Ocena kierowcy - Renault Master II

Silnik 2.5 TD 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Renault Master II 2.5 TD 120KM 88kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Inne : Układ jezdny i sama jazda tym samochodem. Jeździ się całkiem przyjemnie
Układ hamulcowy : Zacierają się hamulce czego efektem jest nie odbijanie klosków od tarczy i hamowanie podczas jazdy, nadmierne nagrzewanie a nawet dymienie z danego koła, które uległo awarii. Miałem już takie dwa przypadki.
Układ elektryczny : Borykam się z zaniedbaniem poprzedniego właściciela. Ogólnie rozchodzi się o oświetlenie wnętrza samochodu.
Karoseria : 2003 rok i rdza? Pod listwą za drzwiami kierowcy przeżarte na wylot. Kpina!
Jeżeli jest pusty to hula aż miło, gdy załadowany to wiadomo, już tak z elastycznością super nie jest no ale wiadomo. Silnik pracuje bardzo równo, jest oszczędny i nie bierze oleju
Do skrzyni biegów nie mam żadnych zastrzeżen aczkolwiek przydał by się szósty bieg, na pewno obniżyło by to poziom hałasu przy większych prędkościach
Jak na tak duży samochód to układ jezdny mnie zaskoczył. Co prawda jest to mój pierwszy samochód tego typu którym jeździłem więc nie mam może porównania ale spodziewałem się że będzie gorzej, a tu jeździ się prawie jak \"osobówką\"
Zaznaczyłem przeciętnie ponieważ nie mam w \"blaszaku\" szyb w tylnych drzwiach a co za tym się wiąże również lusterka wstecznego. Oprócz tego to same plusy. Duże lusterka, duże szyby. Co do lusterek. Przydała by się ich lepsza regulacja. Mam manualne i żeby je ustawić trzeba otworzyś szybę i popychać w stronę w którą potrzeba i mają jedną dokuczliwą wadę. W czasie deszczu krople zbierają się na lustrach czego powodem jest znaczne obniżenie widoczności w nich.
Brak regulowanej kolumny kierowniczej jest dużym minusem niestety, do tego ustawiona jest pod kątem, którego już się nie stosuje w efekcie czego bardzo ciężko albo w ogóle się nie da dobrać odpowiedniej pozycji za kierownicą. Oprócz tego obsłucha wszelkich urządzń, przełączników jest odpowiednia
Klimy nie ma, szyby parują, ogrzewanie nawet całkiem dobre.
3 siedzenia z przodu i odpowiednia ilość miejsca dla wszystkich trzech miejsc, szczególnie dla kierowcy
Jest głośno, tego nie da się ukryć ale jest to samochód dostawczy a nie limuzyna. Słychać bardzo silnik, opływające karoserie powietrze, turbo, koła. Tutaj się nie postarali.
Nie ma na co narzekać póki co
Jest dużo drobnych rzeczy, które potrafią spłatać figla, ale to nic poważnego więc da się z tym żyć.
Najpoważniejszą to rdza i słaby biały lakier. Tragedia jakaś. Zacieranie się zacisków hamulcowych. Oprócz tego poważnych usterek nie zaobserwowałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 120KM 88kW [l/100km]

8,8