Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Renault Laguna II Kombi - Oceń swoje auto

Oceny Renault Laguna II Kombi

3% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 09.03.2012 16:59:12 przez

Laguna II 1.9 dCi 120 KM, Grandtour, wersja Dynamique. To mój 7 samochód. Jestem z niego zadowolony. Kupiłem w dobrej cenie, wymieniłem trochę rzeczy, ale same sprawy eksploatacyjne, które zaniedbał poprzedni właściciel. Cieszę się bezusterkową jazdą. Laguna jest popularnym autem. Obecnie zauważam na giełdach większe zainteresowanie Laguną niż niemieckimi autami. Ludzie zaczynają dojrzewać do tego, że zamiast kupować zjechanego passata po przejściach za dużą kasę można mieć nowsze i lepiej wyposażone auto o zbliżonych a często niższych kosztach eksploatacji, dobrym komforcie jazdy i w dobrym roczniku. Ale nie może być tak różowo. Dużo lalek jest przyprowadzanych z zagranicy po wypadkach, są przekładki z Anglika, auta popowodziowe, a to potem przekłada się na problemy o których część z Was tu pisze. Dlatego też pozwolę sobie na kilka porad dla przyszłych posiadaczy tego wdzięcznego pojazdu. Przed kupnem zapoznać się z poradnikiem kupującego. Można go znaleźć na forum Renault Laguna Klub Polska. Tam jest napisane na co zwrócić uwagę by nie kupić auta po dzwonie (wystrzelone napinacze pasów), po angliku (wnętrze i deska rozdzielcza) itd. czyli jakie auto z danego rocznika i wersji powinno mieć wyposażenie, wygląd, kierownicę etc. Po drugie warto udać się do stacji diagnostycznej i sprawdzić co z autem nie tak. Drobne naprawy typu luzy w zawieszeniu, wymiana olei, filtrów, rozrządu nawet nie są droższe niż w przypadku innych aut. Eksploatując taki samochód należy trzymać się pewnych zasad: lać dobry ON ze sprawdzonych stacji. Próba oszczędzenia 10 gr na litrze może zaowocować kosztowną naprawą listwy CommonRail, pompowtryskiwaczy itd. Ale to nie wina auta, po prostu taka technologia i w Fordzie, BMW czy Mercedesie złej jakości ropa wyrządzi te same szkody. Olej należy wymieniać nie co 30000 km tylko co 15000-20000, smaruje on również Turbinę. Od czasu do czasu można wyczyścić EGR, pokasować błędy z kompa (Clip) i nawet spalanie spadnie. Po skończonej jeździe nie gasić auta od razu, dać mu jeszcze z minutkę żeby pochodził na wolnych obrotach i dać turbo się wystudzić. I nie będzie problemów. I na Boga, jak naprawiacie auto, popytajcie Laguniarzy o warsztat, w którym pracuje ktoś kto się zna na tym modelu, najlepiej jakiś były pracownik ASO Renault. Wtedy naprawy nie będą drenować kieszeni i nie trzeba będzie jeździć z 1 sprawą 5 razy. Jak ktoś pisze, że auto naprawia szwagier i ciągle się psuje, to ja już jestem w stanie wyobrazić sobie jak to wygląda...

