Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

L00ser, 7 lat temu
Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładny, duży, wygodny samochód. Zero rdzy.
Układ elektryczny : Wszystko, co tylko może się zepsuć!
Zawieszenie : Dosyć delikatne zawieszenie, ale całkiem komfortowe i ceny nie są zabójcze.
Bardzo wygodne i dobrze wyposażone auto. Zachowuje się jednak jak na rozkapryszoną francuzkę przystało...
Jak na niewielką pojemność, to nie mam zastrzeżeń. Mógłby być oczywiście mocniejszy, ale jest super!
Skrzynia chodzi trochę jak flaki z olejem. Większość biegów wchodzi leniwie, lekko, ale sporo za luźno, a za to wsteczny precyzyjnie, ale bardzo ciężko. Zdecydowanie brakuje 6 - przy 120 km/h jest już za głośno.
Nie mam zastrzeżeń. Jest wygodnie, dobrze się prowadzi.
Widoczność jest w porządku. Czujniki cofania robią dobrą robotę. Wszędzie parkowałem na milimetry.
W tej kategorii akurat Laguna jest mistrzynią. Wszystko pod ręką, czytelne, do tego uchwyt na kubek. Czego chcieć więcej?
Niestety miałem ciągle problemy z klimatyzacją...
Duże i wygodne auto, ale w tych czasach samochody są coraz większe. Dla mnie optymalnie.
Kwestia zestrojenia skrzyni biegów... Samochód nie nadaje się w trasę - hałas przy wyższych prędkościach jest zbyt uciążliwy. Szkoda się męczyć.
Ciągle coś jest w aucie do roboty - studnia bez dna. Do tego spalanie jest bardzo wysokie. Na szczęście ceny części są rozsądne.
Jeśli ktoś ma ograniczony budżet, to warto się Laguną zainteresować. Auto jest na prawdę super, ale ciągłe usterki w bardzo krótkim okresie czasu przewyższą wartość samochodu. Zależy kto czego oczekuje od samochodu.
Brak słów...
Nie jest najgorzej, ale niestety elektronika potrafi skutecznie unieruchomić samochód. Królowa lawet!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]

12,0