Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

laguś, 15 lat temu
Silnik 2.0 16v 140KM 103kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
W sumie zakup bardzo udany. Wersja Privilage Grandtour ma wszystko poza nawigacją (zrezygnowałem ze względu na niezbyt dokładne mapy Polski) Czarny kolor jest super, ale wymaga stałej pielęgnacji. Widać każdy pyłek i zaciek, niestety o wygląd trzeba dbać, zwłaszcza w deszczowe dni. Podczas jazdy pełny relaks cisza spokój, zestaw audio 230 (9 głośników) spisuje się bardzo dobrze, fotele trzymają dobrze kierownica super leży w dłoniach Bardzo lubię gażdety w stylu karty, przycisku start, podświetlanych lusterek, wyświetlacza Bluetooth itp. Manetka do zmiany nagrań jest jednak bardziej czuła niż w II i czasami przeskakuję o kolejną płytę a nie utwór. Menu w języku polskim przejrzyste ale brakuje mi syntezy mowy poprzednia "kobieta" nawiązywała kontakt w języku francuskim to było coś, ale zawsze jednak rozpraszało. Podsumowując jazda super wykonanie super, wygoda super, jedynie mogłoby być trochę więcej miejsca z tyłu, teraz wybrałbym mocniejszy motor, jak kupowałem leszpych nie było.
silnik cichy, wystarczająco dynamiczny, w codziennej jeździe super, Poza Polską trochę brakuje max 215 km/h
Trochę wymagało przyzwyczajenia dotychczas mialem 5. W środku jest tak cicho, że czasami można zapomnieć zmienić bieg na wyższy. "Strzałki" co do zmiany biegów trochę niedzisiejsze, może to i oszczędne jednak samochód jest po to aby jechać
Jest super, zwłaszcza w stosunku do II (także byłem zadowolony) świetnie trzyma na zakrętach, przy omijaniu trochę twarda na nierównościach przy niemal absolutnej ciszy czasami coś stukinie a bagażniku wersja Grandtour ale nie jest zawieszenie
W każdą stronę.Lusterka duże wyraźne łatwa obsługa poza tym od czego są czujniki parkowania- oczywiście tył i przód
Wszystko na swoim miejscu wygodne przejrzyste, Materiały wykończeniowe bardzo dobrej jakości zwłaszcza kokpit drzwi kierownica, Mi odpowiada hamulec ręczny elektryczny co prawda w klimie brakuje 0,5 stopniowej regulacji jak to było w II ale klima jest naprawdę super podobnie jak i ogrzewanie (załapałem się na koniec zimy to i sprawdziłem)
Jak wyżej na razie niezawodne
Z przodu doskonale, z tłu nad głową również, wrażenie może psuć mało miejsca na stopy - nisko osadzone fotele, środkowe miejsce trochę za wysoko mam 186 cm
Badrdo dobre zastanawiałem się czy nie dać maxa jednak wyciszenie bagażnika w kombi jest nie pełne -słychać przesuwanie się przedmiotów. Konieczna siatka i kuweta.
Zero problemów jeśli chodzi o jakość wykonania, nie spodziewam się kłopotów trzyletnia gwarancja daje poczucie pewnośći samochód jest wykoany solidnie, ceny przeglądów co 30000 km lub raz w roku około 1000 zł to chyba norma jeśli chodzi o takie auta. W mieście i w jeździe mieszanej spalanie 12 l/ setkę (lubię jazdę dymamiczną) poza miastem 9/setkę przy 140-150 km/h przy 200 - 215 km/h potrafi wziąść nawet dwadzieścia parę literków
110 tysięcy za pełną wersję jest OK w stosunku do innych aut tego segmentu
Wszystko gra
Nie było i nie będzie. jeśli bez przygód przejechało się 5000 km to myślę, że ewentualne wady fabryczne mi nie grożą. Jak będę dbać o autko i serwisował myślę, że bez problemu przejeżdżę 4 lata lub 100000 km.
Dziennik kosztów dla Renault Laguna III Grandtour 2.0 16v 140KM 103kW
9,4