dodano 31.10.2011 19:56:48 przez

DO LUDZI KTÓRZY PLANUJĄ KUPIĆ LAGUNE! To auto to poprostu jakieś nieporozumienie. Chcialbym moim wpisem oszczędzić co niektorych planujacych zakup tego auta. Auto kupione od pierwszego wlasciciela z pelną ks.serwisową, krajowe. Sam rownież pojechalem do ASO przed kupnem go sprawdzić. Ogólnie auto uzytkowalem 2 lata i poprostu do konca zycia tego nie zapomne. Przez 2 lata:cieknąca skrzynia biegów, mase problemow z elektroniką (obroty,klopoty z odpalaniem, choinka kontrolek na desce itd), wyciek walu korbowego, zawieszenie, łożyska, przeguby, silniczek nawiewu, padł komputer, przekladnia kierownicy. Trzymalem go tylko dlatego ze mam dostep do czesci z hurtowni i szwagra mechanika ktory prowadzi serwis wiec wszystko za pół darmo robilem ale gdybym mial kupowac czesci bez znajomosci i placic mechanikom lub serwisowi za robocizna to wolalbym tego sku...syna podpalić w lesie. Naprawde prosze mi uwierzyc to auto spedza sen z powiek. Codziennie dojezdzam daleko do pracy i rano szedlem z duszą na ramieniu aby ten sku...ysyn odpalil i dojechal do celu. W koncu nie wytrzymalem i sprzedalem. Szkoda mi tylko tych ludzi co go kupili bo biedni szukali auta rodzinnego bo mieli male dziecko. To auto to tylko wrogowi sprzedac należy. Czesci bez znajomosc drogie bo przeciez francuskie. Mialem w sumie juz 10 aut i nigdy takiego sku...ysyna. Teraz jestem juz szczesliwy. Wiem ze moj opis moze wydac sie smieszny ale poprostu dotej pory sie denerwuje jak mysle o tych autach od żabojadów. Wiem ze sa uzytkownicy ktorzy sa zadowoleni, bo czytalem wszystkie opinie tutaj. Ale oni chyba wystawiali komentarze po tygodniu jeżdżenia bo jak tez napoczatku mialem fascynacje osiągów i komfortu. Jezeli kogos moj wpis nie przekonuje to niech sobie przypomni ze jak kupi lagune lub megane (sasiad ma) to od razu niech sobie zalatwia kredyt w banku zeby mial na naprawy. Pamietajcie co napisalem!!!

dodano 13.08.2013 20:31:41 przez

Posiadam Lagune 4 lata , naprawdę smiać mi się chce jak czytam te wszystkie opinie, są to nawiedzeni ludzie żyjący stereotypami " Co nie Niemieckie to nie auto" Fakt faktem auto ma wady i w tej rubryce o nich powiem.Mianowicie wadą tego silnika są: -uszczelniacz wałka rozrządu- jest to wada którą eliminuje się kosztem 17zł!! -Tak! 17zł przy wymianie rozrządu nawet jeśli niema wycieku to profilaktycznie trzeba ją wymienić bo koszt jest nie duży, ja miałem też taki wyciek po kupnie zrobiłem kompletny rozrząd ten uszczelniacz i jeżdzę do dziś i niemam z tym żadnego problemu. Kolejną wadą jest uszczelniacz kolektora ssącego Koszt uszczelniaczy to 58zł!! -Następna wada to zabrudzanie się EGR, zgadza się co 40-70tyś jest on do przeczyszczenia, jest to także naprawdę niewielki koszt. W zasadzie tyle,ja w moim silniku wymieniłem także jeden wtrysk koszt 300zł.Autem zrobiłem 90tyś beż żadnych usterek, a te wszytskie opinie to jak wspomniałem wyżej....pozostawiam bez komentarza, aha chyba że ktoś kupił z przebiegiem 140tys "igłe" a okazało się,że ma tak naprawdę 400tyś to nie wymagajmy..., ja mam zaufanego mechanika na bieżąco mi kontroluje stan samochodu i wszystko jest w jak najlepszym porządku, turbina nie była regenerowana i wymieniania od nowości a auto ma ponad 200tys przejechane, po jej sprawdzeniu okazało się,że jest w dobrym stanie i powinna wytrzymać spokojnie 50tys może nawet więcej.Wyżej opisane usterki które kosztują"grosze" w ich usunięciu wydaje mi się,że nie dają podstaw do twierdzenia o tym aucie"królowa lawet" Uważam,że jedyne prawdziwe stwierdzenie jest jak dbasz tak MASZ. Aha z wad mogę powiedzieć jeszcze słabe niektóre elementy wnętrza to fakt trzeba uważać-ale znów jak dbasz tak masz.

