Ocena kierowcy - Renault Laguna II Hatchback

Rafał, 8 lat temu
Silnik 1.8 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Laguna II Hatchback 1.8 16V 120KM 88kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przyjemnie się prowadzi, mimo naszych dziur nieźle sobie radzi.
Układ elektryczny : usterki przełączników szyb
Mimo wielu negatywnych opinie które wyczytałem i usłyszałem ,autko sprawuje się powyżej moich oczekiwań(odpukać :)) Skrzynia automatyczna nie robi z tego autka demona ale 5 osób i bagaż pozwala w miarę podróżować. Stylistyka mila dla oka ,koszt części nie zwala z nóg.
Spalanie nie powala, 2-3 osoby w trasie przy dozwolonych prędkościach to ok8-9 litrów gazu. Po mieście potrafi wypić i 15 litrów. Silnik nie bierze oleju mimo przebiegu.
Biegi zmienia płynnie,nie szarpie, przy prędkości autostradowej 4-biegowy automat radzi sobie ale przydałby się 5 bieg, na co dzień wystarcza. Przy wyprzedzaniu szybko redukuje, a zawsze można samemu zmieniać biegi.
Prowadzi się super. Nawet przy naszych kiepskich drogach. Zawieszenie nie skomplikowane. Co prawda tylna belka to masakra-wymiana poduszek wymusza wyjęcie całej belki.
Nie jestem za wysoki, ale widać wszystko. Lusterka elektryczne, można ustawić jak się podoba.
Sporo schowków wszystko pod ręką.
Nagrzewa się szybko, szybko także odszrania szybę. Klimatyzacja dwustrefowa wydajna, ale nie radzi sobie z dużymi różnicami temperatur pasażer-kierowca .
Miejsce jest ale za duży nie jestem :) 5 osób to już tłok - ale to nie autobus :)
Nie jest źle, ale wyższe prędkości robią sporo hałasu we wewnątrz.
Zdarzają się jakieś drobne usterki elektryki, jak przełącznik szyb czy zakłócenia radia przez ogrzewanie szyby.
Nie zdarzyły się .(odpukać)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 120KM 88kW [l/100km]

15,0