Nie trać czasu na szukanie części! Motodoradca zrobi to za Ciebie.

Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 2001-2007 - Oceń swoje auto

Oceny Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 2001-2007

3% gorzej niż w segmencie Klasa średnia (4,18)

dodano 09.03.2012 16:59:12 przez

Laguna II 1.9 dCi 120 KM, Grandtour, wersja Dynamique. To mój 7 samochód. Jestem z niego zadowolony. Kupiłem w dobrej cenie, wymieniłem trochę rzeczy, ale same sprawy eksploatacyjne, które zaniedbał poprzedni właściciel. Cieszę się bezusterkową jazdą. Laguna jest popularnym autem. Obecnie zauważam na giełdach większe zainteresowanie Laguną niż niemieckimi autami. Ludzie zaczynają dojrzewać do tego, że zamiast kupować zjechanego passata po przejściach za dużą kasę można mieć nowsze i lepiej wyposażone auto o zbliżonych a często niższych kosztach eksploatacji, dobrym komforcie jazdy i w dobrym roczniku. Ale nie może być tak różowo. Dużo lalek jest przyprowadzanych z zagranicy po wypadkach, są przekładki z Anglika, auta popowodziowe, a to potem przekłada się na problemy o których część z Was tu pisze. Dlatego też pozwolę sobie na kilka porad dla przyszłych posiadaczy tego wdzięcznego pojazdu. Przed kupnem zapoznać się z poradnikiem kupującego. Można go znaleźć na forum Renault Laguna Klub Polska. Tam jest napisane na co zwrócić uwagę by nie kupić auta po dzwonie (wystrzelone napinacze pasów), po angliku (wnętrze i deska rozdzielcza) itd. czyli jakie auto z danego rocznika i wersji powinno mieć wyposażenie, wygląd, kierownicę etc. Po drugie warto udać się do stacji diagnostycznej i sprawdzić co z autem nie tak. Drobne naprawy typu luzy w zawieszeniu, wymiana olei, filtrów, rozrządu nawet nie są droższe niż w przypadku innych aut. Eksploatując taki samochód należy trzymać się pewnych zasad: lać dobry ON ze sprawdzonych stacji. Próba oszczędzenia 10 gr na litrze może zaowocować kosztowną naprawą listwy CommonRail, pompowtryskiwaczy itd. Ale to nie wina auta, po prostu taka technologia i w Fordzie, BMW czy Mercedesie złej jakości ropa wyrządzi te same szkody. Olej należy wymieniać nie co 30000 km tylko co 15000-20000, smaruje on również Turbinę. Od czasu do czasu można wyczyścić EGR, pokasować błędy z kompa (Clip) i nawet spalanie spadnie. Po skończonej jeździe nie gasić auta od razu, dać mu jeszcze z minutkę żeby pochodził na wolnych obrotach i dać turbo się wystudzić. I nie będzie problemów. I na Boga, jak naprawiacie auto, popytajcie Laguniarzy o warsztat, w którym pracuje ktoś kto się zna na tym modelu, najlepiej jakiś były pracownik ASO Renault. Wtedy naprawy nie będą drenować kieszeni i nie trzeba będzie jeździć z 1 sprawą 5 razy. Jak ktoś pisze, że auto naprawia szwagier i ciągle się psuje, to ja już jestem w stanie wyobrazić sobie jak to wygląda...

