Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

orlos21, 12 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo elastyczny, dynamiczny i oszczędny.
Zawieszenie : Przegub
Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że bedzie nadal niezawodne przez najbliższe kilka lat. Karoseria jest w super stanie, stylistyka nadwozia nadal zwraca na siebie uwagę, linia ponadczasowa. Przed zakupem bardzo ale to bardzo się wahałem, miałem klapki na oczach które założyli mi ludzie swoimi opiniami, ludzie którzy w ogóle tymi autami nie jeździli tylko zasłychnęli opinii u innych ludzi a jeśli jeździli to pewnie autami które były właśnie to niepowtarzalną okazją bo niska była cena. Kupisz szrota nie dziw się że potem masz ciągle coś do naprawy. Ja jak kupowałem auto to zapłaciłem ok 1000zł więcej niż cena rynkowa tych modeli i teraz wiem że dobrze wydałem kasę że warto było dać 1000zł więcej i jeździć z bananem na twarzy aniżeli kupić jakąś okazję i potem dokładać do niej 1000zł miesięcznie, do tego z takim wyposażeniem nie widziałem drugiej takiej Laguny. Produkcja listopad 2004r. wersja Initiale Paris, pełna opcja, super stan techniczny a to wszystko w bardzo przyzwoitej cenie. Wcześniej szukałem koniecznie Seata Leona lub Toledo oraz Audi A4, jak ja się cieszę że ojciec mnie namówił na obejrzenie tej Laguny. Po prostu byłem w szoku że w podobnej cenie można mieć auto o niebo lepsze. Te wszystkie Seaty i Audi z 2000/2001 r sie chowały. Magiczne przebiegi 120 000km w każdym coś malowane klepane, coś nie działa w środku. A tutaj, komfort, wygoda, ładna sylwetka, przebogate wyposażenie. No i nie wiem narzekacie na elektronikę ja jeżdzę 6 dni w tyg do pracy po 30km i jakoś nie miałem z niczym problemów przez prawie rok czasu...
Silnik w mojej wersji auta pracuje równo, jest dynamiczny nawet od niskich obrotów szybko się wkręca na wyższe, bardzo elastyczny do tego. Przy przebiegu 190 000km wciąż bez problemu się zamyka obrotomierz ;)
Nie mam tutaj również żadnych zastrzeżeń, biegi wchodzą delikatnie, nic nie wyskakuje, dźwignia zmiany biegów jest wysoka co podnosi komfort podczas jazdy gdy zmieniamy biegi. Widziałem komentarz że podczas zmiany biegów słychać trzask łamanych gałęzi, a może po prostu warto czasami sprzęgło wcisnąć... ;P No i ogromny plus - 6 bieg, no coś niesamowitego w trasie ;)
Auto prowadzi się świetnie, gdyby nie zakręty kierownicy można by było w ogóle nie trzymać ;) Ok mam opony na niskim profilu to troche odczuwa się wszelkie wyboje. Poza tym jest przyklejone na zakrętach (nie oszczędzam na oponach). Zawieszenie chyba raczej w porządku, nic nie stuka nie puka jak na razie tylko przegub wymieniłem koszt 150zł z robocizną. Fakt zimą na śliskiej nawierzchni daje się odczuć, pomimo ESP, takie lekkie prowadzenie samochodu.
Jeżdżę nim niecały rok ale wciąż ciężko mi wyczuć rozmiary auta przy ścisłym parkowaniu. Cofam cofam no patrzę zaraz chyba się oprę, wysiadam a tu jeszcze dobre pół metra brakuje ;) i nigdy nie mogę tego wyczuć ani z przodu ani z tyłu. W astrze było lepiej z tym, natomiast widoczność z auta podczas jazdy całkiem przyzwoicie.
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Troszkę tylko może jak dla mnie niewygodnie z przyciskami na drzwiach kierowcy do podnoszenia i opuszczania szyb, a tak jest super, radio pod ręką pilot w kierownicy, przycisku od tempomatu w kierownicy, praktycznie wszędzie mam dostęp super. Ludzie narzekają na trzeszczące plastiki, ja u siebie czegoś takiego nie zauważyłem, jak dla mnie materiały i ich jakość jest OK. Ja mam wersję Initiale Paris, wszystko w skórach także czuję się w środku na prawdę super, do tego podgrzewane fotele i elektrycznie regulowane :)
Wszystko super ;) Dwustrefowy klimatronik w moim przypadku sprawdza się idealnie, ja lubię chłodne lub letnie powietrze, natomiast moja druga połówka kręci zawsze w pobliżu 24 st ;-) Szyby rzadko parują. Kapitalną sprawą są podgrzewane przednia i boczne szyby dodatkowo, zimą rewelacja żadnej skrobaczki nie trzeba. Klimatyzacja sprawnie chłodzi. Bez żadnych zarzutów w tym dziale.
Jak na moją osobę dla kierowcy super, pasażerowie też nie narzekają. Jak na wersję nadwozia Hatchback naprawdę jest sporo miejsca w środku i w bagażniku.
Doskonałe wyciszenie auta. Jak pierwszy raz usłyszałem silnik na zewnątrz przez chwilę przeszła mi myśl czy to przypadkiem nie benzyna ;) Słuchajcie silnik faktycznie pracuje cicho w środku. Nawet przy szybkiej jeździe nic nie drga w środku, spokojnie można rozmawiać słuchać muzyki.
Daję 5. Naprawdę jestem bardzo zadowolony pod tym względem, części jak na francuza wcale nie są takie drogie. Przeglądy jak przeglądy, chyba cena u wszystkich jednakowa. Z zużycia paliwa również jestem zadowolony, jak na pojemność i moc silnika spala całkiem niedużo, a samochód swoje waży. Ale to chyba w każdym aucie spalanie po prostu zależy od dynamiki jazdy i dbać trzeba o wymianę filtrów.
Nic dodać nic ująć. Nie spotkałem w Polsce jeszcze Laguny z 2004r Hatchback z takim wyposażeniem. Jeżeli auto jest z pewnego źródła, nie \"ściachane\" (a to wszystko widać po wnętrzu auta) z oryginalnym przebiegiem to cena za jaką można je kupić jest nieporównywalnie niska do możliwości i wyposażenia tego auta. Ja osobiście polecam. Warto dać czasami troszkę więcej kasy ale mieć spokój i pewne auto.
Samochód jak na swój wiek i przebieg trzyma się świetnie, ok przepalają się żarówki dość często ale dla mnie to żaden problem.
Jak do tej pory wymieniłem tylko przegub, pozostałe części zawieszenia i silnika wydają sie być OK. Auto jest na bieżąco sprawdzane i serwisowane. Poza tym mam je dopiero ok roku czasu. A no i felgę aluminiową prostowałem, ale to wina kierowcy raczej ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

5,9