Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Renault Laguna II Kombi 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : sztywne
Auto dość specyficzne, trzeba wiedzieć kilka podstawowych informacji. 1. olej wymieniamy co max 15tys km + filtr Mann-a (nie żaden filtron itp) +olej syntetyk co ma duży wplyw na trwałość turbiny i sam silnik 2. Przy ok 180tys warto wymienic panewki dla bezpieczenstwa bo lubia sie przekrecic koszt 500-600zł 3. Dbamy o turbinke nie gasimy odrazu i nie katujemy na zimnym silniku. 4. Dwumas wiadomo jak w kazdym dieslu pada przy ok 180-230tys km, ja mam sztywne koło kosztuje 1/2 ceny i nie mam zastrzeżeń 5. Układ wtryskowy Boscha dość trwały jeśli tankujemy dobre paliwo, wtryski nie warto nowych kupowac bo używane chodza 150złsztuka tylko nalezy sprawdzic je na maszynie pobierczej. 6. Elektryka to wiadomo jakies duperelki jak szyby, czujnik cisnienia w kole 7. Nie wierzcie w spalanie 4.5l jak i przebiegi mniejsze niz 200tys w ponad 10l aucie... Polecam Lagune II z silnikie 1.9 130KM jest juz poprawiony nie siadaja panewki i turbiny!
co do silnika to trzeba wiedziec kilka rzeczy, olej wymieniamy co max 15tys a nie 30tys.. I kupujemy filtr z najwyższej półki Mann, nie żaden filtron itp.. Dbamy o turbine nie gasimy odrazu po jeździe, i po ok 170-180tys warto wymienic panewki dla bezpieczenstwa to nie duzy koszt ok 500-600zł. Turbiny padaja wlasnie przez stary olej dlatego wymiana co max 15tys , oczywiscie syntetyk+ dobry filtr.
precyzyjna
jak na francuza dość twardy , naprawy smiesznie tanie 30-70zł za jakas tulejke czy sworzen
bardzo dobra
zero zastrzeżeń
miejsca duzo dla 4 dorosłych osób.
dobre, tylko troche słychac silnik i nie klekocze jak TDI
Trasa 120-130km/h + wyprzedzanie dość często ok 5.8-5.9l (koła 225/45/17 czyli +0.3-0,4l wiecej niz na seryjnych) , w nie zadużym mieście na krótkich odcinkach ok 7.3-7.5l
za 12k -2004r na full wypasie czyli super!
pękła linka szyby bocznej kierowcy, pękła tez sama z siebie szyba tylnej klapy
brak, ale kupilem juz z wymienionym kompletnym sprzegłem+dwumasa , turbina po regeneracji i z wymienionymi panewkami dla bezpieczenstwa

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,7