Ocena kierowcy - Renault Laguna III Hatchback

Arek . Z, 11 lat temu
Silnik 2.0 dCi 150KM 110kW
Rok produkcji 2009
Renault Laguna III Hatchback 2.0 dCi 150KM 110kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Przy wyborze auta decydowało kryterium oszczędnego ale i zarazem mocnego silnika i z tzw rynku wturnego na nowe takie klasy brakło funduszy, z racji dużych przebiegów jak i częstego wyprzedzania na trasie, więc musiał być to diesel, zdecydowałem się na Lagune III gdyż już wcześniej jeździłem pierwszą generacją laguny. Porównując do poprzedniczki aktualnie widać duży postęp pod względem użytych materiałów wewnątrz auta. Jest ono pod każdym względem lepsze, tj. lepiej wykonane, lepiej wyciszone, znacznie lepiej się prowadzi. Jeszcze jedno, dosyć istotna informacja nie kupowac aut z niemiec oglądalem 8 szt a mam rodzinę z ASO Renault i razem na wycieczki się wybieraliśmy wszystkie 8 szt jakie oglądaliśmy miało cofnięty liczik dlaczego bo trudno sprawdzić renówke sprowadzoną z niemiec a tak miały niby 50 - 80 tyś km a naprawdę tak około 220-370 tyś km! ( tak niemcy dislem jeżdżą a nie na ulicy trzymają , redni niemiec przejeżdża 35 - 55 tyś km rocznie mają wkońcu poczym) i nadawały się tylko do d.... ( dodatkowo powypadkowe i nie tak delikatnie dostały tylko tzw dzwona nie wszystkie oczywiście tylko 5szt). Kto wierzy że niemiec sprzeda bezwypadkowe z małym przebiegiem i do tego tanio dobre auto polakowi IDIOCI ! mój francuz pochodzi z francji miał małą przygode 3 elemęty malowane pogodziłem się z tym bo szukałbym 5 lat i nie znalazł auta. POLECAM ja jestem mile zaskoczony kupione miało 70tyś km teraz ma 160 i nic się nie sypneło to oczymś swiadzy . Pozatym renówka była testowana w teście dugodystansowym na odcinku 100 - 200 i 300 tyś km i wyniki były doskonałe.
Silnik ma niesamowity ciąg, wyprzedzanie nawet kilku TIRów nie stanowi problemów . Manewry na trasie rzadko kiedy powodują konieczność redukcji z szóstki na piątkę. Przy wciśnięciu na maxa gazu nawet przy 150 km/h czuć jak wciska w fotel. Traci werwę dopiero od 180 km/h ale do 220 km/h (licznikowo) się rozbuja. Jeśli chodzi o kulturę pracy to jest idealnie (mialem golfa 1.9 TDI tam katastrofaW czasie jazdy po mieście nie przeszkadza a przy.
Biegi wchodzą lekko i precyzyjnie.
Nie jest to francuz taki jak dawniej auto zstało niesamowice uszczywnione, ale komfort jazdy mimo wszystko należy uznać za wysoki. Prowadzenie jest bardzo dobre, układ kierowniczy precyzyjny a siła wspomagania jest zależna od prędkości.
ok
Wszystko pod ręką, schowków sporo,do tego OGROMNY bagażnik .
Klimatyzacja bardzo wydajna, (funkcja soft to rewelacja ), Jeśli chodzi o ogrzewanie to mógłby się trochę szybciej nagrzewać w zimę.
Kierowca i pasażer mają miejsca pod dostatkiem. Było by 5 ale z tyłu kanapa jest ciut zakrutka.
Jeśli chodzi o wyciszenie to do 130 km/h nie słychać nic, przy 160 km/h słychać jedynie szum wiatru, jednak nie jest on dokuczliwy, po prostu słychać że jest ale nie przeszkadza. Przy 180 km/h zaczyna być głośno, by przy 200-220 km/h było bardzo głośno, i wtenczas jest to dokuczliwe.
Jak na taką wielkość auta i przede wszystkim osiągi jest rewelacyjnie. Minimalne spalanie na trasie to według komputera, co potwierdziło tankowanie wyniosło 4.8 litra ON na setkę. Jeśli chodzi o normalną jazdę to ok. 5.5-6.5 lirów bez żadnego problemu. Zaznaczę że znajomy jadąc Passatem 2.0 TDI , 140KM za mną spalił 8.8 litra. W mieście to zależy od fantazji, tj. można spalić 6.6 litra przy delikatnej jeździe ale można i 8.5 .
DOSKONAŁY
NIC a tak rodzinka plakała że się rosypi niczym babki z piasku a Laguna uparta nie ma na to ochoty i tyle ( dodam że moje poprzednie auto golf V sypał się ciągle nieustanie i z roku na rok bardziej dlatego nieufam opiniom że niemieckie to dobre BZDURA ! )
NIC !!!!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 150KM 110kW [l/100km]