Ocena kierowcy - Renault Laguna II Kombi

Inne : Komfort i oszczędność
Zawieszenie : Gumy tylnej belki
Silnik : Turbina - 180-200kkm
Układ elektryczny : CZujniki iip. przyjemności
Nie jest to samochód bez wad, ale nie ma ich aż tak wiele. Jedynie trzeba wyłączyć słuch na trzeszczenie tapicerki :)
Silnik dość, dość. Minus to standard wymiany turbiny w okolicach 180-200kkm, traktować to trzeba jak klocki czy tarcze
Mam 6 biegów tylko troszkę czepiam się stopniowania do jazy na miasto. Ale na trasie bajka
Dobrze leży, dobrze się prowadzi. Ale gumy tylnej belki to spory minus. Jednak wymieniając na oryginały problem nie pojawia się zbyt szybko.
W nowym samochodzie nigdy nie będzie doskonała bo bezpieczeństwo (grube słupki) na to nie pozwolą!
Przyzwyczajony do renault. W końcu już 3 - mi leży!
Klima delikatna nie to co VW, brak tylko nawiewu na tył i to jest minus
Dla przedniego rzędu super, tył trochę gorzej. Nie jest to limuzyna. Dla rodziców z dziećmi nie mam zastrzeżeń.
Moim zdaniem BDB, do doskonałego braknie. Ale cichszy niż mondeo MK4
Dobre spalanie na trasie średnio wychodzi 6-6,5l/100km w mieście przy krótkich jazdach już gorzej bo trzeba się liczyć nawet z 8 litrami Koszt serwisowy przy moich przebiegach to tylko 4gr/km
Wygodne, dość pakowne ale trzeba pogodzić się z trzeszczeniem, rysującymi się plastikami. Mechanicznie znośnie. Elektronicznie PH2 już też, choć w PH1 1.8 benzyna nie było problemów
Ja nie miałem jako takich, przy 200-220kkm zawsze coś się znajdzie więc powoli coś tam się wymienia ze zużycia?
Standardy dla modelu czyli gumy tylnej belki. Orygiały dobrze, zamienniki średnio. Turbo koło 180-200kkm, dwumasa zależnie od stylu jazdy i przebiegów to tak 200-250kkm

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 dCi 120KM 88kW [l/100km]

6,6