24.04.2010 21:34:25 przez

Kupiłem to auto osobiście w Niemczech z dokumentowanym przebiegiem 97000 w salonie Renault. Wymieniłem rozrząd bo był czas . Teraz tylko leję paliwo. Miałem lagunę z silnikiem 2.0 8V i 2.0 16 V Moim zdaniem silnik 1.8 16 V to najlepszy kompromis między spalaniem a osiągami. Polcam kombi dla rodziny z wózkiem i innymi gratami. Wersja po liftingu pięknie się prezentuje i jest niezawodna pod warunkiem że kupiona z pewnego zródła.

dodano 27.03.2003 21:58:08 przez

Szkoda, że tak dobry samochód ma tak wiele drobnych usterek, które gwneralnie wpływają na ogólną ocenę. Wydaje mi się, że zbyt mały nacisk kładzie się podczas produkcji na jakość montażu i materiałów z których wytwarzane są drobne elementy tego samochodu. Muszę powiedzię, że nie jestem zadowolony z tego samochodu, klasa tego samochodu sugeruje więcej przyjemności z jego posiadania, tymczasem można się zbyt często rozczarować.

dodano 22.09.2010 11:33:28 przez

Po pierwszych momentach nieufności bardzo polubiłem to auto - daje komfort i poczucie bezpieczeństwa, jest duże i pojemne, wygodne i praktyczne. niezle też wygląda, w środku super - dobre wykończenie i ergonomia na wysokim poziomie, mało schowków, przyjemna tapicerka, sprężyste duże fotele, dobre wyposażenie i min 4 poduszki, fajne gadzety typu podgrzewana przednia szyba. Dobry oszczedny silnik.

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 4 500 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Renault Laguna, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Laguna