Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 2001-2005 - Oceń swoje auto

Oceny Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 2001-2005

3% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 15.05.2003 09:08:02 przez

Wiekszosc zlych komentarzy do tego auta jest wystawiona dla aut z rocznika 2001. Tak sie sklada ze faktycznie jeszcze w tym roku auto bylo "swieze" i czesc servisantow nie miala bladego pojecia jak sie zabrac do tej nowinki i dlatego tak duzo aut z tego rocznika ma problemy. Ale do rzeczy .. auto generalnie z tym silnikiem jest spoko, chyba ze ktos ma zaciecie sportowe to nie poszaleje sobie tym silnikiem gdyz zalapuje on z "opoznieniem" ale bez przesady jak sie czlowiek przyzwyczai i nauczy to i tym mozna troche poszalec. Spalanie w normie choc co ja moge powiedziec gdzie caly czas uzywam klimy .... Jazda cichutka , ergonomia OK , troche malo miejsca z tylu .. no ale ja przeciez tam nie siedze (190 cm wzrostu). W kazdym razie za te cene zaden samochod (dostalem b. duzy upust) nie posiada tyle dodtakow a te sa w standardzie (PRIVILEGE) brakuje tylko kontroli trakcji. Polecam.

dodano 28.04.2005 20:35:56 przez

W porównaniu do mondeo, czy avensis, całkiem niezły sprzęt (oczywiście diesle w tych modelach dają nieporównanie większą dynamikę od tej benzyny) Gorszy w dwóch aspektach: zawieszenie niepewne przy skręcaniu na wybojach i zbyt delikatne, żle spasowane elementy wnętrza. Brakuje jeszcze ogrzewanej przedniej szyby. Korzystając z kolei z karty handsfree już dwa lata nie mogę zrozumieć, jak można otwierać samochód czymś więcej niż dotknięciem ręki i zawsze szarpię za klamki. Niestety Laguna nadaje się jedynie na samochód prywatny, przedstawiciele handlowi katujący firmowe "fury" będą zawsze zbyt brutalni dla tego pojazdu. Myślę, że każda ocena powinna być uzupełniona o informację jakiej postury jest kierowca i czym wcześniej jeździł (ja: passat 1.8T, avensis 2.0 VVTI i mondeo 2.0 TDCI)

dodano 13.02.2010 09:33:10 przez

Ogólnie autko mamy od nowości, raz zawiodło ojca, męczył się ale dał rade uruchomic. Ja problemu z nim nie miałem. Ogólnie renault z silnikami benzynowymi nie cierpią na poważne dolegliwości, radze omijac ASO to moim zdaniem największa wada RENAULT, jak autko ma już więcej niż 7 lat i zgłaszasz zastrzeżenia do powłoki lakierniczej (kropka na dolnych drzwiach) to dupek nawet nie ma ochoty wyjśc i obejrzec auta, pyta gdzie go serwisowałem i stwierdza, że skoro nie u nich to oni tego nie zrobią (przeprowadziłem się więc nie będę jechał 50 km dalej) pozatym grubas z wąsem z renult tandem będzin powiedział że za 3 dni idzie na urlop więc teraz to już nie ma sensu, bo procedury itp.

dodano 01.04.2013 20:33:07 przez

Generalnie auto jest nawet ładne. W środku nawet bardziej. Kusi ceną to opakowanie. Ale nie dajcie sie zwieźć. Tryb awaryjny da w kość, nawet gdy błędu nie ma! I wtedy nie da się jechać, naprawdę. Samemu człowiek nic nie zdziała, a i nawet nie zajrzy do środka, tak to mądrze zbudowali. Ja na wakacje Laguną nie pojadę. Zbyt duże ryzyko. Nie polecam. W tej cenie, można nabyć coś może mniej napchanego techniką, ale bardziej niezawodnego, gdzie samemu można coś poradzić w kryzysowej sytuacji. Opcją drugą jest dołożenie paru kawałków i zainwestowanie w coś bardziej zaawansowanego ale i pewniejszego - wyjdzie taniej niż jazda Laguną przez ładnuych kilka lat. Hej!

dodano 04.12.2005 00:46:32 przez

Słaby poziom serwisu. Jest to moje drugie auto tej marki (i ostatnie). Zycie jest zbyt krótkie zeby je przeżyć w całości z Renault. Generalnie nie miałem zastrzeżeń do poprzedniego samochodu - Megane. Żadnych awarii. Absolutnie niezawodne przez 5 lat. Dlatego być może jestem rozczarowany nowym autem - Laguna II od której należy oczekiwać więcej. Tutaj wykryte usterki sa tylko do zaleczenia. Od początku mam problemy ze: ściąganiem na lewą stronę; szumami powietrza z tyłu; pływającymi obrotami; stukami w zawieszeniu z tyłu. Zaden serwis nie jest w stanie tego naprawić. Auto jest jak widać "genetycznie" uszkodzone w tych obszarach.

