Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

nowy właściciel, 15 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest po prostu świetny. Chyba najmocniejsza strona auta :)
Jak narazie auto sprawuje się co najmniej dobrze :) najbardziej zadowolony jestem z silnika i zawieszenie. Wygląd jak wiadomo kwestia gustu, ale mi sie auto bardzo podoba. Jak narazie nie zauwazyłem powazniejszych niedociągnieć. Mam nadzieje że 3-letnia gwarancja coś znaczy dla producenta i auto nie będzie awaryjne.
Silnik jest po prostu świetny! Cichutki, pracuje bez wibracji, bardzo elastyczny i mocny. Po przejechaniu 2tys km spadło spalanie, Poza ym silnik na prawdę ładnie brzmi przy wyższych obrotach (oczywiście jak na 4-cylindrowego diesla).
Bardzo precyzyjna skrzynia biegów, dobrze zestoponiowana.
Auto się świetnie prowadzi, żadne zakręty nie są mu straszne. Przy okazji zachowuje odpowiednią dozę komfortu wymaganą w tej klasie samochodów. Przy niższych prędkościach zachowuje się dość twardo....
Nie ma powodów do narzekania, jedynie tylna szyba mogłaby być trochę większa.
Wszystko jest na swoim miejscu. Podczas jazdy automatycznie wiemy gdzie czego szukać. Jedynie włącznik tempomatu mógłby być umieszczony gdzieś w kierownicy, aczkolwiek nie jest to duży problem bo albo jedziemy z włączonym albo nie. Dziubki do sterowania temperaturą nie są zbyt wygodne, aczkolwiek wogole to nie przeszkadza bo cały czas mam ustawione 20°C. Regulacja głośności w radiu, oraz zmiana stacji jest niewygodna i trudna w obsłudze podczas jazdy. Możnaby to zatąpić jakimś większym dżojem albo pokrętłem.
Bardzo wydajna klimatyzacja. Tryby soft i fast są na prawdę przydatne :) jedyny minus to regulacja co 1 stopień nie co pół.
Wystarczająca przestrzeń wewnątrz. Wiadomo, że do olbrzymów jak Mondeo trochę brakuje ale nie można narzekać.
Najwyższa klasa.
Po przejechaniu około 2000km złóżycie paliwa spadło. Nawet gdy mocniej się przyciśnie autko na trasie, nie udało mi się wyjść poza 8l/100km. Podczas spokojnej jazdy około 5.5l/100km jest bez problemów do osiągnięcia.
Bardzo ciekawe autko. W tej cenie na prawde dobrze wyposażone.
Jedna wizyta w serwisie w sprawie świateł i rolety. Żeby dzienne działały, trzeba pisać jakieś oświadczenia do centrali - odpuściłem sobie. W rolecie odkształciły się jakieś gumki, część zostanie wymieniona w tym tygodniu.
Trudno powiedzieć, narazie OK

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]