Ocena kierowcy - Renault Laguna III Hatchback

Silnik 1.5 dCi 110KM 81kW
Rok produkcji 2010
Renault Laguna III Hatchback 1.5 dCi 110KM 81kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik zwawy, wygodne, obszerne wnetrze
Chciałbym podzielić się moimi uwagami nt. Renault Laguna 1.5 l dCi expression (diesel), rocznik 2010. Samochód odbierałem z mieszanym uczuciami. Niemal każdy twierdzi, że Laguna 3 to zły wybór. Sylwetka jest ładna. Futurystyczny tył z lampami diodowymi, przód nieco drapieżny, ładna linia boczna. Wykończenie wnętrza bez zarzutu, fotele wygodne, nie za twarde, ale też nie za miękkie, czyli w sam raz. Wbrew malkontentom jest dużo miejsca na tylnej kanapie. Siedzi się wygodnie, œśrodkowy panel na kubki jest strzałem w dziesiątkę. Bagażnik 460 litry, niby mało, ale jego niemal prostopadłościenny kształt czyni go obszernym. Walizki można ułożyć jedna na drugiej, dodatkowo liczne schowki ułatwiają przewóz takich drobiazgów jak termos w pionie, czy klapki. Gniazdo zasilania w bagażniku jest cenne. (W sumie doliczyłem się 4 gniazd 12 V) Kierowca siedzi naprawdę wygodnie, regulacja siedzenia jest w „trzech wymiarach”. Pasażer może praktycznie spać. Przyspieszenie Laguny z ww silnikiem mogłoby wydawać się ospałe. A tak nie jest. Samochód startuje spod świateł żwawo. Poza miastem przez pierwsze 30 km bałem się wyprzedzać ciężarówki „TIR”, bo długie, jadą szybko i zawsze coœ jedzie z przeciwnej strony. Niepotrzebnie, bo po wciśnięciu pedała przyspieszenia, będąc na 5 biegu, samochód rwie do przodu niczym wystrzelony z katapulty osiągając po kilku sekundach 130-140 km/godz. Manewr wyprzedzania udaję się przeprowadzić nawet na niby ospałym biegu 6. Przy prędkości 130-140 km/godz w samochodzie jest cicho, żadnych hałasów, sinika po prostu prawie nie słychać, radio doskonałej jakości. Mp3 odtwarza z płyty lub z innych źródeł przez bluetooth lub poprzez kable cinch. Na końcu spalanie. W mieście spalanie ropy ok. 6-7,0 litrów/100 km, poza miastem to rzeczywiście 4,5-6 l/100 km, przy czym przy prędkoœci 90-100 km/godz. spalanie wynosi 3,5-3,7 l/100 km. Aha – przeglądy co 30 000 km lub co 2 lata, gwarancja to 150 000 km lub 3 lata. Rocznie przeciętny kierowca pokonuje ok 12 000-15 000 km. I co jest ważne - wymiana żarówek œświateł mijania nie jest tak skomplikowana jak twierdzi serwis. W ostatnim czasie sprawiłem sobie DRL, działają dobrze z opcją "auto". Moje poprzednie samochody to: Fiat 126p, Lada, Ford Escort,Fiat Seicento, Ford Focus, Dacia sandero. Przed zakupem próbowałem praktycznie wszystkie marki, ale to Laguna przypadła mi właśnie do gustu.
Napraw jeszcze nie było, poza tym 3 lata gwarancji. Wymana żarówek swiateł mijania nie jest tak skomplikowana jak twierdzi serwis.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.5 dCi 110KM 81kW [l/100km]

5,9