dodano 03.02.2013 21:26:02 przez

Ludzie nie kupujcie tego szajsu!!!!! Moja przygoda z "Lalką" trwała niecały rok. Na początku wszystko ok, dużo miejsca, dynamiczny silnik, tylko zawieszenie trochę za miękkie w porównaniu np. z BMW 3. Potem się zaczęło. W jedynym działającym pilocie przestał działać przycisk otwierania (KTO W OGÓLE WYMYŚLIŁ TE KARTY?) No dobrze, mogę otwierać awaryjnie kluczykiem i zamykać pilotem i będzie git. Co można wymagać od 6-letniego auta za 20 tys. W końcu usterka mnie zaczęła denerwować i wymieniłem w serwisie Renault pilota za 700 zł. Z samej Francji przyjechał:-) Potem przestał działać silniczek do regulacji wysokości ksenonów. Oświetlenie 2 metry do przodu, na ruchliwej drodze krajowej, gdzie można spotkać pieszych na poboczu to słaby patent. Jechałem zatem na długich, przepraszam wszystkich kierowców, którzy mnie wtedy mijali. Naprawa kosztowała 50 zł, polegała na ustawieniu świateł na stałe. Potem było coraz gorzej. Jadę sobie a tu mi się zapala "Bitte einspritzung prufen" i spada mi moc. Wymyśliłem, że skoro ten samochód jest naszpikowany elektroniką to pewnie tak jak komputer trzeba go wyłączyć i włączyć to się sam naprawi. I tak właśnie było. Ale w czasie jazdy ponownie włączało się "Bitte einspritzung prufen" jak tylko obroty wzrastały do poziomu przy którym włączała się turbina. 2-miesięczne serie wizyt w łącznie 3 warsztatach specjalizujących się w naprawach diesli pozwoliły zdiagnozować usterkę - czujnik temperatury turbiny. Cena 650 zł + wymiana. Potem przez 3 miesiące było fajnie aż napis "Bitte einspritzung prufen" pojawił się znowu. Nie muszę chyba pisać, że to był mój ostatni kurs tym autem.

dodano 25.01.2009 14:12:43 przez

Jak kolega już wcześniej wspomniał -auto psuje się mniej więcej 2x w miesiącu. Jedna z najbardziej ekstrawaganckich napraw jakie mnie czekały to m.in. skrzynia biegów (automat SU1). Łączny koszt: 8,797zł. Jeśli ktoś ma dużo pieniędzy, zdrowia, chęci i czasu, to niech kupi sobie Renault -mnie już przestały bawić ciągłe, nocne powroty do domu lawetą. Przed zakupem tego samochodu też uważałem, że to niemożliwe by Renault tak się psuło, że to tylko negatywna opinia rynku publicznego. Teraz już wiem, że nic bardziej mylnego! Znam wielu posiadaczy Renault i Ci co mogli -już dawno je sprzedali. Całe szczęście nie jestem już kolekcjonerem francuskich samochodów. Wyposażenie tego samochodu jest na bardzo wysokim poziomie -skórzane fotele, automatyczna klimatyzacja, el. panoramiczny szyberdach, elegancki wygląd i wiele innych atutów, które aż kuszą by kupić ten samochód! (i na to też się nabrałem) -wszystko fajnie lecz jak widać cały budżet finansowy poszedł w elektronikę i zabrakło pieniędzy na skrzynię i silnik. Jeśli możesz -nie kupuj tego samochodu. Uwierz, że to nie przypadek sprawia, że kilka razy w miesiącu widzisz holowaną lagunę, ludzi spychających Renault ze skrzyżowania, stojące na poboczu Renault z trójkątem ostrzegawczym ..-im naprawdę nie zabrakło benzyny. PS. JEŚLI KTOŚ MIESZKA W OKOLICACH WARSZAWY, TO PRZY GÓRCZEWSKIEJ WYPOŻYCZAJĄ LAWETY NA KTÓRE SPOKOJNIE WCHODZI LAGUNA KOMBI. 100ZŁ ZA DOBĘ. Co wyda się żartem -posiadając Renault przez 2 miesiące -3 tygodnie jeździłem autobusem -w drodze powrotnej kupowałem części do Renault i tak dostałem zniżkę na zakupy w InterCars! "RENAULT, SZTUKA TWORZENIA SAMOCHODÓW"