dodano 31.10.2011 19:56:48 przez

DO LUDZI KTÓRZY PLANUJĄ KUPIĆ LAGUNE! To auto to poprostu jakieś nieporozumienie. Chcialbym moim wpisem oszczędzić co niektorych planujacych zakup tego auta. Auto kupione od pierwszego wlasciciela z pelną ks.serwisową, krajowe. Sam rownież pojechalem do ASO przed kupnem go sprawdzić. Ogólnie auto uzytkowalem 2 lata i poprostu do konca zycia tego nie zapomne. Przez 2 lata:cieknąca skrzynia biegów, mase problemow z elektroniką (obroty,klopoty z odpalaniem, choinka kontrolek na desce itd), wyciek walu korbowego, zawieszenie, łożyska, przeguby, silniczek nawiewu, padł komputer, przekladnia kierownicy. Trzymalem go tylko dlatego ze mam dostep do czesci z hurtowni i szwagra mechanika ktory prowadzi serwis wiec wszystko za pół darmo robilem ale gdybym mial kupowac czesci bez znajomosci i placic mechanikom lub serwisowi za robocizna to wolalbym tego sku...syna podpalić w lesie. Naprawde prosze mi uwierzyc to auto spedza sen z powiek. Codziennie dojezdzam daleko do pracy i rano szedlem z duszą na ramieniu aby ten sku...ysyn odpalil i dojechal do celu. W koncu nie wytrzymalem i sprzedalem. Szkoda mi tylko tych ludzi co go kupili bo biedni szukali auta rodzinnego bo mieli male dziecko. To auto to tylko wrogowi sprzedac należy. Czesci bez znajomosc drogie bo przeciez francuskie. Mialem w sumie juz 10 aut i nigdy takiego sku...ysyna. Teraz jestem juz szczesliwy. Wiem ze moj opis moze wydac sie smieszny ale poprostu dotej pory sie denerwuje jak mysle o tych autach od żabojadów. Wiem ze sa uzytkownicy ktorzy sa zadowoleni, bo czytalem wszystkie opinie tutaj. Ale oni chyba wystawiali komentarze po tygodniu jeżdżenia bo jak tez napoczatku mialem fascynacje osiągów i komfortu. Jezeli kogos moj wpis nie przekonuje to niech sobie przypomni ze jak kupi lagune lub megane (sasiad ma) to od razu niech sobie zalatwia kredyt w banku zeby mial na naprawy. Pamietajcie co napisalem!!!

dodano 03.02.2013 21:26:02 przez

Ludzie nie kupujcie tego szajsu!!!!! Moja przygoda z "Lalką" trwała niecały rok. Na początku wszystko ok, dużo miejsca, dynamiczny silnik, tylko zawieszenie trochę za miękkie w porównaniu np. z BMW 3. Potem się zaczęło. W jedynym działającym pilocie przestał działać przycisk otwierania (KTO W OGÓLE WYMYŚLIŁ TE KARTY?) No dobrze, mogę otwierać awaryjnie kluczykiem i zamykać pilotem i będzie git. Co można wymagać od 6-letniego auta za 20 tys. W końcu usterka mnie zaczęła denerwować i wymieniłem w serwisie Renault pilota za 700 zł. Z samej Francji przyjechał:-) Potem przestał działać silniczek do regulacji wysokości ksenonów. Oświetlenie 2 metry do przodu, na ruchliwej drodze krajowej, gdzie można spotkać pieszych na poboczu to słaby patent. Jechałem zatem na długich, przepraszam wszystkich kierowców, którzy mnie wtedy mijali. Naprawa kosztowała 50 zł, polegała na ustawieniu świateł na stałe. Potem było coraz gorzej. Jadę sobie a tu mi się zapala "Bitte einspritzung prufen" i spada mi moc. Wymyśliłem, że skoro ten samochód jest naszpikowany elektroniką to pewnie tak jak komputer trzeba go wyłączyć i włączyć to się sam naprawi. I tak właśnie było. Ale w czasie jazdy ponownie włączało się "Bitte einspritzung prufen" jak tylko obroty wzrastały do poziomu przy którym włączała się turbina. 2-miesięczne serie wizyt w łącznie 3 warsztatach specjalizujących się w naprawach diesli pozwoliły zdiagnozować usterkę - czujnik temperatury turbiny. Cena 650 zł + wymiana. Potem przez 3 miesiące było fajnie aż napis "Bitte einspritzung prufen" pojawił się znowu. Nie muszę chyba pisać, że to był mój ostatni kurs tym autem.

dodano 09.09.2013 20:28:17 przez

Auto dość specyficzne, trzeba wiedzieć kilka podstawowych informacji. 1. olej wymieniamy co max 15tys km + filtr Mann-a (nie żaden filtron itp) +olej syntetyk co ma duży wplyw na trwałość turbiny i sam silnik 2. Przy ok 180tys warto wymienic panewki dla bezpieczenstwa bo lubia sie przekrecic koszt 500-600zł 3. Dbamy o turbinke nie gasimy odrazu i nie katujemy na zimnym silniku. 4. Dwumas wiadomo jak w kazdym dieslu pada przy ok 180-230tys km, ja mam sztywne koło kosztuje 1/2 ceny i nie mam zastrzeżeń 5. Układ wtryskowy Boscha dość trwały jeśli tankujemy dobre paliwo, wtryski nie warto nowych kupowac bo używane chodza 150złsztuka tylko nalezy sprawdzic je na maszynie pobierczej. 6. Elektryka to wiadomo jakies duperelki jak szyby, czujnik cisnienia w kole 7. Nie wierzcie w spalanie 4.5l jak i przebiegi mniejsze niz 200tys w ponad 10l aucie... Polecam Lagune II z silnikie 1.9 130KM jest juz poprawiony nie siadaja panewki i turbiny!

