Ocena kierowcy - Renault Master II

Baton123, krzys123@wp.pl, 15 lat temu
Silnik 2.8 TD 116KM 85kW
Rok produkcji 2000
Renault Master II 2.8 TD 116KM 85kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : 2,8 dti 84KW, pojemnośc dla niektórych odstraszająca ale zadbany jest naprawdę zarąbisty. Jest wrażliwy na jakośc paliwa ale naprawdę warto zatankowac na sprawdzonej stacji lepsze paliwko.
Auto godne polecenia
84 KW, ciągnie super od najniższych obrotów
biegi wchodzą lekko i przyjemnie, może zbyt długi skok lewarka zmiany biegów.
załadowany ok ale pusty troszeczkę za bardzo odczuwa nierówności drogi. (wersja t28)
Posiadam wersję holenderską więc oszklony jest niemal wszędzie. Jak dla mnie jest ok.
poza korbką do odsuwania szyb (która jest za bardzo podsunięta do przodu) wszystko jest w porządku.
szybki nie parują w żadną pogodę, gdy chcę ciepełko to jest, chłodny nawiew jest w miarę dobry (auto czarne). Wszystko jak w innych autach (bez klimy).
Jako kierowca dla mnie jest bardzo dobrze, może pasażerom (szczególnie z przodu) jest troszeczkę niekomfortowo podczas hamowania
Jak to diesel troszeczkę go słychac ale na 5 biegu przy 90 km/h jak dla mnie jest super. Wyższe prędkości a szczególnie powyżej 110 km/h mogły by byc lepsze. Zresztą, czego się spodziewac gdy silnik jest praktycznie pod nami.
W mieście (możecie nie wieżyc)mieszczę się w 8 litrach/100km, podobnie jest na trasie. Staram sie nie wchodzic na wysokie obroty gdyż moment obrotowy tego motorka jest super. Jak na razie nie sięgneła mnie żadna naprawa poza wymianami oleju i filtrów, które nie są drogie (nie oryginalne lecz markowe), ASO za filtry krzyczy dosyc "sporo".
zadbany egzemplaż jest warty swojej ceny aczkolwiek o zadbany trudno, lecz jest to możliwe.
jedyny zauważalny mankament to wskazówka temperatury która czasami opada, ale jest to spowodowane niedokładnym stykiem na czujniku temperatury cieczy chłodzącej
na szczęści na razie brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 TD 116KM 85kW [l/100km]

8,2