dodano 01.08.2012 20:08:44 przez

LUDZIE!!!! Jeżeli macie jakiekolwiek pieniądze i szukacie auta to lepiej kupcie sobie rowery niż tego złoma. Auto kupiłem od znajomego który kupił go w polskiem salonie wiec auto z pewnych rąk nie kręcone nie przekładane z anglika itd. Znajomy wspominal żebym go nie bral bo ciagle jakies duperelki mu wyskakują ale ja sie troche napaliłem i go kupiłem. I to byl jeden z najwiekszych błedów. Przez pierwszy rok faktycznie duperelki wiec bylem zadowolony ale po roku zaczal sie koncert zyczeń: problemy z elektroniką, wyciek wału korbowego, rozszczelniająca sie skrzynia biegów, ciagle cos nie tak w zawieszeniu itd.itd. pamietam jak codziennie rano wychodząc do pracy na godz.7.00 modlilem sie zeby odpalil i dojechal bezproblemowo. W koncu po opróżnieniu konta w banku na naprawy żona powiedziała mi że jak jeszcze raz wypadnie jakaś poważna awaria to sprzedajemy tego złoma. I walnęła nagrzewnica. Gdybym zarabial wiecej to nie sprzedawalbym go tylko polał benzyną i patrzał jak płonie popijając zimne piwo i się rozkoszując ze pozbyłem sie tego skur..na. A tak to kupcy sie znaleźli i wzieli ta kupe zlomu. Czy nie zastanawialiscie sie dlaczego takie (ładne) auta jak laguna są o 1/3 ceny tansze od innych aut w tej klasie i z tego samego roku. Wiec jezeli macie kase to kupcie obojetnie co innego. Moze byc rower nawet składak, fiat 126p ale nie laguna i nic co pochodzi z tego kraju.

dodano 01.01.2013 15:03:17 przez

Lagune II sprowadziłem z Francji w 2009r z przebiegiem 130 tyś km, obecnie ma 200 tyś więc trochę nim przejechałem i co nieco mogę powiedzieć, zwłaszcza że pracuję przy diagnostyce w ASO Hondy więc na samochodach się znam. Pierwsze wrażenie - auto niesamowicie rzuca się w oczy( mimo latek) wygląda na o wiele droższe niż jest w rzeczywistości. Przy wchodzeniu do środka auta widzimy porządek, może trochę nudnawno, ale to w końcu tylko renault . Silnik to legenda dla jednych zła dla mnie dobra, każdy wie że to jedna z tych jednostek diesla ktura przy złej eksplatacji nawala. Wiadomo że 130 KM to jest wystarczającą liczbą dla tego auta , no ale nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej. Bardzo nieśmiale podchodziłem do renault laguny II , ale teraz wiem że to bardzo dobry wybór. Zawieszenie dobrze reaguje na dziury, jest zato słabe ale i bardzo tanie w naprawie,jest też trochę głośne na wyboistej nawierzchni. Jak dla mnie auto nie idealne ale za tak małe pieniądze niczego lepszego kupić się nieda. Myślę że po kilku latach eksplatacji właściwie wydałem pieniądze . Za te pieniądze ciężko kupić coś lepszego. Mimo że ma już trochę przejechane, jest w doskonałej kondycji, a to świadczy o dobrym wykonaniu. Bardzo dobre nagłośnienie. POLECAM !!!!!!!!!!!!!

dodano 29.11.2012 18:24:23 przez

MISTRZ EKONOMICZNOŚCI 1,8 16V KOMBI,OPONY ZIMOWE 225 R 17 FELGI ALUMINIOWE SPALANIE GAZU CYKL MIESZANY 9 L LPG BEZPIECZEŃSTWO 5 GWIAZDEK ZDERZENIOWYCH 10 PODUSZEK W TYM KURTYNY wszyscy na lagune II ZE AWARYJNE A ZOBACZCIE CO STOI U MECHANIKÓW W SERWISACH VW,OPLE,TOYOTY RENAULT RZADKOŚC ,OPINIE O LAGUNACH PISZĄ OSOBY KTORZY COS TAM ZASLYSZELI OD INNYCH KTOS COS ZMYSLI KTOS DOŁOZY OCZYWIŚCIE SILNIK DCI TO PORAŻKA ALE ZALEŻY KTO NA CO TRAFI JAK EKSPLOATOWAŁ NIEKTORZY CHWALĄ A NIEKTORZY SIE ŻALĄ ILE LUDI TYLE OPINI I TAKIE OPINIE SIE WZIEŁY JAK DLA MNIE 1 MOJE UDANE KUPIONE AUTO A BYLO ICH WIELE SILNIK 1.8 +GAZ auto wbrew idiotycznym opiniom laguny II na forach jak na auto 11 letnie jest niezawodne,nic sie nie dzieje ani z silnikiem ani z elektryka kazdy piepszy ze elektryka w lagunach jest do dupy ale to nie prawda jak auto jest bezwypadkowe nic nie bedzie sie działo posiadałem przed laguną jakes 8 aut opel vectra 2 ,mercedes,galaxy,fiat itp i we wszystkich cos bylo do roboty a to szyby el,a to centralny ,a to cos z kontrolek świeciło a to klima a w lagunie zero nic wszystko chodzi jak nowe,DLA MNIE AUTO IDEALNY POD KAZDYM WZGLĘDEM

