Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

partek, 7 lat temu
Silnik 1.9 dCi 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Renault Laguna II Hatchback 1.9 dCi 120KM 88kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : najbardziej zaskoczyło mię spalanie nie myślałem że tyle pali haha
Karoseria : linka szyby
witam. auto jest dość fajny ma wygląd lecz mi się trochę nie bo do bają lusterka ale za to bardzo widoczność
auto mechanicznie jest dość mocne ale wszystko za leży od serwisowania i jak kto to dba moja laguna jest u mnie 2 lata i jeszcze nic przy silniku nie ruszałem ale chyba w najbliższym szacie będzie wymiana sprzęgła ale chyba nie było wymieniane od początku bo nie mam żadnego zapisu
skrzynia biegów w lagunie jest dobrze ze grana z silnikiem bo nie warz na 6 biegu przy 140 km mamy ok 2,300 obr lecz poprzedniej zimie był problem z 3 biegiem ale tej zimy nic takiego nie było
układ jezdny jest dobry ale mógł być lepszy.skręt w lagunie na oponach 17 205 55 jest dobrze nic nie uciera przy szerszych oponach jest jusz problem ale myślę że 215 50 się zmieści bo nie wasz 225 50 już ocierało
w aucie jest dobra widoczność w bocznych lusterkach do przodu niema większych problemów troszkę gorzej do tyłu .
z początku w aucie jest się trudno co jest jak np.radio włączyć doszłem do tego bo chwil ale botem można wyłączyć przy kierownicy wystarczy przycisnąć przycisk podgłaszania i ściszania również do włączania ale gdy się to o banuje to niema nic trudnego
ogrzewanie w lagunie jest ale zależy od pogody ja mam 2 strefowy ale w zimie zamiast grzać do chłodzi a w lecie zamiast chłodzić to grzeje
w samochodzie jest dość dużo miejsca z tyłu pojazdu ja mam fotel z przodu ustawiony bod siebie 180 cm i jestem w stanie za sobą usiąść i jeszcze mieć miejsca na pieć palców. powiedział bym że więcej miejsca jest w lagunie niż w oplu vectra kombi
w samochodzie jest dość cicho ale zależy jak się da trochę bo obrotach jest słychać klekotanie ale to diesel a tak przy spokojniej jedzie jest dość cicho
witam. spalanie lalki jest na poziomie 6,5 l w trybie mieszanym czasami się jedzie 120 km a czasami 50 km jak dla mnie to laguna 2 jest dość mało palącym autem ale wszystko zależy od jazy i od pogody. jeśli ktoś się nie zgadza to może ja mam taki model albo taki tryb jazdy...
laguna nie jest tania w naprawach bo robiłem parę rzeczy wydałem 500 zł i nie widać różnicy
u mnie w lagunie jeszcze się nic się zajechało w silniku tyle co mi się stało to coś klimatyzacja nie wyrabia lub ja jestem za mądry haha
usterki nie bo trafie opisać gdyż nic mi się takiego nie działo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,4