Ocena kierowcy - Renault Laguna III Grandtour

balker, 8 lat temu
Silnik 2.0T 16v 205KM 151kW
Rok produkcji 2010
Renault Laguna III Grandtour 2.0T 16v 205KM 151kW 2007-2011 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Czasem komunikaty które mogą niepokoić, a faktycznie są wynikiem jakiejś pierdoły...
Świetne auto, dlatego po kradzieży poprzedniego takiego egzemplarza polowałem na następny. Niestety na rynku bardzo ciężko o wersję z takim silnikiem, a jeszcze ciężej o auto z wiarygodną przeszłością.
Żadnych zastrzeżeń. Chodzi wyśmienicie, dynamicznie, a na LPG też i stosunkowo ekonomicznie.
Precyzyjna, krótkie przełożenia, idealna dla mnie, choć w mieście trochę wahlowania niestety jest... jednak od 60 km/h można już śmiało jechać na 6 biegu... Po mieście w korkach da się ogarnąć wszystko na 3.
4 koła skrętne - parkowanie faktycznie łatwiejsze, a to jak auto zachowuje się podczas przejeżdżania szybkich zakrętów to po prostu bajka :)
Żadnych zastrzeżeń, choć jak standardowo w takim aucie, szczególnie w kombi ciężko parkować bez czujników parkowania z tyłu (ale chyba to był standard we wszystkich wersjach wyposażenia).
Auto nie przytłacza niesamowitą liczbą przycisków, których nie da się ogarnąć. Wszystko jest na swoim miejscu (oprócz chyba tylko włącznika tempomatu). Duży plus za nawigację TomTom, która jest często aktualizowana, a i stosunkowo tania w utrzymaniu (w poprzednich rocznikach niestety był Carmiat, który dość szybko stracił wsparcie i nie ma nowych map).
Latem zimno, zimą ciepło. W miarę szybko się nagrzewa. Plus za automatyczny mechanizm przeciwdziałania zaparowywaniu szyb (szczególnie zimną) który działa genialnie, choć wymaga włączonej klimy zimą.
Podejrzewam, że z tyłu mocno otyli pasażerowie mogliby mieć problem, ale ja jeszcze nie jechałem z nikim kto by narzekał. Jedynie bagażnik mógłby być większy, ale to zapewne kosztem długości, która obecnie jest najmniejsza w swojej klasie.
Podobno cicho, jak uważają jadący ze mną, chociaż ja zdążyłem się już przyzwyczaić i nie powiem, aby było bardzo cicho. Szczególnie, że wiekszość czasu pokonuję długie trasy z
Pewnie da się zejść poniżej 10l/100... Pewnie nawet da się oscylować w granicach 9-9,5l LPG, ale to koniecznie przy bardzo oszczędnej jeździe i dobrej instalacji. Zasadniczo z taką mocą, szkoda się męczyć. W mieście w dużych korkach udało mi się raz nawet 19l/100 spalić.
Auto tanie (głównie przez opinię poprzedniczki, która kompletnie nie ma w LIII zastosowania), części tanie, przy montażu LPG jazda także ekonomiczna.
Więcej strachu niż faktycznego problemu. Pojawiły się np. komunikaty o potrzebie skontrolowania wtrysków czy wydechu, spowodowane przerwanym kabelkiem od czujnika temperatury. To znów spowodowało wyłączenie tempomatu, który trzeba było przyuczyć od nowa. Jest jakiś problem z jeznym kołem od hamulca ręcznego, o którym dowiedziałem się dopiero podczas przeglądu, bo w trakcie zaciągania go podczas jazdy nawet pod górę odczuć się tego nie dało. Generalnie troszkę pierdół, które spokojnie można sobie samemu naprawić bardzo niskim kosztem.
Na razie żadnych poważnych usterek nie odnotowałem. Jedynie mógłbym się przyczepić do zawieszenia, które wymaga stosunkowo częstej wymiany amortyzatorów (700 zł ASO tył), ale z drugiej strony 18 cali zima/lato + nasze drogi i mnóstwo śpiących policjantów nie pomagają...

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0T 16v 205KM 151kW [l/100km]

11,0