dodano 08.09.2013 17:15:01 przez

Samochód mam od roku przejechane 12 tyś/km więc cos już o nim mogę powiedzieć. Jeśli chodzi o elektronike, jedynym problemem do tej pory było to, że co jakiś czas zapalała się kontrolka abs-u, odłączonie akumulatora rozwiązało problem. Elektryka, brak awarii. Zawieszenie, zaraz po zakupie wymieniłem końcówki i drążki z przodu, a z tyłu tuleje z robocizną zakręciło się koło tysiąca, ale zastosowałem części, które idą na pierwszy montaż lub te z najwyższej półki. Od tamtej pory nie mam problemów. Silnik, brak awarii. Jeśli chodzi o komfort jazdy to jest co najwyżej dobrze z tyłu zastosowano belkę więc gdyby nie to, że fotele są wygodne to komfort byłby porównywalny jak w moim porprzednim samochodzie passacie B4. Jeśli chodzi o koszty utrzymania nie odczułem róznicy między laguną a passatem nie licząc kosztów paliwa ponieważ passat był w dieslu a laguna w benzynie. Co prawda benzyna więcej spali, ale jest duzo mniejsze ryzyko kosztownych napraw, no i zimą w tem minus 30 odpala bez problemów. Podsumowujac szczerze mogę polecić lagune z silnikiem benzynowym ja mam 1.8, ale gdybym teraz kupował wybrałbym wersję 2.0 T.

dodano 09.09.2013 20:28:17 przez

Auto dość specyficzne, trzeba wiedzieć kilka podstawowych informacji. 1. olej wymieniamy co max 15tys km + filtr Mann-a (nie żaden filtron itp) +olej syntetyk co ma duży wplyw na trwałość turbiny i sam silnik 2. Przy ok 180tys warto wymienic panewki dla bezpieczenstwa bo lubia sie przekrecic koszt 500-600zł 3. Dbamy o turbinke nie gasimy odrazu i nie katujemy na zimnym silniku. 4. Dwumas wiadomo jak w kazdym dieslu pada przy ok 180-230tys km, ja mam sztywne koło kosztuje 1/2 ceny i nie mam zastrzeżeń 5. Układ wtryskowy Boscha dość trwały jeśli tankujemy dobre paliwo, wtryski nie warto nowych kupowac bo używane chodza 150złsztuka tylko nalezy sprawdzic je na maszynie pobierczej. 6. Elektryka to wiadomo jakies duperelki jak szyby, czujnik cisnienia w kole 7. Nie wierzcie w spalanie 4.5l jak i przebiegi mniejsze niz 200tys w ponad 10l aucie... Polecam Lagune II z silnikie 1.9 130KM jest juz poprawiony nie siadaja panewki i turbiny!

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 5 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 Q50 S Hybrid AWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 7 000 km. Silnik: 3.5 364KM, .

Kierowcy, którzy oglądali Renault Laguna, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Laguna

Przeczytaj o Renault Laguna

Odmieniona
Odmieniona Jedną z tegorocznych nowości w gamie Renault jest odświeżona Laguna.

Renault Laguna - zobacz filmy

Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - pomiar spalania
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - pomiar spalania Tym razem sprawdzamy średnie zużycie paliwa w różnych warunkach modelu Renault Laguna Coupe GT z silnikiem 2.0 dCi o mocy 180 KM.
Renault Laguna Coupe GT - BEZ CENZURY - Zachar OFF
Renault Laguna Coupe GT - BEZ CENZURY - Zachar OFF Czy we Francji elektrony biegają pod prąd? Ten odcinek zawdzięczam usterce. Chyba elektrycznej. Na pewno we francuskim aucie. Zawdzięczam też innym dziennikarzom, którzy na tę usterkę nie trafili. Długo by tłumaczyć, zapraszam do oglądania całego filmu. Na końcu zobaczycie dwa inne zabawne zjawiska elektryczne... Pełny test niebawem!
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - przyspieszenie 0-100 km/h
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - przyspieszenie 0-100 km/h Dokładny pomiar przyspieszenia modelu Renault Laguna Coupe GT z silnikiem 2.0 dCi o mocy 180 KM.

Renault Laguna II Kombi 415