Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour Phase II

Piter, 9 lat temu
Silnik 2.0 dCi 175KM 129kW
Rok produkcji 2011
Renault Laguna III Grandtour Phase II 2.0 dCi 175KM 129kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne : Bogate wyposażenie.
Inne : trzeszczące plastiki deski rozdzielczej
Układ elektryczny : psikusy radia i szyberdachu - nic poważnego
Bardzo fajne auto. Obecnie jeżdzę nissanem qashqai i muszę stwierdzić, że droższy i starszy nissan nie dorównuje Lagunie do pięt.
175 KM z automatem to w tym autku piękna sprawa. Duuuuży komfort + wystarczająca dynamika i elastyczność. Nie jest to demon przyspieszeń ale w trasie moment obrotowy wynoszący 360 Nm jest wystarczający do bezpiecznego i sprawnego wyprzedzania.
Automat bardzo sprawnie zmienia biegi i co dla mnie było bardzo ważne nie jeździ się nim jak tramwajem (tak jest np.w autach ze skrzyniami CVT - moim zdaniem wyjaławiają motoryzację). W Lagunie zmiana biegów jest subtelnie wyczuwalna i słychać jak silnik zmienia dźwięk i obroty przy zmianie biegów.
Dosyć sztywno zestrojone zawieszenie + 18" felgi = śietne prowadzenie w zakrętach. Na dziurawych drogach troche tłucze ale wszystko w granicach normy. Śmię twierdzić że LAGUNA prowadzi się lepiej niż moje BMW 3 E46
Z przodu super, do tyłu gorzej ale czujniki parkowania plus duże lusterka wystarczą.
Obsługa multimediów to tragedia.
Bez problemów.
Z przodu mnóstwo miejsca, z tyłu dla 2 osób OK ale bez szału. Jak na tak duże auto powinno być lepiej.
Mocny dieselek delikatnie pomrukuje i jest to całkiem przyjemny dźwięk jak na diesla. Opływ powietrza przeszkadza przy prędkościach powyżej 150km/h
Nie miałem tej wątpliwej przyjemności naprawiania czegokolwiek w tym aucie więc nie wiem.
Za cenę 40-50 tyś. można kupić śietnie wyposażone, 2-3 letnie duże auto z silnikiem diesla. Polecam wersje INITIALE PARIS (skóry, navi, panorama dach, czujniki park., tempomat, ogranicznik prędkości, elektr. fotele z 3 pamięciami ustawień (super sprawa), biksenon skrętny, światła do jazdy dziennej, nagłośnienie BOSE, Keyless itp.
Czasami radio nie chciało przełączyć utworu z pendriva albo szyberdach nie chciał się zamknąć (udana próba za 4 razem). No niestety FRANCUZY tak mają :(
Brak, ale do diesla należy lać najlepsze diesle i stosować dodaki do paliw czyszczące wtryskiwacze itp. wtedy nie będzie problemów z silnikiem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 dCi 175KM 129kW [l/100km]

7,4