dodano 04.11.2005 08:31:58 przez

Niewiele jest pieknych aut. Laguna jest jednym z najpiekniejszych w swojej klasie. Auto bardzo wygodne, wręcz komfortowe. Bardzo dobrze trzyma się drogi. Max osiągnięta prędkość to 210 km/h. Spala tyle, ile powinno, a właściwie, ile chce kierowca. Co do awaryjności, nie wiem co to jest, jeżdzę trzecią "renówką". Tylko przeglądy okresowe (na razie dwa - z ciekawości, mógłby być jeden po 30 tys. km). Nic dodać, nić ująć. Podobno ciekawsza jest Laguna 1,9 dCi, ale nie wiem, czy przesiadłbym się na diesla. Gaz, cóż - gdyby był instalowany fabrycznie, nie ma sprawy. Podobno człowieka też można przerobić, żeby żył o chlebie i wodzie ...

dodano 07.12.2009 22:36:28 przez

Kupiłem ten samochód z duszą na ramieniu. Tym bardziej że jest z pierwszego roku produkcji. Polecam silnik 1,8 jest stosunkowo ekonomiczny i bezawaryjny w odróżnieniu od diesli. Przejechałem 1 rok bez żadnych usterek. Byłem na wakacjach z rodziną we Włoszech koło Rzymu. Full załadunek + box na dachu przy prędkościach autostradowych około 150 spaliła 8,3 to chyba nieźle. Głośno przy takich prędkościach ale wygodnie. Przydała by się szóstka w skrzyni bo są za krótkie przełożenia i na trasie są za duże obroty. Bardzo dobra blacha nie rdzewiej. miałem zadrapane drzwi do gołej blachy i całą zimę przejeździłem i zero rdzy.

dodano 09.01.2006 14:03:14 przez

klient w serwisie i reno polska traktowany jest jako intruz dlatego że serwis nie chciał przyjąć reklamacji wysłał mnie reno polska i tak w koło macieja i stwierdził ( chodzi o popękana deskę rozdzielczą po 35 tys. km.) że to jest moja wina , bo to są uszkodzenie mechaniczne oraz że nie mają żadnycz sygnałów o takiej usterce odwoływałem się dwa razy i stwierdziłem że nie ma sensu dalej walczyć z molochem oraz to że więcej nie zakupię samochodu marki renault a był to drugi nowy samochód zakupiony tej marki jak macie kupić reno to omijajcie go szerkim łukiem tak dba się o klienta który jest przywiązany do marki.

dodano 15.03.2006 15:07:25 przez

Podoba mi sie design tego auta, w sumie za relatywnie umiarkowana cene dostaje sie duzy pojazd, niezle wyposazony i w miare niezawodny. W miare, bo czytajac komentarze innych uzytkownikow, nie wyglada to chyba tak rozowo. Wszystkie parametry uzytkowania (komfort, koszty utrzymania, ubezpieczenia) raczej do zaakceptowania. Polecam ten samochod, poniewaz nigdy nie mialem z nim problemow na drodze, a za cene jaka zaplacilem, moglbym sobie pozwolic jedynie na bardzo wysluzona produkcje niemiecka, lub zdac sie na lut szczescia szukajac wsrod importowanego powypadkowego zlomu.

dodano 20.03.2009 23:04:39 przez

Bardzo ładne auto, ciekawie zaprojektowane, duże wygodne dla całej rodziny. Wszystko niemalże idealne. A tak naprawdę Laguna jest jak chińska zabawka kupiona na odpuście (Ładna, kolorowa, fajne bajery. Można się trochę pobawić, ale zanim dojedziemy do domu to się zepsuje i trzeba wyrzucić) Nie polecam nikomu (nawet teściowej). Nie kuście się na niskie ceny, dobrze wyposażenie i kluczyk kartę który tak naprawdę jest tylko wielkim utrapieniem. Jest powód dlaczego można tak tanio kupić Lagune. Najgorsze auto jakie miałem (niestety jeszcze mam) wypada źle nawet przy polonezie.

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2013. Przebieg: 9 200 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Demonstracyjny Infiniti Q50 3,5 AWD Hybrid

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Renault Laguna, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Laguna