Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

krzysiek, 14 lat temu
Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Gruba i nierdzewna blacha, błotniki plastikowe, maska aluminiowa.
Kupiłem ten samochód z duszą na ramieniu. Tym bardziej że jest z pierwszego roku produkcji. Polecam silnik 1,8 jest stosunkowo ekonomiczny i bezawaryjny w odróżnieniu od diesli. Przejechałem 1 rok bez żadnych usterek. Byłem na wakacjach z rodziną we Włoszech koło Rzymu. Full załadunek + box na dachu przy prędkościach autostradowych około 150 spaliła 8,3 to chyba nieźle. Głośno przy takich prędkościach ale wygodnie. Przydała by się szóstka w skrzyni bo są za krótkie przełożenia i na trasie są za duże obroty. Bardzo dobra blacha nie rdzewiej. miałem zadrapane drzwi do gołej blachy i całą zimę przejeździłem i zero rdzy.
To jest dobry silnik. Dynamiczny jak na tą pojemność i do tego stosunkowo cichy i oszczędny.
Skrzynia ma bardzo krótkie przełożenia i po mieście można często poruszać się na 5 biegu daje to też pewne oszczędności na paliwie. Niestety na trasie jest to dużą wadą bo przy 120 jest ponad 3,5 tyś obrotów i zaczyna się robić głośno.
Stabilnie na nierównościach. Na zakrętach sztywno. Trzyma się drogi. Ogólnie jest ok jedynie co mnie na początku wkurzało to że doły, nierówności drogi przenoszą się na kierownicę. Wcześniej jeździłem toyotą i tam kierownica nie kiwała się przy nierównościach. Tak jest we wszystkich renówkach.
do tyłu średnio.
Dobre jest sterowanie radia przy kierownicy. klimatronic, wygodny jest szeroki podłokietnik.
Auto klima jest dobra. Działa dyskretnie i skutecznie.
mam ponad 1,8m i lubię trochę dalej siedzieć od kierownicy wtedy przydało by sie więcej miejsca dla dorosłego pasażera z tyłu. Dla dziecka jest OK
jest ok do 120
W 400 tyś mieście z korkami pali max 10 l W polskiej trasie średnio ok 7,5 litrów.
Uważam że są to samochody niedocenione. Są tanie w stosunku do wyposażenia i komfortu jazdy. Silniki benzynowe 1,8 dynamiczne i bezawaryjne
żarówka się przepaliła w przednim reflektorze , trudno wymienić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]

8,6