Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

EDNET, 18 lat temu
Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Niewiele jest pieknych aut. Laguna jest jednym z najpiekniejszych w swojej klasie. Auto bardzo wygodne, wręcz komfortowe. Bardzo dobrze trzyma się drogi. Max osiągnięta prędkość to 210 km/h. Spala tyle, ile powinno, a właściwie, ile chce kierowca. Co do awaryjności, nie wiem co to jest, jeżdzę trzecią "renówką". Tylko przeglądy okresowe (na razie dwa - z ciekawości, mógłby być jeden po 30 tys. km). Nic dodać, nić ująć. Podobno ciekawsza jest Laguna 1,9 dCi, ale nie wiem, czy przesiadłbym się na diesla. Gaz, cóż - gdyby był instalowany fabrycznie, nie ma sprawy. Podobno człowieka też można przerobić, żeby żył o chlebie i wodzie ...
Żadnych zastrzeżeń. Po prostu pracuje. Jak na 1,8 l, elastyczność bardzo dobra. Z pewnością lepsza w 2,0 lub 2,0T
Biegi wchodzą jednym palcem. Super. Żadnego nie potrzeba szukać.
Dobry, ale słyszałem, że są lepsze, więc daję temu wiarę. Mnie ten z Laguny wystarczy, tym bardziej że nie muszę jeździć w górach i wchodzić w zakręty 100 km/h.
Bardzo dobra w każdym kierunku. Lusterka wsteczne super.
Wszystko jest pod ręką, więc na co narzekać ?
Autoklimatyzacja sprawuje się bardzo dobrze.
Mam 186 cm wzrostu. Jest bardzo dobrze. Pełen komfort.
Jest cichutko.
Zawsze mogłoby być lepiej. Jeżdżę wyłącznie na SHELL 95 Power. Spalanie średnie nie przekracza 9 l/100 km. W trasie poniżej 7 litrów.
Cena zakupu. Dwa lata temu dostałem prawie 18 tys. zł zniżki (podobno za trzecie auto u dealera), więc można spokojnie od ceny katalogowej odjąć 15 tys.zł, a wtedy cena Laguny jest naprawdę atrakcyjna. Chociaż trudno w tej sytuacji zrozumieć politykę cenową koncernu w Polsce.
Ponad dwa lata i nic. No, może nie całkiem - tydzień temu jedna żarówka.
Żadnych

Usterki Renault Laguna II