Ocena kierowcy - Renault Master III

andyzet@poczta.onet.pl, 13 lat temu
Silnik 3.0 dCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2006
Renault Master III 3.0 dCi 136KM 100kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nic mnie nie zaskoczyło, bo kupując auto nowe spodziewałem się, że gdy będę sam nim jeździł to wytrzyma o wiele więcej niż przy jeździe wielu osób.
Auto delikatne. W polskich realiach, gdzie wszyscy chcieliby wozić nim po 3 tony a płacić jak za transport rikszą, nie bardzo się sprawdza, ale w innych przypadkach nie mam uwag.
Jeżdżę nim od nowości jako jedyna noga. Poza wymianami oleju i paska akcesoriów, nie robiłem niczego. Po 360 tys. chodzi tak samo jak na początku.Pomimo, że chodzi na łańcuchu a nie na pasku ,pracuje w miarę cicho. Żadnych uwag.
Tak samo jak silnik, żadnych uwag. Przy 280 tys. strzelił hydrauliczny wysprzęglik. Chciałem wymienić od razu całe sprzęgło, jednak serwis po dokonaniu pomiarów tarczy i docisku stwierdził, że nie ma sensu. Po prostu było jak nowe. Wymieniłem tylko wysprzęglik i jest super.
Podczas przeglądu przy 320 tys. stwierdzono luz na prawym drążku i prawych sworzniach. Kazałem wymienić komplet z obydwu stron bo koszt takiej wymiany nie był wysoki.Obecnie myślę o wymianie przednich amortyzatorów bo czuję, że już nie trzymają jak powinny a koszt również niewielki.
Bez uwag.
Nie bardzo rozumiem o co chodzi w tej rubryce, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo pracy no to takie rzeczy można sprawdzić gdy się w coś przyłoży, no ale nie będę specjalnie tego robił.Jeśli chodzi o coś innego no to przepraszam za brak wpisu.
Moje auto posiada klimatyzację a więc latem nie mam żadnych problemów. Szyby zawsze domknięte i przyjemny chłodek. Zimą kiedy pokrętło ustawi się w pozycji na bardzo ciepło, zanika naturalny nawiew wynikający z ruchu pojazdu. Ażeby leciało ciepełko musi chodzić silnik dmuchawy.
Ponieważ bardzo dużo nim jeżdżę,przebywam w tej kabinie bardzo dużo czasu. Dla takich kierowców wnętrze jest do bani. Za mało schowków, uchwytów,kieszeni, nawet kubka z kawą nie ma gdzie postawić. Dla kogoś kto jeżdzi w koło komina może wystarczy dla driwerów kicha. Jeśli miałbym kupować go po raz drugi to napewno z pneumatycznym fotelem bo ten zwykły daje się we znaki.
Nie jest jak w osobówce ale względnie dobrze.
Nie potrafię rozbić zużycia paliwa na miasto i trasy. Jeżdżę nim długie trasy po kraju i średnio pali mi ok.11 litrów/ 100 km. przy jeździe w granicach rozsądku a więc nie jak jełop ale też nie porywczo. Jednym zdaniem tak jak swoim. Cennik w autoryzowanych warsztatach nie różni się od innych marek, a więc jest dla takich ludzi których prąd poraził.
Zawsze można powiedzieć, że coś może być jeszcze tańsze, jednak moim zdaniem konkurencja robi autka o wiele droższe a wcale nie lepsze.
Nie miałem żadnych usterek związanych z drobiazgami.
Nie miałem usterek poważnych poza tymi które opisałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 dCi 136KM 100kW [l/100km]

10,8