dodano 30.12.2008 22:26:59 przez

zaczynałem od laguny I-rok prod.1994 1.8silnik,bardzo mnie ten samochod zaskoczył jazda bez awaryjna,nadmienie ze wiele osób mi odradzało francuza ale przekonałem sie do tego samochodu i nastepny mój samochod to byla laguna rok prod 1998 2.0gaz kolejny raz sie nie zawidłem,poniewaz duzo jezdze postanowilem kupic dti-juz trzecia laguna-super silniki polecam,obecnie jezdze laguna II 1.9 dci rowniez nie zaluje ze kupileł tanie czesci rozrzad kompletny z popmpą 250złoty plus wymiana u mojego mechanika 120złoty,tak pozatym nic sie nie psuje.-polecam sklep w stara miłosna-wszystko tam maja i dobre ceny.dodam jeszcze ze robie rocznie 70 tysiecy ,bo złosliwi powiedza nie psuje sie bo stoi w garazu i dobra rada nie sluchac sie kogos tylko samemu trzeba kupic i sie przekonac,nastepny samochod bedzie tez renault laguna 2005rok.w porównaniu z niemcami samochod wyposazony duzo lepiej i duzo wygodniejszy i równie dobry jakosciowo i za normalne pieniadze

dodano 29.12.2007 02:58:12 przez

Ogolnie samochod porazka - bardzo sie ciesz e ze udalo mi sie go pozbyc bo jest to typowa studnia bez dna - strach bylo tym gdziekolwiek jezdzic - bo zaliczylem juz kilka powrotow na lawecie - a potem miesiacami nikt nie mogl dojsc co jej jest - wymiana komputera tez byla, po licznych naprawach wymiana silka, i nadal strach bylo tym jesdzic - utrata mocy przy wyprzedzaniu mogla przeciez doprowadzic do nieszczescia - sprzedalem go w pelni sprawnego - bo chcialem miec czyste sumienie ze nikt przezemnie nie zginie - ale balem sie go trzymac dalej bo kto wie kiedy znow sie popsuje - nie ufam juz Pana z Renault- nigdy wiuecej tej marki - to tylko kupa zlomu - wszystko ladne fajne - przyjemne ale nietrfale- lepiej go nie ogladac bo mozna sie w nim zakochac z wygladu ale to bedzie milosc bez wzajemnosci - to tak jak bys wziol dziwke pod swoj dach - zawsze bedziesz slono jej placil- TRZYMAJCIE SIE Z DALA OD TEGO AUTA !!!!!!!

dodano 25.08.2006 13:09:44 przez

Mysle ze samochod calkiem ok - mialem passata 1.9 tdi rocznik 1998 no to jest to porownanie jak dzien do nocy na kozysc laguny, passat sprawia wrazenie samochodu duzo bardziej jednak masywniejszego i trwalego, choc jest to chyba tylko takie wrazenie bo laguna okazala sie byc naprawde trwalym samochodem i nie rozumiem naprawde skad biora sie te zle opinie na jego temat , kupilem ten amochod kiedy mial okolo 1 roku z przebiegiem niecale 20 000km , teraz ma o ponad 100 000 km wiecej i nie mialem z nim zadnych problemow , gdy sie o niego dba samochod ten potrafi sie odwdzieczyc :) , choc przyznam ze passat nie wymagal tyle uwagi , o lagunie trzeba czesciej myslec , zeby dopilnowac wszystkich przegladow i wymiany materialow eksploatacyjnych , jesli pisa w ksiazce ze cos po takim przebiegu trzeba wymienic to trzeba sie tego trzymac,

