Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

jjr@xl.wp.pl, 19 lat temu
Silnik 2.2 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Renault Laguna II Kombi 2.2 dCi 150KM 110kW 2002-2007 - Oceń swoje auto
Za ponad 100.000 mysle ze mozna wymagac lepszej jakosci. Na pewno duzo w tym zaslugi serwisu, ktory pewnie z niedouczenia nie potrafi naprawic zgloszonych usterek. Zauwazylem ze niemozma zglaszac im wiecej niz 3 niedomagan - i tak nie zajma sie dalszymi pozycjami. Nie raz odbieralem auto w ktorym nie sprawdzono zgloszonych usterek!!! WOlalbym aby juz sie cos popsulo porzadnego i dobrze naprawione niz jezdzenie do erwisu i walka z wszystkowiedzacymi naprawiaczami, ktorzy naprawiac nie umieja!!
żadna rewelacja, zgodnie z danymi max.moment powinien pojawiac sie w okolicy 1800obr/min w praktyce jest w okolicy 2600. Na dodatek przychodzi pozno i szybko znika
pracuje ciezko, biegi niekoniecznie dobrze zestopniowane, krotka jedynka
na autostradzie bardzo dobrze, na naszych drogach stuka, puka
do przodu bardzo dobra, choc przeszkadzaja przednie slupki, tyl jak to w kombi, czujniki cofania powinny byc w standardzie
nie moge sie dopasowac bo albo mam przykrotkie rece, albo kolana pod broda, brak bocznego trzymania, po 30000 km fotel zaczal skrzypiec, nie wiem dlaczego przy podnoszeniu fotela musi on jednoczesnie pochylac sie do przodu.
ogrzewanie za slabe jak na nasze warunki, szczegolnie dotyczy to nog. Paruja szyby
AZ przodu OK, choc dla ludzi slusznej postury za malo. Zdecydowanie za malo miejsca z tylu
Jest dobre jesli chodzi o opory wiatru i inne dzwieki dochodzace z zewnatrz. Przy duzych predkosciach (powyzej 160-170) mozna sluchac muzyki i rozmawiac.
w miscie powyzej 10l, zima nawet i 13. Przy bardzo oszczednej jezdzie ok 9,5. Na trasie ok 7 litrow. Nie wiem skad w badaniech biora sie wartosci ok 2 litry mniejsze??!!
do bani - ciagle cos skrzypi, odpada, ciagle regulowane sa swiatla - po kilku dniach albo zaczynaja swiecie pod samochod albo w niebo, wymieniane sa przelaczniki, czujniki w kolach .....
do bani. Co miesiac w serwisie, co prawda nigdy nie stanela na trasie, ale bylo juz naprawiane: skrzynia biegow - 2 razy, wymiana sprzegla, ciagle awarii ulega uklad wtryskowy (zapala sie podczas jazdy) - samochod przestaje reagowac na gaz - nie moga sobie w serwisie poradzic!!! Za kazdym razem powtarzaja, ze tym razem ....I co?? I nic dalej to samo sie psuje i powtarza w kolko. Doszedlem ze z laguna niczym z windowsem trzeba ja zresetowac - zatrzymac, wylaczyc na chwili, i znowu w droge. Dopoki znow czujnik wtrysku sie nie zapali. Wkurzyc tylko moze jezeli wybieracie sie w dlasza podroz i co 5o km musicie resetowac samochod!!!!
Renault Laguna II Kombi