Ocena kierowcy - Renault Laguna III Hatchback

Remeiz2, 10 lat temu
Silnik 2.0T 16v 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Renault Laguna III Hatchback 2.0T 16v 170KM 125kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Automatyczna skrzynia biegow,wspaniale hamulce,odpowiednio zestrojone zawieszenie,bardzo dobry układ kierowniczy.
Jestem posiadaczem tego samochodu od poltora roku.Przejechalem do tej pory 8 tys.km Jazda to czysta frajda.Swietnie trzyma się drogi.Zawieszenie jak dla mnie jest w sam raz ani za miękkie ani za sztywne.Uklad kierowniczy wspanialy przy małych prędkościach kierownica kreci się bez zadnego wysiłku przy wiekrzych trochę sztywnieje.Mam samochod ze skrzynia automatyczna i niepotrzebne sa przyciski sport komfort gdyż skrzynia sama reaguje na przycisniecie gazu.Jak naciskam lagodnie zmienia biegi przy 2000 obr/min jak potrzebuje dużego przyspieszenia wciskam gaz mocno wtedy zmienia bieg przy 4000 obr/min W srodku cicho obojętnie przy jakiej predkosci.Jesli chodzi o spalanie jak na automat i taka moc do przyjęcia.W jeździe mieszanej z przewaga pozamiejskiej przy predkosci do 120 km spala mi 8l/100km ale gdy sobie pozwole na autostradzie to nawet 10l.W czasie jazdy typowo miejskiej maksymalnie to 12l Jest to mój piaty samochod.Mialem do tej pory Fiata 125p,Audi 100,Forda Mondeo i Opla Vectre C.Z wszystkich posiadanych samochodow Laguna kladzie wszystkie na łopatki pod każdym względem.Jesli chodzi o awaryjność to prawie żadna.Do tej pory wymienile tylko zaworki w klimatyzacji gdy uciekl mi gaz.Zplacilem za nie 40 PLN plus robocizna i nowy czynnik chlodzacy.Oczywiscie wymieniałem tez olej filtry,swiece.Za caly przegląd w srwisie samochodow francuskich Agena zaplacilem 380 PLN Na zakup tego samochodu zdecydowałem się kiedy przez tydzień jezdzilem samochodem zastępczym wlasnie tej marki.Po odbiorze Opla z Warsztatu w ciągu dwóch tygodni zakupiłem moja Lagune.Jestem nia zachwycony i następny samochod jeśli ten będzie się nadal tak spisywal będzie tez Laguna.Moze ukarze się nowa generacja.Polecam ten samochod.
Cichotki w miare ekonomiczny.Nie ma to jak benzyna
Rewelacyjna.Nie dalem skali doskonala gdyż lekko drzy mi na wstecznym biegu.Wymienialem poduszke skrzyni biegow gdyż tak powiedziekli mi w ASO ale to nic nie dalo.
Bardzo dobry ani za sztywny ani za miekki
Widocznosc doskonala i do tego czujniki parkowania
Bez zastrzezen
Wentylacja i ogrzewanie doskonale.W lecie szybko chlodzi (szyba przednia atermiczna)w zimie błyskawicznie się rozgrzewa.
Miejsca dość i dla kierowcy i dla pasazerow
Jest bardzo cichutko obojętnie przy jakiej predkosci.
Gdfybym miał disla może bym mniej wydawal na paliwo ale znow te ewentualne koszty naprawy disla.
Za ta cene nie sposób kupic samochod z takim wyposazeniem
Wymiana zaworków w klimatyzacji,ulamany zatrzask do drazka od pokrywy silnika
Zadnych

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0T 16v 170KM 125kW [l/100km]