dodano 31.12.2009 18:20:54 przez

za stosunkowo male pieniadze mam moje pierwsze francuskie auto o jednej z najpiekniejszych lini kombi,bardzo bogato wyposazone,ksenon,polskora,panoramiczny dach.dwustrefowa kierownica,tempomat,komputer,ladne 17 calowe kola,przyciemniane szyby,i wiele innych rzeczy za ktore u innych firm trzeba doplacic,wspaniale wysiszony silnik 'wszystko to sprawia ze moj pierwszy francus zaskoczylmnie bardzo pozytywnie.Jezeli planujecie kupic to auto to tylko z pewnych rak z malym przebiegiem i pewna historia,powtarzam pewna historia,uwaga na handlarzy z kreconymi licznikami i bitymi autami.auto traci na wartosci wiecej nic niemieckie auta,kupowane z wielkimi przebiegami z zachodu,jezdzi w polsce z odmlodzonym przebiegiem,a stad biara sie wszystkie zle opinie.uwazajcie

dodano 07.09.2009 22:36:31 przez

Rewelacyjne auto rodzinne! Duża ilość schowków, uchwyty na napoje i stoliczek dla dzieci, kotary przeciwsłoneczne w tylnych drzwiach, blokada tylnych drzwi i szyb, dużo miejsca z tyłu, trzeci pełny pas bezp. na środku kanapy, b. duży bagażnik, otwierana tylna szyba do przewozu długich przedmiotów. Samochód bardzo pięknie trzyma się drogi, rewelacyjne hamulce, silnik 120kM cudo! Gorąco polecam, ale nie od handlarza bo będą problemy tak jak widać po niektórych komentarzach. Moją Lagune kupiłem od pierwszego właściciela i nie miała dużego przebiegu. OCZYWIŚCIE są problemy z czujnikiem ciś. opon, szyba od kierowcy, podświetlenie wyświetlacza klimatyzacji, ale to drobiazgi w porównaniu do całości

dodano 20.11.2009 08:58:01 przez

Jedżę nim roku, jestem drugim właścicielem. Znam pierwszego posiadacza. Po 3 miesiącach padł intercooler. W serwisie sama część 2tys., u lokalnego mechanika nowy intercooler (zamiennik) z roczną gwarancją z wymianą 800 zł. Ogólnie kupiłem spodziewając się problemów, jak przy zakupie każdego używanego auta. W cenie zakupu uwzględniłem przyszłe awarie (była tylko jedna) koszty eksploatacji, jak i swoja potrzebę posiadania kombii. POLECAM - warto, ale tylko jeśli znamy poprzednich właścicieli (inaczej bym nie kupił żadnego używanego). Dodam że właściciel serwisu gdzie naprawiam auto jeździ podobną Laguną, a warsztat jest dosłownie zawalony Audi A4,A6 i VW Pasatami

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Demonstracyjny Infiniti Q50 DIESEL RWD

Rocznik: 2014. Przebieg: 12 000 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Demonstracyjny Infiniti Q50 Premium

Rocznik: 2013. Przebieg: 11 500 km. Silnik: 2.1 170KM, diesel.

Kierowcy, którzy oglądali Renault Laguna, oglądali także

Dowiedz się więcej o Renault Laguna

Przeczytaj o Renault Laguna

Odmieniona
Odmieniona Jedną z tegorocznych nowości w gamie Renault jest odświeżona Laguna.

Renault Laguna - zobacz filmy

Renault Laguna Coupe GT - BEZ CENZURY - Zachar OFF
Renault Laguna Coupe GT - BEZ CENZURY - Zachar OFF Czy we Francji elektrony biegają pod prąd? Ten odcinek zawdzięczam usterce. Chyba elektrycznej. Na pewno we francuskim aucie. Zawdzięczam też innym dziennikarzom, którzy na tę usterkę nie trafili. Długo by tłumaczyć, zapraszam do oglądania całego filmu. Na końcu zobaczycie dwa inne zabawne zjawiska elektryczne... Pełny test niebawem!
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - przyspieszenie 0-100 km/h
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - przyspieszenie 0-100 km/h Dokładny pomiar przyspieszenia modelu Renault Laguna Coupe GT z silnikiem 2.0 dCi o mocy 180 KM.
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - pomiar spalania
Renault Laguna Coupe GT 2.0 dCi 180 KM - pomiar spalania Tym razem sprawdzamy średnie zużycie paliwa w różnych warunkach modelu Renault Laguna Coupe GT z silnikiem 2.0 dCi o mocy 180 KM.

Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 2001-2007 169