Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

Silnik 1.9 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 110KM 81kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort z wyższej półki
Mialem ok 20 samochodów, ale Lagune najdłużej. Kupiłem ją 2 lata temu wielkimi obawami czytając różne opinie typu królowa lawet itp. Zrobiłem nią 170 tys przez dwa lata i ogólnie oceniam na 5. Auto bardzo wygodne. Jeśli chodzi o awarię to pompa paliwa mi spadła koszt ok 600zl, regenerowalem turbine koszt 1000zl i wymieniłem chłodnice od Klimy. Padło mi również ogrzewanie, ale udało się naprawić. Zdarza się błąd jednego z czujników ABS, czasem się świeci. Na te km które zrobiłem auto godne polecenia dla rodziny. Przy przebiegu 290tys zdarl mi się mieszek od dźwigni skrzyni biegów, więc kupując warto zwrócić uwagę na od kogo się kupuje. Jestem przedstawicielem handlowym i dużo jeżdżę. Spalanie przy spokojnej jeździe to niecałe 5l a max w trasie to 6,6. Miasto ok 8. Brakuje trochę kucy ale spalanie to rekompensuje. Gdybym miał kupić dziś ponownie samochód do 8 tys bez wahania byłaby to tylko Laguna. Części tańsze niż do golfa czy innych niemieckich. Komfort super, a mam jeszcze mercedes c klasę i w Lagunie po jeździe 500km bez przerwy nie czuć zmęczenia, a w Mercedesie po 300 tylek boli. Jeśli chcesz kupić to auto to gorąco polecam, ale mechanicy z którymi rozmawiałem to stwierdzenili że po 300tys się sypie. Wiec będę z nim uciekał. Jedyny minus to troszkę miękki podczas jazdy na zakrętach, ale to nie sportowe auto, więc trzeba je wyczuć, wiedzieć jak się zachowa. Dwumasa i inne głupoty co różni piszą to mnie na szczęście nie dotknęły. Żadnej awarii. Tylko pełen syntetyk olej valvoline. Przed zakupem sprawdźcie dokładnie czy chodzi jak lala, bo mój to super. Powodzenia.
Brakuje trochę kucy, ale nie jest źle. 6 biegów
Skrzynia chodzi precyzyjnie jednak mogłaby mieć trochę krótszepprzełożenia. Jedynka zbyt krótka
Zawieszenie super. Miękkie, dlatego warto założyć 17
Ogólnie brak zastrzeże.
Jak na samochód 13 letni, wszystko ok. Jedynie co się mi zepsuło to klapka od radia. Ale ja wywaliłem, tych samochodów nie kradną.
Dobrze jak na diesla, zima warto zrobić nawiew na 1-szybciej się nagrzeje. Klimatyzacja działa sprawnie. Warto sprawdzić układsszczelności bo jeden przewód od chłodnicy potrafi kosztować 600zl. Ja wymieniłem za 20 zł używany. Klima działa super
Jestem dość niski 170cm, taki karakan ale Laguna ma reg wysokość foteli i kierownicy w dwóch płaszczyznach. Z tyłu bez problemu wysokie osoby 190cmwygodnie siedzą. Jedyny minus to 3 foteliki nie wejdą. Ale dajemy radę. W innych najmlodsza córka ciągle wymiotuowala, a w Lagunie wogole o tym zapomnieliśmy.
W końcu diesel, dodatkowo mam filtr stożkowy, ładnie ryczy ale wolałbym kilka db ciszej. Ogólnie ok
Spalanie ruskiej ropki po 3zl za litr. Bajka. Na baku nawet 1300km. Części tanie, dlatego warto kupować lepsze zamienniki.
Gdybym szukał samochodu za kilka tys, ładne i tanie ogólnie i w utrzymaniu.
Biorąc pod uwagę przebieg 170 tys w dwa lata - te drobne usterki to samochód na 5
Jak wcześniej pisałem, warto sprawdzić dokładnie klime. Wywaliłem też czujniki ciśnienia bo to zbędne chyba dla kretynow. Ogólnie ok

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 110KM 81kW [l/100km]

Usterki Renault Laguna II